Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

opinia- alkoholizm wsród dzieci i młodzieży
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 20 Wrz 2010, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba powinniśmy zdefiniować pojęcie alkoholika.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasiula
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 948
Skąd: mazowsze

PostWysłany: Czw 30 Wrz 2010, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alkoholik to człowiek uzależniony od alkoholu. Młodzież również może być uzależniona od alkoholu ale trzeba to rozroznić czy dzieciak nadużywa alkoholu czy jest już od niego uzależniony. język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiula
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 948
Skąd: mazowsze

PostWysłany: Czw 30 Wrz 2010, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam tylko wracając do sedna tematu,że dzieciak jak chce to kupi alkohol jak nie w jednym to w drugim sklepie przynajmniej tak jest u mnie i nikt raczej nie robi problemu.
ja mam 26lat uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stefcia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 695
Skąd: Aleksandrów Kujawski/Toruń

PostWysłany: Czw 30 Wrz 2010, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też to nie jest taki problem . Sama pamiętam, że kiedyś kupowałam alkohol mimo braku 18 lat.
Dla mnie uzależnienie to nawet nie jest zależne od ilości wypitego alkoholu, ale chodzi o regularność picia i niemożność powstrzymania się.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią 1 Paź 2010, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety sprzedawcy czesto patrza na zysk ze sprzedaży alkoholu niż na zasadę aby dzieciom nie sprzedawać alkoholu
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Pią 1 Paź 2010, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja Wam opowiem coś z mojego podwórka. Mieszkam w małej miejscowości.

Tutaj pijaństwo wśród młodych jest rzeczą codzienną. Spotykam się z alkoholizmem wśród rodzin dysfunkcyjnych (najczęściej piją tam wszyscy lub choć jedno z rodziców). Chłopak - obecnie 19-letni, dwukrotnie leczony na oddziale odwykowym przed wkroczeniem w dorosłość, kolejny 19-latek, nie leczony, ale pije ciągami, agresywny, kolejny- obecnie już 27-latek. Ma padaczkę alkoholową, pije od zawsze, kolejny mój rówieśnik - pił juz w podstawówce, razem z własnym ojcem.

W mojej pracy tylko 2 razy spotkałam się z sytuacją, gdy matki oddały swoich nastoletnich synów na leczenie odwykowe (chłopcy byli wtedy niepełnoletni). Z dziewczynami leczonymi się nie spotkałam, ale z uzależnionymi kobietami - nader często.
Problem jest i to duży. Rodzice zazwyczaj w takich sytuacjach nie reagują, bo sami są uzależnieni.
W naszym sklepie każdy kupi alkohol. Każdy, niezależnie od wieku czy upojenia alkoholowego. Nie każdy, kto stoi pod sklepem i raczy sie piwkiem jest uzależniony, ale od piwka do alkoholizmu droga jest prosta i bardzo szybka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Pią 1 Paź 2010, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety dzieci wynoszą wzorce z domu..... gdy rodzice piją to bardzo często sie zdarza że również dziecko wpadnie w nałóg....... niejednokrotnie rodzice wysyłają dzieci po alkohol.........
chociaż niektóre dzieci pomomo uzależnienia rodziców nie zostają alkoholikami......
chyba dużo zależy od postawy i silnej woli dzieci.......
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DeeR
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sro 14 Mar 2012, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedam książki dotyczące alkoholizmu, które były mi przydatne w napisaniu pracy licencjackiej. Informacje dotyczące cen proszę kierować na e-mail: dagmararog@wp.pl Oto tytuły:
1. Cierpiałkowska Lidia, Ziarko Michał "Psychologia uzależnień. Alkoholizm" Wydawnictwo Akademickie i Profesjonalne, Warszawa 2010
2. James Richard K. i Gilliand Burl E. "STrategie interwencji kryzysowej" PARPA, Warszawa 2010
3. Jarosz Maria "Dezorganizacja w rodzinie i społeczeństwie" PWE , Warszawa 1987
4.Kałdon Barbara "Profilaktyka alkoholowa w szkole" OWFU, Stalowa WOla 2003
5. Maxwell Ruth "Dzieci Alkohol Narkotyki" GWP Gdańsk 2005
6. Osiatyński Wiktor "Alkoholizm. Grzech czy choroba?" Wyd. ISKRY Warszawa 2005
7. Robinson Bryan E., Rhoden Lyn J. "Pomoc psychologiczna dla dzieci alkoholików" PARPA Warszawa 2008
8. Sasal Hanna D. "Przewodnik do procedury interwencji wobec przemocy w rodzinie"PARPA Warszawa 2005
9. Sztander Wandea "Dzieci w rodzinie z problemem alkoholowym" IPZiT Warszawa 2006
10. Sztander Wanda "Poza kontrolą" IPZiT Warszawa 2006
11. Sztander Wanda "Pułapka współuzależnienia" IPZiT Warszawa 2006
12. Sztander Wanda "Rodzina z problemem alkoholowym" IPZiT Warszawa 2006
13. WIlmes David J. "Nie alkoholowi i narkotykom"GWP Gdańsk 2005
14. Wobiz Anna "Współuzależnienie w rodzinie alkoholowej. Czym to się je i jak się tym nie udławić?" Wyd. AKURACIK Warszawa 2001
15. Zespół autorów "Alkohol, alkoholizm i przemoc" Wyd. POLIHYMNIA Lublin 2004
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pokój kobiet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group