Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

17latkowíe,a zaproszenia ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My młodzież w tym wieku zapraszaliśmy oddzielnie, ale same, bez "osoby towarzyszącej". Wyjątek stanowili Ci, którzy byli już w jakimś poważniejszym związku, wtedy zamiast zwrotu "os. tow." było imię i nazwisko sympatii. I Tobie też tak doradzam. Jakby nie patrzeć, wesele to uroczystość rodzinna, a nie dyskoteka szkolna. Szczególnie, że u Ciebie jest to spora liczba dodatkowych gości. 10 "osób towarzyszących" to dodatkowo 2 tys. zł wydane na zabawę zupełnie obcych dzieciaków. Jeżeli macie takiego kuzynostwa około dwanaścioro, to mogą doskonale bawić się w swoim towarzystwie, bez kolegów ze szkoły.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
My młodzież w tym wieku zapraszaliśmy oddzielnie, ale same, bez "osoby towarzyszącej". Wyjątek stanowili Ci, którzy byli już w jakimś poważniejszym związku, wtedy zamiast zwrotu "os. tow." było imię i nazwisko sympatii. I Tobie też tak doradzam. Jakby nie patrzeć, wesele to uroczystość rodzinna, a nie dyskoteka szkolna. Szczególnie, że u Ciebie jest to spora liczba dodatkowych gości. 10 "osób towarzyszących" to dodatkowo 2 tys. zł wydane na zabawę zupełnie obcych dzieciaków. Jeżeli macie takiego kuzynostwa około dwanaścioro, to mogą doskonale bawić się w swoim towarzystwie, bez kolegów ze szkoły.
Dokładnie tak samo wczoraj postanowiliśmy z narzeczonym. Nie zapraszamy swoich znajomych ze względu na brak miejsc to nie będę sponsorować dwóch dni zabawy obcej młodzieży. Nasi kuzyni po prostu będą mieli okazję zapoznać osoby w swoim wieku z przeciwnej rodziny Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem z doświadczenia na paru rodzinnych weselach, że nastolatki raczej nie zapraszają zwykłych kolegów ("bo jeszcze pomyśli, że coś do niego mam" oczko ), a fajnie, jak mają wybór, czy przyjść same, czy z kimś. "Moje" dziewczynki i jeden chłopiec raczej będą bez osób towarzyszących, ale jeszcze oczywiście je dopytam przy potwierdzaniu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym to zależy też od rodziców tych nastolatków. Wiem, ze rodzice "moich" nastolatków należą do takich ludzi, ze nie pozwolą swoim pociechom zabrać na wesele byle kogo tylko po to, aby koniecznie z kimś przyszli. Co innego jak się z kimś spotykają.

Warto też pomyśleć o tym, czy ten 17-latek będzie miał się z kim bawić jeżeli przyjdzie sam. Bo o ile mamy grupkę kuzynów w podobnym wieku to ok, zajmą się sobą i będą bawić razem, ale jak takich 17-latków mamy 2 na całe wesele to aż ich szkoda.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie 17 i 18 - latkom to raczej lepiej dać z osobą towarzyszącą uśmiech Ale tym poniżej tego wieku to dawałbym zaproszenie z rodzicami. Na całe szczęście u nas nie ma takiej młodzieży. Tylko trójka w wieku 12-15 lat. Reszta to już +18 lat uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak miałam 17 lat to byłam na weselu bez osoby towarzyszącej, bo dostałam takie właśnie zaproszenie i to było najgorsze wesele na jakim byłam! Nuda, bo starsi kuzyni przyszli z dziewczynami, dzieciarnia goniła się po całym budynku, a tacy jak ja (było nas 5 dziewczyn) nie miałyśmy co robić... bo ileż można gadać...

Ja dam zaproszenia od 16+, przyjdą to przyjdą, nie to nie język Samej rodziny mamy 120 osób, więc reszta aż tak potrzebna nie jest język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Sro 7 Gru 2011, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wysłalam swoją nastoletnią siostre na "zwiady". Akurat pojechała do babci i spotkała się z większością kuzynów z którymi miałam problem. Powiedzieli,że dziewczyn to oni nie mają,a z koleżankami przychodzić nie będą i że nie będzie żadnej lipy,jeśli dostaną zaproszenia bez osob towarzyszących. Moja siostra mówiła,że ona to chce dostać zaproszenie zwyczajnie na pamiątkę,a z kolegom nie przyjdzie,bo to kaszana przed rodziną ( po 1 nad kolegi zachowaniem nie będzie miała kontroli,bo to nie chłopak tylko kolega,po 2 nie będzie po weselu wszystkim tłumaczyć TO NIE MÓJ CHŁOPAK wykrzyknik). I stwierdziła,że super będzie się bawiła w gronie własnych kuzynów i też kuzynów ze strony pana młodego. Jedynie kto zrobil mi awanturę i nakrzyczał na mnie ŻE TO CHAMSTWO W PANSTWIE -to 16-letnia siostra mojego narzeczonego,która z góry oznajmiła,że chłopaka nie ma i nie będzie miała,ale ona przyjdzie z kolegom i koniec kropka. No i że ona będzie piła oczywiście alkohol i mamy jej postawić kieliszek. Gdy uslyszała to jej mama to dziewczyna dostała tylko niezły opier....,że niech lepiej pomyśli o szkole,a nie o kolegach i alkoholu. Także widać,że nie każdy rodzic sobie życzy takiego zachowania. A sami zainteresowani z wyjątkiem jej jednej nie widzą żadnego problemu ,więc lipy nie ma same brzozy język Kocham moich kuzynów za to,że są tacy rozsądni,albo może jeszcze dziecinni. A siostra narzeczonego się nie przejmuje-zamówiłam różowe zaproszenia,to ona chce inne,bo różowego nie lubi. Sukienki jakie mi się podobają dla niej są straszne (odpowiada jej stary krój,nie nowy). Tak więc przechodzi chyba jakiś nastoletni bunt i wszystko jej nie pasuje,ciągle mnie poucza jakby była dorosła... (Że jestem głupia,bo kupiłam zaproszenia,a nie mam listy gości) Liste gości mam od dnia w którym postanowiliśmy w Październiku brać ślub,czyli od kilku miesięcy. Tak więc bez komentarza ją pozostawiam hehe język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 8 Gru 2011, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ness21 podziwiam Twój spokój Shocked Małolata już by ode mnie usłyszała co trzeba Twisted Evil
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też miałam problem co zrobić z takimi zaproszeniami. I zdecydowaliśmy, że od 15 lat wzwyż dajemy zaproszenia z osobą towarzyszącą. Podobno nawet nastolatki teraz przychodzą ze swoimi sympatiami. Za moich nastoletnich czasów to było nie do pomyślenia, żeby chłopaka lub dziewczynę, którego się ma od miesiąca brać ze sobą bo wesele i ślub to impreza rodzinna więc należało na takie imprezy zapraszać kogoś, kto w tej rodzinie już zaistniał lub zostanie na dłużej. Ale teraz ponoć jest inaczej. U nas jest też ten problem, że młodzież rodzinna jest w różnym wieku i razem ze sobą raczej bawić się nie będą więc wolę żeby zaprosili kogoś i się nie nudzili.

My też zastanawialiśmy się co zrobić z takimi osobami, które ponoć mają narzeczonego (już nie chłopak, dziewczyna), ale nie został przedstawiony, oficjalnie rodzice się zaręczynami nie chwalili. Czy pisać imię i nazwisko gościa z narzeczonym czy z osobą towarzyszącą? I ostatecznie zdecydowaliśmy, że piszemy z osobą towarzyszącą. Jak Wy piszecie w takiej sytuacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też tak samo piszemy - z osobą towarzyszącą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group