Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Naturalne Planowanie Rodziny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 75, 76, 77  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do "notowania" cykli to ja próbowałam enpr, ale jakoś mi się nie podoba... ale może się przeproszę, jego plusem jest to, że jest dostępny z każdego komputera.
Teraz korzystam z Karty i jak na razie jest dla mnie najwygodniejsza- trochę poklikałam i poznałam większość funkcji. Ale z tego co widzę, to ona nie ma oczywiście żadnych narzędzia analitycznych. No i to co zanotujesz na swoim komputerze, na innym jest do odtworzenia tylko po zainstalowaniu programu i imporcie danych. Ale jak dla mnie jest jednak najlepsza, bo po wszystkim drukuję gotowy wykres i wkładam do teczki (jakby mi komputer padł czy coś, na początku cyklu drukuję sobie kartę gdzie mam wpisane już wszystkie daty... super).
Termometr też mam Microlife, wydaje mi się, ze wszystko ok- czasem mierzę 2 razy pod rząd, testowo i zazwyczaj wychodzi tak samo, czasem +/-0,05.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiulek215 napisał:

Kaja a miałaś jakieś inne objawy owulki? Śluz albo zmiany w szyjce?


Nie potrafię dobrze badać szyjki, ale wydaje mi się, że była miękka i rozwarta. Śluz był, ale nie bardzo przejrzysty, raczej mętny i mało rozciągliwy. (objawy z 18-20 dnia)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaju, u Ciebie grane jest zupełnie to samo, co u mnie. Tyle, że faza niskich temperatur ciągnie się do dzisiaj (czyli 26 dc). U mnie była chyba nieudana próba jajeczkowania, bo był ładny szczyt śluzu, a brak skoku temp. Teraz dwa dni temu znowu pojawił się płodny śluz... Czekam, co będzie dalej. W takiej sytuacji trzeba chyba albo czekać na krwawienie śródcykliczne, albo na skok temperatury. Póki nie będzie skoku temp dni są potencjalnie płodne. Jeżeli się mylę, to poprawcie mnie, jeszcze specjalistką taką nie jestem uśmiech.

Też używam termometru Microlife i nie zamienię go na żaden inny uśmiech. Jest bardzo dobry.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A skąd właściwie czerpiecie wiedzę o NPR? Ja wiem tyle ile dowiedziałam się z książeczki, którą dostaliśmy na naukach. No i w necie szukam pozostałych informacji. Znacie jakąś godną polecenia książkę/stronę itp? Aha, dowiedziałam się, że jest taki program do analizy cyklu CTLife - ale trochę kosztuje, chyba około 100zł dlatego zastanawiam się czy warto inwestować oczko Korzystał ktoś?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my nie dostaliśmy na naukach żadnej książeczki o npr, ani nikt nam o tych metodach nie wspomniał Evil or Very Mad
O npr dowiedziałam się od koleżanki, dużo mi opowiadała, sporo czytam też w necie na te tematy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to my trafiliśmy na super nauki. Na jednych było małżeństwo, które samo prowadzi terapię rodzin i jeszcze są instruktorami NPR. Co prawda sama część o NPR była króciutka ale wystarczyło, żeby dać nam temat do dyskusji na kilka dni. No i dostaliśmy książeczkę o metodzie objawowo-termicznej wg. Rotzera. O właśnie, przeglądając książeczkę znalazłam odpowiedź co robić jeśli jest niska temperatura cały czas:
Jeśli po zaniknięciu objawu śluzu temperatura długo pozostaje niska, to znaczy, że nie rozwinęło się ciałko żółte, czyli nie było jeszcze jajeczkowania. Oznacza to, że dojrzewający pęcherzyk zanikł i nadal trwa okres płodności. Trzeba prowadzić dalej obserwacje i poczekać na ponowne pojawienie się objawu śluzu, a po nim na wzrost temperatury.
Ewentualnie był cykl bezowulacyjny...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też trafiliśmy na świetne nauki. Cztery spotkania prowadzone były przez Ojca (robiliśmy kurs u Dominikanów), piątek prowadziła Pani z poradni. Następne dwa mieliśmy juz w poradni rodzinnej. Dostaliśmy książeczki taki zeszyt ćwiczeń. Na pierwszych zajeciach Pani tłumaczyła jak to wszystko wygląda i robiliśmyz nią część ćwiczeń. Następnie zadała nam kilka do zrobienia samodzielnego. Po za tym przez 3 miesiące miałam sama siebie obserwować, robić wykresy i zapisywać wyniki. Na ostatnim spotkaniu omawialiśmy moje wykresy. Te spotkania pozwoliły zrozumieć na czym polega ta metoda i jak interpretować własne wyniki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmh,czyli jeżeli to był cykl bezowulacyjny, to bez wzrostu temperatury tak naprawdę nie wyznaczymy III fazy, czyli okres niepłodności bezwzględnej w ogóle nie wystąpi?

Jeśli chodzi o szyjkę, może jestem jakaś dziwna, ale ja nie potrafię jej znaleźć. Głupio będzie jak przy wizycie u ginekologa poproszę o pomoc? sama nie wiem smutny

Nasze nauki polegały na krótkim wyjaśnieniu ogólnie o co chodzi i podaniu kontaktu do poradni dla osób zainteresowanych, dostaliśmy też książeczki, ale jak dla mnie są mało konkretne. CHciałabym sobie kupić podręcznik, jest tego sporo i sama nie wiem co wybrać, może coś polecicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiulek215 napisał:
O to my trafiliśmy na super nauki. Na jednych było małżeństwo, które samo prowadzi terapię rodzin i jeszcze są instruktorami NPR. Co prawda sama część o NPR była króciutka ale wystarczyło, żeby dać nam temat do dyskusji na kilka dni. No i dostaliśmy książeczkę o metodzie objawowo-termicznej wg. Rotzera. O właśnie, przeglądając książeczkę znalazłam odpowiedź co robić jeśli jest niska temperatura cały czas:
Jeśli po zaniknięciu objawu śluzu temperatura długo pozostaje niska, to znaczy, że nie rozwinęło się ciałko żółte, czyli nie było jeszcze jajeczkowania. Oznacza to, że dojrzewający pęcherzyk zanikł i nadal trwa okres płodności. Trzeba prowadzić dalej obserwacje i poczekać na ponowne pojawienie się objawu śluzu, a po nim na wzrost temperatury.
Ewentualnie był cykl bezowulacyjny...


Dziękuję Wam Dziewczyny! Kasiu, zdaje się, że byliśmy na tych samych naukach uśmiech Ja też czytam dużo w Internecie i mam książeczkę - pewnie tą samą co Ty, z zielonym listkiem. O CTlife też słyszałam, podobno to najlepszy program. Już od początku jest płatny? Wydawało mi się, że tylko jakaś pełna wersja...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 16 Lis 2011, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaju! jeśli byłaś/jesteś w Krakowie u Franciszkanów to się zgadza. Moje nauki ciągle trwają, byłam dopiero na drugim spotkaniu więc pewnie się minęłyśmy. Chyba, że Ty i Twój narzeczony też jesteście w trakcie nauk, wtedy zaczep mnie następnym razem, łatwo mnie rozpoznać, mam zielony płaszcz i w ostatnią niedzielę dostało mi się czytanie oczko
Elmuszka szyjkę wcale nie tak trudno znaleźć (kiedyś już szukałam mruga, musisz dość głęboko wsunąć palec i szukasz takiego zgrubienia, jakby grudki, nieco większej niż opuszka palca. W sumie łatwiej znaleźć w drugiej fazie cyklu kiedy szyjka jest nisko i jest twarda. Przy odrobinie cierpliwości da się wyczuć w tej grudce dołek czyli miejsce gdzie szyjka się otwiera.
To ja jeszcze polecę księgarnię internetową, tam jest ta książeczka, którą mam ja i Kaja i jeszcze kilka innych rzeczy: www.ksiegarniarubikon.pl
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 75, 76, 77  Następny
Strona 11 z 77

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group