Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bramy ślubne [wydzielony OT z tematu o alkoholach]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
karolipio napisał:

Czy jedynym miastem w Polsce jest Warszawa? język
Masz to miasto wpisane w profilu oczko

No tak, ale to tam... wcześniej użyłam słowa "miasto" a nie "Warszawa" język (Zwykle mając na myśli Warszawę, wprost o niej piszę, bo "moje rodzinne miasto" to za długie zdanie język )
Asik, już tak offtopując pełną klawiaturą, to jeszcze przed ślubem, mówiłam w rodzinie, że nie ma mowy aby ślub był w Wawie język Skoro w stolicy mam mieszkać, to ślub w moim mieście Very Happy I pewnie taniej na tym wyszliśmy.

Co do alkoholowych bram: węższa uliczka, albo jak ktoś wywęszy w którą stronę zmierzacie, to pewnie i przed waszą obstawą się ustawią odpowiednio wcześnie język Potem dopiero będzie miał co opowiadać, jaką sprytną bramę zrobił z kolegami język A w relacji ze ślubu uwzględnij, czy ktoś wam wyskoczył czy nie język
Chociaż ja nie słyszałam, by komuś obcy ludzie wyskoczyli z bramą w Warszawie Wink

madziulkaaa1987 napisał:
jak myśmy policzyli ile wódki potrzeba to będzie chyba to największy wydatek. Potrzeba gdzieś około 400 butelek 0.5 l. wesele plus poprawiny i zwyczaj u nas taki że żegnając gości oprócz ciasta daje się wódeczkę. Oczywiście jeszcze na bramy potrzeba także nazbierało się dużo. Teraz poszukujemy po hurtowniach dobrej ceny wódeczki

400 butelek Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dość że wódeczka to jeszcze cukierki.... już widzę jak płynę finansowo. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KathyLaPoz napisał:
karolipio napisał:
KathyLaPoz napisał:
Dla dzieci to garść cukierków i cześć

Najpierw trzeba mieć te cukierki, chyba że umiesz je wyczarować z kapelusza Wink

Dlatego u mnie znajdzie się parę garści.
My dla żartu znajomym zrobiliśmy bramę, łapiąc się za ręce. Młodzi jechali z kościoła na salę weselną i w ogóle nie mieli butelek. Słownie obiecali nas kiedyś zaprosić na imprezę, ale od tamtego czasu jakoś nie znaleźli okazji (a niedługo miną 2 lata; za to byli u mnie). Mnie tam na butelce nie zależało. Teraz sobie pomyślałam, że może mieli wesele bezalkoholowe albo w lokalu zamówili wódkę.


Po prostu nie wszędzie się to praktykuje.. Ja bramę widziała raz w życiu i to we wsi panny młodej, więc znajome młodym osoby.. Nie wyobrażam sobie, żeby w mieście obce osoby wyłudzały alkohol/pieniądze/cukierki. Nie popieram żebractwa, a inaczej w przypadku obcych osób tego nazwać nie można. Sami zostawialiśmy dzień przed przyjęciem alkohol w restauracji i nic przy sobie nie mieliśmy.. O pieniądzach na taksówkę powrotną też nie pomyśleliśmy, bo portfele zostały w domu. Tym bardziej cukierków, bo po co?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziulkaaa1987
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:


400 butelek Shocked


tak liczymy po 1l na głowę a że wesele na 200 osób to się nazbierało
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madziulkaaa1987 napisał:
karolipio napisał:


400 butelek Shocked


tak liczymy po 1l na głowę a że wesele na 200 osób to się nazbierało


Bardzo dużo liczycie. Standardowo liczy się 0,5l na osobę na wesele a na poprawiny idą butelki, które zostały, ewentualnie dolicza się kilka butelek więcej. Można też policzyć 0,7l na głowę na całość, ale litr, to stanowczo za dużo. Na poprawinach już się tyle nie pije, nie mówiąc o tym, że poprawiny nie trwają tyle co wesele. Nie wyobrażam sobie wypić tyle wódki w dwa dni pod rząd.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziulkaaa1987
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:




Bardzo dużo liczycie. Standardowo liczy się 0,5l na osobę na wesele a na poprawiny idą butelki, które zostały, ewentualnie dolicza się kilka butelek więcej. Można też policzyć 0,7l na głowę na całość, ale litr, to stanowczo za dużo. Na poprawinach już się tyle nie pije, nie mówiąc o tym, że poprawiny nie trwają tyle co wesele. Nie wyobrażam sobie wypić tyle wódki w dwa dni pod rząd.


no tak ale u nas jeszcze jest zwyczaj że każdej parze na do widzenia prócz ciasta daje się wódkę. Więc lepiej żeby zostało niż brakło, chcemy taką hurtownie znaleźc że jak zostanie żeby można było zwrócic
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, jakie bramy?! Włos mi się na głowie jeży jak czytam o dziadostwie ludzi. Jak można komuś obcemu zrobić coś takiego?! Ba nawet nie wyobrażam sobie żeby znajomym coś takiego wykręcić, bo to takie żebractwo, które nie ma żadnego sensu.

madziulkaaa1987, jeśli masz rodzinę i znajomych mocno pijących, do tego każdej parze na pożegnanie butelka wódki i jeszcze poprawiny, to możecie się pomylić jedynie 0 40- 50 butelek.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziulkaaa1987
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pralinka napisał:


madziulkaaa1987, jeśli masz rodzinę i znajomych mocno pijących, do tego każdej parze na pożegnanie butelka wódki i jeszcze poprawiny, to możecie się pomylić jedynie 0 40- 50 butelek.


rodzina i znajomi raczej normalnie pijący nie jacyś alkoholicy ale wiem że też co po nie którzy wypic umią dużo, do tego jakieś bramy bo napewno będą i konkursy zwłaszcza że przy oczepinach pan młody musi wykupic pannie młodej pantofelek a to troszkę kosztuje a wiadomo co zapłatą jest
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madziulkaaa1987 napisał:
Pralinka napisał:


madziulkaaa1987, jeśli masz rodzinę i znajomych mocno pijących, do tego każdej parze na pożegnanie butelka wódki i jeszcze poprawiny, to możecie się pomylić jedynie 0 40- 50 butelek.


rodzina i znajomi raczej normalnie pijący nie jacyś alkoholicy ale wiem że też co po nie którzy wypic umią dużo, do tego jakieś bramy bo napewno będą i konkursy zwłaszcza że przy oczepinach pan młody musi wykupic pannie młodej pantofelek a to troszkę kosztuje a wiadomo co zapłatą jest


dobra kolejny zwyczaj, którego nie znam. Pantofelek? Jak wykupić? Od kogo?

Jeszcze odnośnie ilości butelek. Trzeba brać pod uwagę, że butelka może się przewrócić i wylać. stłuc i inne wypadki losowe. 400 to taka ilość ok
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziulkaaa1987
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 17

PostWysłany: Sro 28 Mar 2012, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pralinka napisał:


dobra kolejny zwyczaj, którego nie znam. Pantofelek? Jak wykupić? Od kogo?

Jeszcze odnośnie ilości butelek. Trzeba brać pod uwagę, że butelka może się przewrócić i wylać. stłuc i inne wypadki losowe. 400 to taka ilość ok


przed oczepinami jak podrzucane jest państwo młode a goście kto szybszy zabiera obuwie państwu młodym i później z różnymi przyśpiewkami pan młody musi wykupic taki śmieszny zwyczaj uśmiech i oczywiście jest to za wódeczkę
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group