Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

tradycja czy trendy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas tradycyjnie lecz nie do końca..
Błogosławieństwo, biała suknia, długi welon, wesele na 120 os...
Tylko, że będzie DJ bo nie zniosłabym fałszującego wokalisty/ki jako że jestem na to wyczulona z racji zawodu - muzyk Wink
Rezygnujemy też z głupkowatych konkursów po oczepinach..Będzie tylko wróżba dla Młodych czyli dla Nas uśmiech
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pią 30 Sty 2009, 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas zupełnie nie ma nic tradycyjnego prócz sukni. z welonem (za to jest mega długi:))
Wszystko jest raczej nowocześnie i inne. Ja bym po prostu inaczej nie mogłauśmiechuśmiechuśmiech
Ślub jest na plaży, druhny i drużbowie, wesele w plenerze w specjalnym namiocie, oczywiście DJ bo orkiestry bym nie zniosła, nie będzie błogosławieństwa, zamiast oczepin będzie grill i pieczenie barana i żadnych przesądów, w podróż poślubna prawie na koniec świata:)
Zupełnie nie podobają mi się tradycyjne wesela, u nas już jest ich coraz mniej. Ja stawiam na nowoczesność, a rodzinka nas popiera. Oczywiście każdy jest inny i przynajmniej nie jest monotonnie, jakby wszyscy robili tak samo to by było szaro i smutno.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zaklina89
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 711
Skąd: Jastrzebie Zdrój

PostWysłany: Pią 30 Sty 2009, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym się zgodzę :0 ale ja to chyba tradycjonalistka jestem uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pią 30 Sty 2009, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to w sumie dobrze, że jest sporo ludzi szanujących tradycję. Jakby wszyscy byli tacy jak ja to by świat na głowie stałuśmiech
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 30 Sty 2009, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu każdy robi tak jak sobie wymarzył. Nie warto udawać kogoś kim się nie jest uśmiech
Ja zawsze chciałam mieć bardziej duże przyjęcie niż takie tradycyjne weselicho dlatego rezygnujemy z niesmacznych, seksistowskich zabaw weselnych na rzecz miłej, kulturalnej zabawy.. W zamian tego robimy pokaz multimedialny dla rodziców uśmiech
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pią 30 Sty 2009, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

violinist83 napisał:
Po prostu każdy robi tak jak sobie wymarzył. Nie warto udawać kogoś kim się nie jest uśmiech
Ja zawsze chciałam mieć bardziej duże przyjęcie niż takie tradycyjne weselicho dlatego rezygnujemy z niesmacznych, seksistowskich zabaw weselnych na rzecz miłej, kulturalnej zabawy.. W zamian tego robimy pokaz multimedialny dla rodziców uśmiech


..a na czym bedzie polegał ten p[okaz?..czy co w nim bedzie pokazywane?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Adzia
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 26

PostWysłany: Pią 30 Sty 2009, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze marzylam o takim prawdziwym polskim weselu i nie chce byc w tym przypadku nowoczesna - moim zdaniem wesele to wesele- z orkiestrą grającą duzo starych polskich przebojow z biesiada i disco polo na czele, z kucharka serwującą proste wszystkim znane jedzenie, jedynie co do zabaw oczepinowych chcemy je ograniczyc do minimum, gdyz nigdy nie bylam ich zwolenniczką Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pią 30 Sty 2009, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co rozumiecie przez "zabawy oczepinowe" Question
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pią 30 Sty 2009, 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adzia napisał:
Ja zawsze marzylam o takim prawdziwym polskim weselu i nie chce byc w tym przypadku nowoczesna - moim zdaniem wesele to wesele- z orkiestrą grającą duzo starych polskich przebojow z biesiada i disco polo na czele, z kucharka serwującą proste wszystkim znane jedzenie, jedynie co do zabaw oczepinowych chcemy je ograniczyc do minimum, gdyz nigdy nie bylam ich zwolenniczką Very Happy

To też wszystko zależy od gości i rodziny, jakby u mnie zagrali disco polo to na bank nikt by się nie bawił. Co do jedzenia to my mimo iż kucharek nie mamy też bedzię polskie i tracycyjne bo takie najamaczniejsze. Jedynie tort i słodkości mamy nietradycyjne. Ja sama siebie nie widzę wywijającej disco polo, ale dj wcale nie musi oznaczać dyskoteki. Też będzie sporo polskiej i światowej klasyki. Zresztą u nas wtowarzystwie nie organizuje się takich tradycyjnych zabaw bo goście źle by się bawili. Co do zabaw oczepinowych to dla mnie to jest porażka. Zazwyczaj są bardzo mało śmieszne, bez klasy i tylko ośmieszają uczestników. To jest oczywiście moje zdanie, a każdy robi jak lubi. Gusta są różne.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 3 Lut 2009, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sony85 napisał:

..a na czym bedzie polegał ten p[okaz?..czy co w nim będzie pokazywane?


To ma być niespodzianka dla rodziców:
Prezentacja ze zdjęć i śmiesznych filmików, z podkładem muzycznym. Takie krótkie wspomnienia i jednocześnie podziękowania.
Wręczymy im płytki na pamiątkę (i kwiaty oczywiście uśmiech ).

Nie chcemy tego zamieszczać na początku filmu z wesela, tak jak robi się to teraz.
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group