Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Oprawa Muzyczna Uroczystości w kościele
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ciekawe "Barki" (albo jak mówią organiści "Łajby") na Mszach nie powinno się grać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W skrócie nieliturgiczna pieśń a bardziej złożona wypowiedź:


(...)1. Warstwa melodyczno-rytmiczna.
Melodie kościelne mają melodię dostojną, zaś te wywodzące się ze świecczyzny często są w rytmie walczyka (123, 123, 123... jak np. Barka, Przyjdź Duchu Św. ja pragnę, Życzymy, lub też um-pa-um-pa, jak "Zbawienie przyszło przez krzyż") lub mają typowo biesiadną melodykę i harmonikę (zwłaszcza, gdy w refrenie napięcie pada na dramatyczną dominantę z kwintą w sopranie- jak np. Panie modlitwy słów, Barka). Takim półbiesiadnym reliktem, który wkręcił się do liturgii, są nasze " Łąki umajone". Ta (już) pieśń, podobnie jak żywe skamieniałości dla badaczy historii Ziemi, stanowi dla nas dowód na to, że zamiłowanie do wprowadzania elementów świeckich do muzyki kościelnej nie jest niczym nowym(...) (wycięte z forum organistów)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja, jako muzyk- jestem jak najbardziej ZA uwspółcześnianiem muzyki w kościele.

Przede wszystkim - pokolenie 70latków- to ostatnie, które stare pieśni ZNA..... Czymś trzeba przyciągnąć nowe pokolenia.....

Jak dla mnie utwory w stylu kanonów z Taize, "W cieniu Twoich rąk" i te klimaty- jak najbardziej za wykrzyknikwykrzyknik Śpiewałam kiedyś w takim chorze kościelnym- były 3 głosy, instrumentarium ( w wersji minimalnej tylko gitara i akordeon, czasem piano).
Fajno było uśmiech masz o 19 z najmniej uczęszczanej- stała się najbardziej wykrzyknik
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 2 Lut 2012, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście nie muzycy o tym decydują Wink

Karolina1984 napisał:
Przede wszystkim - pokolenie 70latków- to ostatnie, które stare pieśni ZNA..... Czymś trzeba przyciągnąć nowe pokolenia.....

Możesz się zdziwić... Podobnie jest z mszami po łacinie. Wydawałoby się, że tylko staruszkowie wiedzą o co w nich chodzi, bo powinni je pamiętać z dzieciństwa, ale msze trydenckie cieszą się największą popularnością właśnie wśród młodych ludzi.

Ps. Kościoły i religie, które próbują się uwspółcześnić najszybciej tracą wiernych w przeciwieństwie do tych ortodoksyjnych.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 17 Lut 2012, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:

Możesz się zdziwić... Podobnie jest z mszami po łacinie. Wydawałoby się, że tylko staruszkowie wiedzą o co w nich chodzi, bo powinni je pamiętać z dzieciństwa, ale msze trydenckie cieszą się największą popularnością właśnie wśród młodych ludzi.

Ps. Kościoły i religie, które próbują się uwspółcześnić najszybciej tracą wiernych w przeciwieństwie do tych ortodoksyjnych.


Zgadzam się Juliette. U mnie w Kościele raz w miesiącu jest msza po łacinie. i jest właśnie najbardziej obleganą mszą przez młodych ludzi, a nie starsze panie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 17 Lut 2012, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette, msza po łacinie,
albo stare pieśni jeszcze na melodii i harmonii chorałowej- to klasa sama w sobie wykrzyknik'
ale te wszystkie "Boże, przepraszamy Cię-ę,boś-my nieeeeeeee-god.ni"

Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mytresa
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 1

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra oprawa muzyczna ceremonii ślubnej to podstawa... uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chce chór gospel smutny(( oh ale mi sie marzy ...
ale skąd mam go wziąć na tym zadupiu ? no ni mo smutny

chcialabym cos wiecej niz " organista"...

ten utwor o ktorym pisala agatt " Twoja milosc jak cieply deszcz" jest piekny uśmiech

chcialabym jakis chor czy cos

a co myslicie o tym ?! tylko na samych skrzypcach ? <marzyciel>

http://www.youtube.com/watch?v=-TsAxZOkIvY
http://www.youtube.com/watch?v=N6E7xD8Rkio&feature=related
radosnie, ale co na to Ksiadz ?!


gospelki :

http://www.youtube.com/watch?v=7Te7eEuoJ1I
http://www.youtube.com/watch?v=N-ex9-2PZz0 - dajcie mi ich smutny(
normalnie marzenie uśmiech


ja lubie to : http://www.youtube.com/watch?v=35LdoFODIiY&feature=related " Kocham więc nie muszę się bać " lol chciałabym miec to na ślubie , ale kto to zaśpiewa ?smutny

będąc za granicą pozanałam ludzi należących do innego Kościoła niż katolicki i tam Boga chwali się śpewając, zawsze jest jakiś chór , Ci ludzie siedząc w domu śpiewają Boże piosenki , takie wow

u nas nie ukrywajmy, z polotem to nie jest , czasem te oazy i schole wprowadzają troche życia

podobnoż spiew sie liczy jak dwa razy modlitwa, ale ja glosu ni mom, a bym pospiewala uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Sro 22 Lut 2012, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chór gospel uśmiech świetna sprawa , ale chyba u nas nijak z dostępnością...

na ślubie kuzynki ostatnio śpiewała jej przyjaciółka... aż się chciało słuchać tego uśmiech niestety ja nikogo takie nie znam, a wolałabym jakiś ładny głos niż ten skrzeczący pana organisty....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 6 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group