Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Cesarskie cięcie vs poród naturalny ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już gdzieś pisałam, że z własnej wolina cc bym się nie pokusiła. Dlaczego?
a bo sądzę, że natura sobie tak to umyśliła, żebyśmy rodziły, po porodzie dochodziły do siebie, jedna dłużej, druga krócej. Bądź co bądź cesarka jest operacją, ingerencją w naturę.
Urodziłam naturalnie, i to dość spore dziecko. Lekarze zdecydowali się nacinać krocze ze względu właśnie na wielkość dziecka. Dzięki temu miałam tylko 3 szwy. Owszem póki mi ich nie zdjęli czułam pewie dyskomfort, ale zaraz po ich zdjęciu zapomniałam, że je miałam i fizycznie nie czułam, że dopiero co rodziłam (swoją drogą nawet nie wiedziałam kiedy mnie nacięli, dopiero gdy zapytałam położną, czy bardzo popękałam, to ona się uśmiechnęła i powiedziała, że przecież nacięli mnie).
Owszem przez pierwszą dobę byłam bardzo słaba, miałam anemię poporodową, ale może też dlatego bo cały dzień w którym rodziłam, nic nie jadłam i nie piłam. Ale jak tylko się "rozruszałam" to było ok.
Mnie jakoś przerażało to, że po cesarce nie będę mogła dźwignąć dziecka, że będę długo odzyskiwać sprawność tak nóg, jak i okolic brzucha....
Nie ja większy strach przejawiałam wobec cesarki...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

qqq

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 12:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie po porodzie naturalnym nie bolało nic...
Ból był obecny jedynie przy skurczach, ale taki mocny to chwilę przed bólami partymi, a te już praktycznie nie bolą...
Owszem pewien dyskomfort odczuwałam poprzez szwy, ale do wytrzymania było.
A ból po cesarce? Jak puści znieczulenie to brzuch nie boli? przecież tam wszystkie powłoki są przecięte.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lady_S - toż to niewidoczna blizna wykrzyknik

A nie wiecie dlaczego właśnie niektóre kobiety mają tak jak pokazała Lady w tą stronę bliznę, a oglądałam zdjęcie jak cięcie było wzdłuż pionowo czy nie wiem jak to nazwać

Kasiek86 faaajnie ze tak to dobrze zniosłaś i nie poczułaś nawet nacinania, a po tych nacięciach jak już ściągną szwy to śladu nie ma ? nic tam sie nie zmienia ? Embarassed
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blinza jeste język Ja też nie czułam jak mnie nacinali...a nacięli mnie podobno mocno no i czułam, że było mocno... język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
blinza jeste język Ja też nie czułam jak mnie nacinali...a nacięli mnie podobno mocno no i czułam, że było mocno... język


nie czułaś ale poczułaś język czyli to uczucie dotarło później ?uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mocno, czyli pewnie dużo ją nacięli, bo miała dużo szwów i później ją ciągnęły, ja miałam tylko 3...
Ja śladu nie widzę, jedynie lekarz mi zostawił jaki kawałek skórki... położna powiedziała że mógł to spokojnie usunąć.

Cytat:

A nie wiecie dlaczego właśnie niektóre kobiety mają tak jak pokazała Lady w tą stronę bliznę, a oglądałam zdjęcie jak cięcie było wzdłuż pionowo czy nie wiem jak to nazwać


kiedyś nacinali z góry na dół, a teraz z boku do boku
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek dobrze gada. Jak cieli nie czułam...poczułam jak już leżałam na sali z Dorotką u boku lol ale właściwie jak wróciłam do domu to normalnie siedzieć już mogłam. Najgorszy był drug tydzień bo mi się w miejscu jednego szwa zaczął robić stan zapały i bolało tak, że ciężko było chodzić. Po 2 tygodniach (od porodu) zdjęli szwy i było wprost idealnie lol

A najbardziej zaskakujące jest jak człowiek potrafi się zmęczyć w trakcie 15 minut parcia. Potem to nawet wstać samemu się nie da język pod prysznic to po 4 godzinach poszłam i to z mężem bo sama nie byłam w stanie język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:

A najbardziej zaskakujące jest jak człowiek potrafi się zmęczyć w trakcie 15 minut parcia. Potem to nawet wstać samemu się nie da język pod prysznic to po 4 godzinach poszłam i to z mężem bo sama nie byłam w stanie język


Nimfa, Ty jak zawsze brutalnie "zachecasz" język do porodu

ale jak wszystkie" przezylyscie "porod to pewnie ja przetrwam Rolling Eyes , zbieram wiedze juz na zas, bo narzeczony oglada sie ostatnio za dziecmi w wozkach i mowi ze tez by chcial lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poród jak poród...ale chwila gdy kładą Ci dziecko na brzuchu jest cudowna Cool a jakby jeszcze tak zostawili takie maleństwo na dłużej niż pół minuty i taki mały człowieczek dopełzby do cyca to już sobie nie wyobrażam jakie to musiałoby być cudne Razz

Generalnie to podobnie jak Kasiek uważam, że powinnyśmy rodzić naturalnie bo tak to sobie wymyśliła natura (oczywiście jeśli są wskazania do cesarki to nie można się upierać) Razz

ewelajn może pocieszy Cię to, że drugie dziecko też planuję naturalnie urodzić język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Następny
Strona 2 z 23

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group