Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Koszty wesela
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 52, 53, 54  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lenka
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 3

PostWysłany: Sob 29 Mar 2008, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie tyle urobic co postawic na swoim.Moja przyszła tesciowa tez nie mogła zrozumiec jak to bedziemy wynajmowac a nie mieszkac u nich, ale czego nie robi siła perswazji Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Nie 30 Mar 2008, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ważne jest jeszcze przy tej sile perswazji zdanie partnera, a nieraz on moze nie potrafic wyperswadowac coś...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to jest bardzo delikatna sprawa, aby sobie nie narobić wrogów w rodzicach.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie, wedlug mnie to sie bardzo latwo mowi - postaw sie itd...
ale jak to powiedziala siostra mojego narzeczonego, niewazne jaki jest przyszly tesc, tesciowa - nie można "wejść do rodziny" w zlosci...
ja osobiscie licze ze moj tesc sie do mnie przekona oczko
Bartek mnie pociesza, że jak tesc zobaczy swojego wnuka/wnuczke kiedys to przejda mu homorki i jakies tam takie język z oczkiem
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też są problemy z przyszłymi teściami. Poszłam im na rękę w jednej poważnej sprawie dotyczącej wesela i więcej nie zamierzam. Mogę słuchać ich propozycji i podpowiedzi, ale bez przesady. Już widzę, że mogą być problemy. Jestem ugodowa, ale w tej jednej sprawie nie dam się przekonać. Każda z nas ma w głowie obraz swojego idealnego ślubu i wesela. Ja tez i nie mam zamiaru odchodzić od niego za bardzo. Teściowi np. nie podoba się zespół, bo podobno za drogi. A w zasadzie chodzi o to, że to nie jego znajomi i nie ten zespół, który on proponował. Bo czy 2000 z poprawinami to jest drogo? Wiem, że to co teraz piszę wygląda jakbym kłóciła się z teściami prawie non stop, ale prawda jest taka, że panuje zgoda. Po prostu muszę gdzieś odreagowaćoczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bywa tak, nie wygląda że się z nimi ciągle kłócisz, bo po prostu są "drażliwe" tematy...
ten zespół - nie jest drogi, ja za jednego dja płacę 1100zł.. ale może to być z przekory, bo wzięliście kogoś innego niż on chciał...
u mnie też jest problem przede wszystkim z teściem.. też staram się nie kłocić.. i nigdy tego nie zrobiłam na poważnie, najczęściej w żartach.. kąśliwie ale żartobliwie.... a i tak każdy wie, o co chodzi...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kosztów wesela. Mieszkamy na pomorzu. Sama sala 1000zł, kucharka 1500, zespół z poprawinami jak pisałam 2000 zł. Kamerzysta, który jednocześnie będzie naszym fotografem 850 zł. Właściwie, to jeszcze go nie zamówiliśmy i nie spotkaliśmy się jeszcze z nim, ale prawie na 100% to będzie on. Moja siostra go ma i oglądała jego albumy. Podobno super. Zrobi nam zdjęcia w plenerze. Nie wiem jeszcze ile kopii filmu ze ślubu i wesela. Tomek miał dziś do niego dzwonić i przełożyć nasze spotkanie, bo nie damy rady w tygodniu do niego pojechać. Będę musiała doliczyć jeszcze koszty wynajęcia naczyń i dopłatę za energię elektryczną i wodę. No i musimy mieć swoje butle z gazem. A na koniec czeka nas zrobienie całych spożywczych zakupów. Kilka okrąglutkich tysiączków pewnie się sypnie. Ale to dopiero w przyszłym roku. Jesteśmy umówieni z p. Basią na rozmowę w sprawie menu na luty.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale na pewno wyjdzie taniej niz nam - nam prawie 15tys za samą salę z jedzeniem - tortem i szapmanem, ale bez soków i alkoholu...
no ale to warszawa i na 115 osób...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mieszkam na Śląsku, wesele mamy w restauracji i płacimy 130 zł za osobę za pierwszy dzień i 65 zł za drugi dzień. Wesele mamy w tygodniu i z tego powodu płacimy o 15 zł mniej na osobę (w weekendy 145 zł). Acha, w tej cenie jest wszystko oprócz alkoholu, a więc tort, soki, ciasta, itp. - wszystko wliczone w cenę. Za zespół płacimy w sumie 2200 zł - tzn. w pierwszy dzień zespół, a w drugi DJ-a, ale z tej samej agencji muzycznej i liczą nam to razem. A teraz szukamy fotografa i kamerzysty... Pewnie drugie 2 tysiące będzie... Z tego, co się orientowaliśmy, sam kamerzyści cenią się średnio na 1000 - 1200 zł.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to sporo.. my poprawin nie robimy..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 3 z 54

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group