Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

17latkowíe,a zaproszenia ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomniała mi się jeszcze jedna sytuacja w rodzinie.. Wujek się rozwiódł, a daleka rodzina wysłała zaproszenia na ślub (z dwa lata wcześniej był ślub siostry panny młodej, więc pewnie tamte dane powielili, bo wtedy nie mieli i sama podawałam im telefonicznie wszystkich). No i zaprosili go z byłą żoną. W sumie co mieli zrobić? Mając dane i adresy dzwonić do wszystkich i pytać, czy ktoś się nie rozwiódł, ktoś się nie zaręczył itd (a chodzi o daleką rodzinę, którą właśnie widzimy na święta i pogrzeby..). Na prośbę zainteresowanego mama napomknęła przy potwierdzaniu obecności, że wujek będzie, ale z kimś innym i żadnego problemu nie było.. A w takiej sytuacji musieliby dzwonić do wszystkich, żeby mieć pewność, że nic się nie zmieniło, np. do mojej mamy czy będzie z kimś konkretnym. Po co? Jak się zna kogoś, ma z nim kontakt to się wie i dopyta. Ale też niezręcznie czułaby się jakaś ciotka z 5 linii bocznej, w wieku 50 lat gdyby ją pytano, czy sobie kogoś znalazła wreszcie etc;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my do tej pory byliśmy tylko u D znajomych razem, ale mimo to była zawsze napisana z imienia i nazwiska (jedni to mi już nawet nazwisko zmienili na nazwisko D, bo myśleli że może już po ślubie jesteśmy język ). Było to dla mnie bardzo miłe, ale sama przy części zaproszeń piszę po prostu z os. towarzyszącą. Zaproszenia robię już teraz, a znajomi nawet pozaręczani nie są, to skąd ja mam wiedzieć czy za te 5mies coś się u niech nie pozmienia?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
A nie można na winietce napisać po prostu " osoba towarzysząca Roberta Korzeniowskiego" ?

Pewnie można, ale ja bym tak nie zrobiła.

Ale tak naprawdę, to młodzi sami sobie stwarzają problem zapraszając osoby, z którymi nie mają kontaktu. Zapraszając osoby bliskie trudno nie wiedzieć jak wyglądają ich damsko-męskie relacje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette, jak się ma dużą rodzinę, dodatkowo rozrzuconą po Polsce i świecie to trudno, nawet z najlepszymi chęciami utrzymywać ze wszystkimi bliski kontakt. A wesela są okazją ku temu aby cała rodzina mogła się raz na jakiś czas spotkać. Nie muszę od moich teściów wymagać, żeby znali status związkowy wszystkich wnuków swoich sióstr i braci (bo tu między innymi o takie osoby chodzi). Nie będę też rezygnowała z zaproszenia ich bo obrazili by się na mnie wszyscy, od teściów po ciotki i ich wnuki.
Przy winietkach na pewno będziemy chcieli wpisywać imiona i nazwiska wszystkich gości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja rodzina dla mnie liczy 10 osób. Cała.
Bracia babci, ich dzieci czy wnuki- to jakaś piąta woda po kisielu, nie mam najmniejszego zamiaru zapraszać osób tak daleko ze mną spokrewnionych....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Sro 14 Gru 2011, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina, a dla mnie bliska rodzina to także rodzeństwo rodziców i kuzyni. Chyba nie ma sensu się spierać kto kogo uważa za bliskiego i jakie wesele jest lepsze, czy na 300 czy na 30 osób. Takiego wyboru każda z nas dokonała indywidualnie już na etapie planowania wesela i nie ma co się o to kłócić. Przypominam, że pytałam tylko jak Wy piszecie na swoich zaproszeniach i ewentualnie dlaczego tak a nie inaczej. O ocenianie czy robię dobrze czy źle nie prosiłam Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 14 Gru 2011, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no zgadzam się, nie musisz się tak bulwersować język
wliczam w to rodzeństwo mojej mamy i 2 kuzynki, to też dla mnie bliska rodzina.
Po prostu rodzina, którą np widuję raz na 3 lata, nie jest bliska, niezależnie od stopnia pokrewieństwa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiapolak
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Lip 2019
Posty: 41

PostWysłany: Sro 10 Lip 2019, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważam,że 17 latek powinien otrzymać osobne zaproszenie z osobą towarzyszącą a sam zdecyduje czy chce iść z kimś czy sam uśmiech
przy okazji polecę wam świetne zaproszenia uśmiech https://stronawesela.pl/zaproszenia-slubne jestem bardzo zadowolona uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja89
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Lip 2019
Posty: 21

PostWysłany: Pon 15 Lip 2019, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co dla nich zaproszenia, zadzwonic telefonicznie wystarczy..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rule1
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Lip 2019
Posty: 4

PostWysłany: Wto 23 Lip 2019, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko można też przecież przez facebooka załatwić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group