Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kuchenne sprzęty i ich wykorzystanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azadi kupowanie czegokolwiek w Ikei raczej nie jest dobrym pomysłem język

Nimfo ja bym stawiała na ceramiczną uśmiech My mamy na gaz,ale nie z butli także jest to wygodne,a skoro instalacja wiąże się z dużymi kosztami to lepiej przeznaczyć te pieniądze na coś bardziej potrzebnego uśmiech A ceramiczną mają P rodzice i bardzo wygodnie mi się gotuje na niej uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfa, u mnie w domu też jest ceramiczna płyta, fajnie się czyści i generalnie wolniej widać na niej zabrudzenia oczko

A w temacie: moi rodzice mają takie coś: Thermomix (niemieckiej firmy Vorwerk)



Jest u nich już ze 12 lat, noże mają pamięć termiczną i jak się trochę podtępią wystarczy je wrzucić do zamrażarki. Urządzenie mieści w sobie funkcje 30 innych urządzeń - gotuje, waży, miksuje, wyrabia ciasto, gotuje na parze, miesza, sieka, mieli itd., a nawet może służyć jako podgrzewacz butelek dla dzieci uśmiech. Do tego dochodzi jeszcze tylko nadstawka do gotowania na parze, specjalna łyżka i koszyczek. Zajmuje niewiele miejsca (nie jak większość robotów wielofunkcyjnych), tylko cena zwala z nóg - jakieś 3500 zł. (tyle kosztował w 2000 r. nie wiem ile teraz). Uważam jednak, że są to dobrze wydane pieniądze i planuję zakup takowego urządzonka - tyle, że tej wersji już pewnie nie dostanę i trzeba będzie zakupić nową uśmiech --->



Dodatkowo w domu jest tylko toster z gofrownicą oraz tradycyjna maszynka do mielenia mięsa - żeby było łatwo napychać kiszki na swojską kiełbaskę Very Happy Ahh no i garnki Zeptera (też już z 15 lat są u rodziców - mieli kiedyś takiego małego bzika na nie i nawet jakieś planują mi podarować bo używają raptem 3 i patelni grillowej - oczywiście nie pogardzę takim prezentem Very Happy).
_________________


Ostatnio zmieniony przez Fantazja dnia Sob 28 Sty 2012, 16:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do grilla - mamy 3w1, grill+toster+gofrownica. Szczerze, to bez sensu to.. Jakiegoś szału nie ma. (a smród w mieszkaniu straszny.. My używaliśmy go przy otwartym oknie, pod okapem a i tak dawało mięchem)

Do gotowania na parze - mamy wkładkę, ale nie korzystamy. Kiedyś mieliśmy urządzenie do gotowania na parze, ale po iluśtam użyciach, po myciu za każdym razem znudziło się.

WOK mamy, w sensie taki jak patelnia głęboka i regularnie korzystamy.

Nie wyobrażam sobie teraz życia bez robota kuchennego.. Ściera ziemniaki na placki, kroi w plasterki i wiele innych rzeczy. Świetna sprawa.

Blender też mi się bardzo przydaje - lubimy zupy kremy;p (mamy ten co Carla)

Mikser mieliśmy przed robotem, więc jak chcę coś zmiksować dalej osobno używam - dużo wygodniejszy, niż składanie całego robota (a nie mamy miejsca, więc leży w częściach)

A mam pytanie co do tego urządzenia do pieczenia chleba, bo już jestem pewna, że chleb będziemy piec.. Jest sens to kupować? Z piekarnika wychodzi pyszny, ze zrobieniem ciasta nie ma wielkiego problemu.. Zastanawiam się, czy to jakiekolwiek udogodnienie oprócz tego, że wymiesza ciasto i przypilnuje czas?

Nimfo - ja jednak przy zwykłej bym została. My zmuszeni jesteśmy na indukcję,bo teraz rzadko w nowym budownictwie podłączają gaz, ale gdyby był to zrezygnowałabym z indukcji.Ale butli też nie chciałabym.. Raz, że trzeba to wymieniać, dwa że trochę bałabym się.

Szczerze mówiąc, to już chyba całe wyposażenie kuchni mamy, łącznie z piedołami typu urządzenie do fondue. Jak się przeprowadzimy na swoje, to jedynie talerze i sztućce chcę dokupić, bo 6cio częściowy komplet czasami za mały jest.. ;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 12:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carla, my urządzając mieszkanie kupiliśmy 4 meble i większość wyposażenia kuchni w ikei. W różnym przedziale cenowym i niestety, jakość ostatnio bardzo spadła. Od kiedy we Wrocławiu postawili Ikeę moja mama była od niej uzależniona i pół domu mieliśmy w ikei.. Miałam łóżko i połowe mebli, wtedy sprawdzały się. Teraz jak widziałam jakiej jakości jest nasza szafa (za prawie 2 tysiące) to jestem załamana. Przywieźli nam za 3 razem prostą, jak pierwszą rozmontowywaliśmy (kilka desek zdążyliśmy złożyć), to przy wyciąganiu śrubek cała płyta się pokruszyła. Nam jedne drzwi już się popsuły (przesuwane), a z tyłu cała ta dykta (która wg tych składających jedynie trzyma konstrukcję) odchodzi.. Stolik (fakt, tani ale to tego nie usprawiedliwia) ma w środku śrubki na nóżkach, na których się dolny blat trzyma.. Nie da się ich dokręcić tak, żeby wszystkie były skierowane do środka. Coś jest źle zrobione i zawsze ostatnia jest skierowana na zewnątrz;/ A z regału nam się jedna szuflada połamała - dykta pękłaVery Happy Do tego jeszcze szklanki - mało brakowało a bym sobie krzywdę zrobiła, bo nalałam napój, podniosłam i zaraz mi dno odpadło. Gdybym zrobiła krok do przodu spadłoby na moją stopęVery Happy Fakt, mamy milion rzeczy, które się sprawdzają, ale myślę, że to wystarczający przykład, żeby unikać mebli i delikatnych rzeczy z ikei. Szczególnie z tym szkłem, bo mogło naprawdę dojść do nieprzyjemnej sytuacji.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam sporo rzeczy do kuchni z ikei, talerze (bardzo dobrze się sprawdzają te starsze i te nowsze), szklanki, kieliszki różnego rodzaju i póki co to tylko 2 kieliszki sama słukłam, bo uderzyłam kiedyś o zlew. :/ Mam też 2 patelnie, jakieś łyżki, łopatki, itp. i też dobrze funkcjonują.uśmiech No i nasz ogormny stół drewniany - też z ikei i póki co jest baardzo porządny. uśmiech

My też takie podstawowe wyposażenie kuchni mamy, żeby przenieść na swoje. uśmiech Mnie się marzy jeszcze też grill elekryczny (koleżanka miała Boscha za 250zł. i 2x był na gwarancji, w końcu oddali jej kasę). Potrawy - bez rewelacji były, w dodtku mycie tego - o zgrozo! na samą myśl szlag człowieka trafiałuśmiech Trzeba byłoby poszukać czegoś porządnego, ale mój P. mówi, że taki grill to bez sensu, bo i tak nie będzie smakowało jak z prawdziwego - i to fakt. oczko Ale może się skuszę w najbliższej przyszłości. oczko I fryktownica! Kawy nie pijemy w ogóle, więc chociaż o expresie nie muszę myślec:P I marzy mi się jeszcze piękny zestaw garnków, bo tu u mnie ubogo, choć w sumie jakoś sobie radzę z tym co mam;)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lll

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 12:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na Ikeę też nie narzekam chociaż przyznaję że nie mam od nich nic dużego. Mamy szklanki stamtąd, sprawdzają się bardzo dobrze, kupiłam tam sobie kubeczek bo mnie urzekł Very Happy i to chyba najlepiej wyważony kubek jaki miałam. Mam też wałek do obierania się z kocich włosów język ale jakieś noże, talerze, deski też są, a nawet w niedalekim otoczeniu indukcyjna patelnia i wszystko, odpukać, sprawuje się wzorowo uśmiech
Więc może na patelnię grillową też się skuszę. Mniej miejsca niż grill i mniej mycia, a jak się nie sprawdzi - mniej żal wydanej kasy Very Happy

I chyba będę musiała pomyśleć nad blenderem. Chcę się nauczyć robić zupy-kremy, na tapecie są brokułowa, szpinakowa i groszkowa, a u mnie ani miksera nie ma oczko nie wiem czy i jak dałoby się to zrobić z robotem kuchennym który ma M., jeszcze go nawet nie otworzyliśmy język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczy ładne, ale jednak staramy się stawiać na jakość w rozsądnej cenie.. Kupiliśmy szafę do przedpokoju w Gawinie, kosztowała niecałe 500 zł i rewelacja... Szkło teraz też kupujemy w Duce albo Home&you i jakość całkiem inna. Szklanki z Ikei po bodajże 9 miesiącach się wytłukły (do tego ten incydent z dnem..), potem kupiliśmy inne i jak się część wytłukła kupiliśmy takie solidniejsze w Duce. Fakt, droższe, ale mają półtora roku i cały czas (aż się boję zachwalać;p) jest 6 sztuk. Stolik chcieliśmy wymienić. Ale z tą szafą mieliśmy takie przeboje, że jak pomyślałam o kolejnej wycieczce na bielany, to stwierdziłam, że szkoda nerwów i pieniędzy na dojazd.. Przywieźli nam krzywą szafę (jeden bok był szerszy:d), reklamacja, zachody - przywieźli nową, składamy a tam znowu ten sam problem. Reklamacje, problemy. Trzecia przyszła cała.

Dodam, że pojechaliśmy tydzień przed przeprowadzką do ikei żeby zamówić. Okazało się, że tylko dzień przed można zamówić, więc pojechaliśmy dzień przed. Wszystkie graty już w mieszkaniu nowym, dzień później mieliśmy zacząć tam mieszkać.. Efekt był taki, że mieszkaliśmy przez 3 tygodnie w kawalerce na kartonach. Tam nikt nic nie wiedział, mieli nas najgłębiej jak się dało w tyłku, bo cały czas zwodzili, odsyłali, obiecali oddzwaniać.. Miała być szafa następnego dnia. No i przy rozkładaniu widzieliśmy jakość tej szafy. Aż się baliśmy, że nam jej nie przyjmą, bo cała deska się pokruszyła od jednej śrubki;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kuchni, całe życie jak mieszkałam z rodzicami mieliśmy gaz, na początku z butli (bo nie było innego wyjścia...)później z instalacji.
Gdy przeprowadziłam się z połówkiem do wynajmowanego mieszkania, tam mieliśmy ceramiczną: http://bielskobiala.olx.pl/kuchnia-kuchenka-elektryczna-amica-z-plyta-ceramiczna-iid-157457048 chyba bawet taką samą jak ta na zdjęciu uśmiech Długo nie mogłam się do niej przyzwyczaić, ale wiadomo że z czasem człowiek się przyzwyczaja. Najgorzej było jak coś mi wykipiało :/ Istna masakra Very Happy
Teraz gdybym miała wybierać, to szczerze wybrałabym kuchenkę gazową (oczywiście przy instalacji gazowej oczko. Mój połówek tak samo, nie wiem może jesteśmy jacyś dziwni... uśmiech

Co do Ikei, bardzo lubię oglądać jej katalogi Rolling Eyes Można naprawdę fajne rzeczy tam kupić. Jednak na kupno dużych mebli osobiście bym się nie zdecydowała. Nasi przyjaciele urządzali sobie mieszkanie, kupili regał z przesuwanymi drzwiami i szczerze mówiąc jakość nie powala Confused
_________________




Ostatnio zmieniony przez shadow's wife dnia Pią 27 Sty 2012, 21:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 4 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group