Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co na imprezę?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 1 Gru 2011, 13:06    Temat postu: Co na imprezę? Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, liczę na was, że mi pomożecie. za dwa tygodnie mam urodziny i razem z moją współlokatorką zaprosiłyśmy ok 10 osób na małą imprezkę, raczej bez tańców. Zastanawiam się ca mam zrobić do jedzenia. Oczywiście ze dwie sałatki- myślałam o takiej z majonezem i kurczakiem i o nicejskiej. A co do tego?! W mieszkaniu nie mamy piekarnika i to jest najgorszy problem... nie mam pomysłów, a nie chcę smażyć kotletów :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 1 Gru 2011, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że piekarnika nie masz.. Ja lubię np. bagietki z masełkiem czosnkowym. Chwila roboty, a zawsze coś na ciepło. Może tortille? Albo jakieś kanapeczki, 'koreczki' właśnie z naleśnikami od tortilli.. Jest sporo takich pomysłów, jadłam np. z jakimiś nadzieniami szpinakowymi itd.. Może jakaś zupa kremowa? Np. jakiś krem brokułowy z grzankami? Zapiekane sery, sałatki.. No i chyba standardowo na takie imprezy sprawdzają się czipsy, jakieś naczosy z dipami itd.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Czw 1 Gru 2011, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zrobiła tortille na zimno - kupujesz placki do tortilli, warzywa (ogórek, pomidory, sałata, papryka), salami, ser topiony w plastrach, serek (ja kupuję z Piątnicy naturalny bądź ze szczypiorkiem. Tortille delikatnie podgrzewam na patelni bez tłuszczu, tak żeby była trochę ciepła. Potem dwa brzegi smaruję serkiem, później na to kolejno: sałata, ser, salami i warzywa. Ogórek kroję bardzo cienko i go nie obieram, pomidor też w miarę cienko, a papryka w paski. I później zawijam i zaciskam, żeby się nie rozleciała. A ten serek na brzegu dodatkowo ją skleja:) I później kroję ją na 2 bądź 3 części uśmiech Do tego sosy w salaterkach, np ketchup, majonez czy czosnkowy. I jest pycha i szybko znika:)

Do tego zrobiła bym koreczki - ser, kabanos i ogóreczek uśmiech i też szybko znika:)

Jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to będę pisaćuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Czw 1 Gru 2011, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale z tym brakiem piekarnika to nie taki problem, my bagietkę pokrojoną na kanapeczki nacieraliśmy masłem czosnkowym i smazyliśmy na patelni Very Happy JA bym zrobiła takiem małe kanapeczki z weki z serem na ostro i ozdobiła papryką ogórkiem szynka uśmiech świetnie wyglądająi smakują- sprawdzone na imprezach i jako pierwsze było zjadane, smaczna i sycąca jest tez sałatka z makaronem ( taki kolorowy np, rurki lib np świderki) z kurczakiem, kukurydzą, papryką i czym tam chcesz, lub z kurczakiem, makaronem, selerem ananasem na słodkio uśmiech możesz podac tez np. jajka faszerowane grzybami, papryką lub innymi warzywami uśmiech
na ciepło na szybko możesz zrbić oscypki na patelni z żurawiną, może sobie goście nie pojedzą, ale napewno na chwile zamuli Shocked

Ewentualnie zrób placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym uśmiech
powodzenia
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 1 Gru 2011, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajne pomysły! zwłaszcza z tymi tortillami i kanapeczkami! Dzięki:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 1 Gru 2011, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kanapeczki jeszcze możesz zrobić z krakersów (ale radzę przygotować składniki wcześniej, a ułożyć przed samą imprezą, żeby nie zrobiły się miękki). Smaczne, ładnie wygląda.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Czw 1 Gru 2011, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może własnoręcznie robione sushi?
Brak piekarnika nieco ogranicza.
Ewentualnie tosty podpiekane na patelni z gazpacho (tościki się moczy).
Może jakaś rozgrzewająca zupa krem na początek (np sambar) http://www.ziolaiprzyprawy.info/2009/12/06/przepisy/kuchnia-indyjska-sambar-zupa-gulasz-ryz-wegetarianska/
Możesz też zrobić falafle albo burgery lol
Może Ci się przyda
http://www.smakimprezy.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 2 Gru 2011, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kanapeczki z krakersów się sprawdzają, ja wybieram na takie okazję cebulkowe krakersy, do tego jakaś pasta rybna i listek świeżej bazylii uśmiech może też być pasta jajeczna: gotujesz jajka na twardo, rozgniatasz żółtka i białek tyle żeby nie przyćmiły żółtek język podsmażasz bardzo drobno posiekane pieczarki aż zmienią kolorek, dorzucasz to do jajek razem ze szczypiorkiem i majonezem (nie za dużo, tak żeby skleił), dodajesz odrobinę soli, pieprz i jest super, jak nie zejdzie na krakersy to na dzień następny jest na śniadanie oczko

W ramach snacka na niezimno język sprawdza się jeszcze to i zawsze robi furorę (banalne w przygotowaniu ale dość drogie):
bierzesz tortillę, smarujesz ją czosnkowym twarożkiem i układasz na tym wędzonego łososia. Potem zawijasz w ciasną roladkę i kroisz na małe kawałeczki uśmiech baaardzo szybko znika uśmiech

Na ciepło robiłam swego czasu makaron z pesto uśmiech
Makaron tagliatelle gotujesz al dente. W międzyczasie na patelni smażysz boczek wędzony, a jeśli nie lubisz to szynkę z indyka, kiełbaskę albo coś innego, byleby było jakieś szynkowe mięso i najlepiej wyraziste w smaku oczko doprawiasz mięsko solidnie pieprzem, soli na ogół nie trzeba. Na gotowe mięsko dodajesz pesto z bazylii, nie za dużo, żeby się podgrzało. Dorzucasz do garnka z odcedzonym makaronem, mieszasz i na talerz, posypujesz tartym serem. Pesto powinno być tyle żeby makaron oklejało, bo to nie ma pływać w sosie oczko

Na sałatkę imprezową przepisy sprawdzone:
Brokuła gotujesz al dente (osobiście wolę na parze, bo łatwiej mi utrafić w odpowiednią twardość). Do tego w misce dorzucasz ser feta. Na patelni bez tłuszczu prażysz ziarna sezamu i płatki migdałów ale nie do spalenia tylko łagodnej zmiany koloru oczko dorzucasz do michy z zieleniną i serem. I voila, pyszny salad Very Happy

Do miski wrzucasz rukolę albo ostrą mieszankę sałat (zwykła jest za blada w smaku). Na patelni smażysz boczek lub inną szynkę i razem z tłuszczem z patelni dorzucasz do sałaty. Kroisz pomidorki na dość duże kawałki (wielkości takiej, jakbyś pomidorka koktajlowego przekroiła na pół), dodajesz pokrojonej mozarelli i pieprzu. I tyle uśmiech czasem jak mam wenę i składniki w lodówce to jem to na śniadanie język

A moja kumpela celuje w sałatce gyros uśmiech
Pierś z kury kroisz w kawałki, mieszasz szczodrze z przyprawą do gyrosa i rzucasz na patelnię. W dużej misce dodajesz warstwami, a potem razem mieszasz, kapustę pekińską, kukurydzę, paprykę czerwoną i pokrojone ogórki konserwowe, mięso i sos sporządzony z majonezu i keczupu język fajnie jeszcze przed przemieszaniem wygląda w przezroczystej misce Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 2 Gru 2011, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bierzesz tortillę, smarujesz ją czosnkowym twarożkiem i układasz na tym wędzonego łososia. Potem zawijasz w ciasną roladkę i kroisz na małe kawałeczki uśmiech baaardzo szybko znika



O kurcze. Brzmi przepysznie, więc chyba nawet nie poczekam na imprezę, tylko sobie sprawię.. A ten twarożek czosnkowy, to jakiś gotowy serek kupujesz, czy po prostu robisz?


W sumie to świetny wątek. Za tydzień mężowe urodziny i już widzę, że kilka pomysłów wykorzystam Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 2 Gru 2011, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana, no jak to-
1. Mnóstwo alkoholu
2. 2-3 różne sałatki
3. Wszelkie chipsy, orzeszki, słone przekąski
4. Nieśmiertelna cola, trochę soków

Volia język i każdy szczęśwliy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group