Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przetwory na zimę
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Czw 3 Lis 2011, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn napisał:
Kaja jestem z Ciebie dumna uśmiech

teraz ja będę próbować Twojego przepisu lol tylko musze uderzyć na zakupy lol

ta moja kawowa robi furrorę wśród gości lol można błysnąć a tak łatwo się robi uśmiech


Dzięki Very Happy Śmiałam się, bo rano poszłam do lodówki sprawdzić jak się mają moje nalewki, potrząsnęłam, powąchałam, spróbowałam, normalnie wódka z rana jak śmietana Very Happy hihihi:D
A jeśli już o śmietanie, to ta śmietanówka jest gęstsza niż Twoja kawowa, jak gęsty ajerkoniak. Jeśli nie lubisz możesz rozcieńczyć wodą. I ja bym dała więcej cukru waniliowego, bo lubię. Kawowa jest naprawdę pyszna, mojemu M też bardzo smakuje. I rzeczywiście robi się szybko. Ostatnio robiłam przez miesiąc jedną nalewkę, także doceniłam prostotę tej.

Mam jeszcze jeden przepis, ale nie mogę zdobyć składników. Jak wypróbuję to dam znać. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Czw 3 Lis 2011, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn a ja mam takie pytanko co do tej kawowej język
Czy ona przez dodanie kawy nie dostaje takiego gorzkawego posmaku?
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Czw 3 Lis 2011, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
ewelajn a ja mam takie pytanko co do tej kawowej język
Czy ona przez dodanie kawy nie dostaje takiego gorzkawego posmaku?


wiem, że nie do mnie, ale odpowiem, że zdecydowanie nie. Jest bardzo subtelny smak kawy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aniak
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 94

PostWysłany: Czw 3 Lis 2011, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwielbiam kawowąwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alex89
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 357
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 3 Lis 2011, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zrobiłam konfitury z pigwy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Czw 3 Lis 2011, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo to dobrze w takim razie też sobie zrobie kawową język
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Nie 6 Lis 2011, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox jak nasypiesz pół słoika kawy to tak uśmiech

ale do rzeczy, jeśli wg przepisu podasz taką ilość jaka powinna być to wręcz jest to tylko nuta kawowa uśmiech

Ja dodałam nescafe tą taka clasic rozpuszczalną - która do picia jest dla mnie za gorzka i normalnie pije inną kawę lol spirytus przezera ten gorzkawy smak i zostaje subtelna i delikatna nuta lol


nie przepadam za rzeczami o smaku kawy uśmiech mimo ze kawe sama w sobie lubie , wiec smak jest dla mnie idealny, bo jest to lekka nuta uśmiech i nie kazdy nawet zgaduje ze to kawa uśmiech jak dla mnie to jest slodka ta nalewka, ale nie bardzo, tylko troche uśmiech

Kaja - ja jestem wielką fanką szybkich przepisów - żeby efekt był niebem w gębie, a roboty jak najmniej lol to samo mam z ciastami i obiadami lol
zaczelam robic latem nalewke z malin - i na nia sie czeka 6-9 miesiecy, wiec postanowilam znalezc cos co sie zrobi i bedzie szybko i od razu wesoły)

a ta nalewka jest do zrobienia w tzw. "między czasie" Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pon 7 Lis 2011, 6:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelajn, dzięki za przepis na nalewkę.
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 9:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolipio o kurczaki to poprawie

ale nie:) napisałam ze mleko w kartoniku 500 ml - i pozniej dziewczyny dopytywaly i potwierdzalam ze ja z kartonikowego mleka robilam uśmiech do podwojnej porcji dalam 5 lyzeczek kawy uśmiech i tez nie lubie rzeczy o smaku "kawowym" a ta nalewka jest super uśmiech a jak sie ma gosci to rewela uśmiech

ale tez nastepnym razem, juz mam kupiony slabszy 72 % ? spirytus , cos mniej w kazdym razie, albo tez ewentualnie wodka, albo pol na pol, bo dla mnie za mocne jednak, 3 kieliszki i bym miała helikoptery jak ta lala uśmiech

ciesze sie ze smakowało wesoły))
uwielbiam ten bajecznie szybki przepis uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Sob 10 Gru 2011, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox robimy wódkę z iceów i tak się zastanawiamy- jakie opakowanie cukierków miałaś? Takie duże (bodajże 400g) czy małe (150g)? Bo nie wiemy ile rozpuścić.
A od siebie podaję przepis na:
LIKIER KOKOSOWY
0,5L czystego spirytusu zalewamy 40dkg wiórków kokosowych - wymieszać i pozostawić na 3-4 dni. Następnie przełożyć na sitko do odcedzenia - pozostawić na noc bo to nieco trwa uśmiech
Wlać do naczynia 2 puszki mleczka skondensowanego słodzonego i puszkę mleka skondensowanego nie słodzonego - zmiksować. Do zmiksowanego mleka dodawać nadal miksując odsączony spirytus.
UWAGA - nie dodawać do spirytusu mleka bo się zważy - jak w chemii moi drodzy- spiryt do mleka, a nie odwrotnie. Z tego powinno wyjść ok 1,5L malibu, może wiecej uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 7 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group