Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Intercyza przedmałżeńska
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Micia napisał:
Intercyza , bardzo dobra sprawa . My będziemy spisywać intercyzę . W razie czego nie będziemy się kłócić o majątek .

Czysta teoria Wink W praktyce, to czy będziecie się kłócić o majątek zależy od Waszego charakteru, a nie umowy majątkowej. Oficjalnie macie oddzielną kasę, a zwykle w takiej sytuacji gospodarstwo domowe prowadzi się razem, kupuje sprzęty wspólnie itp. Więc w sądzie jak najbardziej mogą pojawić się kłótnie o to, kto na co dawał więcej, więc jemu się należy. Chyba że macie zamiar na wszystko mieć faktury imienne, jako dowód w sądzie. Przy wspólnocie też niby sprawa jest oczywista - wszystko jest wspólne, więc dzielimy się po połowie, a jak to wygląda, wszyscy wiemy Wink

Micia napisał:
A poza tym nad nami cały czas wisi ex mojego przyszłego . Wredna harpia . Mój J już dostał nauczkę i bardzo jest za intercyzą .
Niestety nasze sądy tak chore , że po ślubie będą zliczać nasze dochody razem a ja nie mam ochoty utrzymywać nie swojego dziecka .

Kolejna czysta teoria. Oficjalnie sąd przy sprawie o alimenty bierze pod uwagę dwie rzeczy: uzasadnione potrzeby dziecka i możliwości zarobkowe ojca. Więc zarobki nowej żony nie mają znaczenia, nieważne czy mają rozdzielność czy nie. Ale w praktyce wysokość alimentów może zależeć również o sytuacji finansowej drugiej żony, bo jeżeli pozwany ma ją na utrzymaniu, bo jest bezrobotna i jeszcze ich wspólne dziecko, to może mieć zasądzone niższe alimenty, niż mąż pracującej i samodzielnej żony. I tu również rozdzielność nie ma większego znaczenia.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Juliette dnia Sob 28 Sty 2012, 22:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kraki
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 54

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że Micia bardzo trzeźwo patrzy na życie. Dzisiaj się kochamy i wszystko jest super, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro. Jeśli któraś ze stron dysponuje sporym majątkiem, na który pracowały poprzednie pokolenia, to tym bardziej.

Micia, ja tam uważam, że masz słuszny tok rozumowania. Pozdrawiam ciepło!
_________________
Każdy z nas jest aniołem z jednym skrzydłem, dlatego by móc latać musimy się bardzo mocno trzymać drugiej osoby...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraki napisał:
A ja uważam, że Micia bardzo trzeźwo patrzy na życie. Dzisiaj się kochamy i wszystko jest super, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro. Jeśli któraś ze stron dysponuje sporym majątkiem, na który pracowały poprzednie pokolenia, to tym bardziej.

Micia, ja tam uważam, że masz słuszny tok rozumowania. Pozdrawiam ciepło!


Ale nikt nie mówi, że intercyza jest zła - jest wiele sytuacji, w których może pomóc. Tylko, że nie są to sytuacje, które wymienia Micia, raczej złudna pomoc..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech, zaczynać małżeństwo z tyloma niedobrymi emocjami odnośnie przeszłości męża.... Współczuję Micia, dobrze Wam to nie wróży na przyszłość.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraki napisał:
Dzisiaj się kochamy i wszystko jest super, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro.


Jeśli miałabym tak myśleć o moim związku z Ł. to nie wyszłabym za niego za mąż lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natalia_2013
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 584
Skąd: Legionowo (Warszawa)

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Kraki napisał:
Dzisiaj się kochamy i wszystko jest super, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie jutro.


Jeśli miałabym tak myśleć o moim związku z Ł. to nie wyszłabym za niego za mąż lol

Haha, ani ja za mojego A Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Ech, zaczynać małżeństwo z tyloma niedobrymi emocjami odnośnie przeszłości męża.... Współczuję Micia, dobrze Wam to nie wróży na przyszłość.



Bo prawda jest taka- np przenigdy nie zdecydowałabvym się wyjść czy nawet być z facetem, który ma dziecko z inną. Dla mnie to już jest chora sytuacja- i zapewne też bym się zżymała,że pracujemy, staramy się coś odłożyć, a potem częśc z tego ląduje w kieszeni byłej.....sytuacja niezdrowa
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Marga napisał:
Ech, zaczynać małżeństwo z tyloma niedobrymi emocjami odnośnie przeszłości męża.... Współczuję Micia, dobrze Wam to nie wróży na przyszłość.



Bo prawda jest taka- np przenigdy nie zdecydowałabvym się wyjść czy nawet być z facetem, który ma dziecko z inną. Dla mnie to już jest chora sytuacja- i zapewne też bym się zżymała,że pracujemy, staramy się coś odłożyć, a potem częśc z tego ląduje w kieszeni byłej.....sytuacja niezdrowa


Hej, Dziewczyny, czemu tak ostro? Jeśli dobrze rozumiem, narzeczony Mici ma dziecko z poprzedniego związku i dziecko z Micią. W tej sytuacji też wolałabym uregulować kwestie finansowe - co idzie na moje dziecko a co na dziecko z poprzedniego związku. Właśnie dzięki temu sytuacja się rozjaśni i złych emocji będzie mniej. A poza tym facet z dzieckiem nie jest trędowaty! Różnie się w życiu układa, czasem trochę alkoholu i jedna noc mogą sprawić, że dziecko się pocznie, a facet może odpowiedzialny był to i się ożenił. Nie jego wina, że trafił n "złą kobietę" oczko Nie można go tak od razu skreślać (to oczywiście tylko hipotetyczne wyjaśnienie sytuacji Mici oczko ).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ja go absolutnie nie skreślam, chodzi mi bardziej o stosunek Mici do jego problemów z poprzednim związkiem - tak jak napisałam, widać tu mnóstwo negatywnych emocji i rozgoryczenia - czy są one uzasadnione, tego nie wiem i nie wie żadna z nas. Nie stygmatyzuję rozwodników ani mężczyzn z dzieckiem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiulek215 napisał:
Hej, Dziewczyny, czemu tak ostro? (...) A poza tym facet z dzieckiem nie jest trędowaty! Różnie się w życiu układa, czasem trochę alkoholu i jedna noc mogą sprawić, że dziecko się pocznie, a facet może odpowiedzialny był to i się ożenił. Nie jego wina, że trafił n "złą kobietę" oczko Nie można go tak od razu skreślać (to oczywiście tylko hipotetyczne wyjaśnienie sytuacji Mici oczko ).

Oczywiście, że nie jest trędowaty, ale życie z mężczyzną z dzieckiem jest skomplikowane, co widać na przykładzie Mici. Nie każda kobieta może tych komplikacji chcieć. Dobieramy sobie partnerów biorąc pod uwagę różne kryteria, bezdzietność nie jest gorszym kryterium od innych.

Ps. W 99% przypadków według rozwodników poprzednia partnerka była "złą kobietą" Wink To bardzo wygodna wymówka, ale trzeba sceptycznie na to patrzeć. Tu jest zła, bo chce pieniędzy dla swojego dziecka. Straszna zbrodnia Rolling Eyes Warto wziąć pod uwagę, że drugie dziecko tego faceta ma tatę przy sobie, więc jest w pewnym sensie uprzywilejowane nad tym pierwszym.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 23, 24, 25  Następny
Strona 15 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group