Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiana nazwiska, problem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 26 Wrz 2011, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje panieńskie nazwisko zawsze sprawiało problemy, mimo że nie jest dziwne, ani nietypowe. Zawsze zamiast "ź" miała wpisane "zi". Mężowskie nazwisko jest mniej problematyczne Wink Ale ze skomplikowanym imieniem do końca życia będę miała pod górkę język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 27 Wrz 2011, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny umieram. Poszłam ostatnio zanieść indeks (bo mijał termin). Dodzwonienie się do dziekanatu graniczy z cudem. Otwarty cztery razy w tygodniu po półtora godziny (gdzie prawie każdy ma coś do załatwienia..). Liczyłam, że załatwię sprawy ze zmianą nazwiska, ale oczywiście trzeba napisać podanie, a wtedy za 15 minut dziekanat zamykali. Odpuściłam, oddałam indeks do rozliczenia i postanowiłam pójść dzisiaj. Po dwóch godzinach czekania dowiedziałam się, że podania składa się z indeksem (co z tego, że indeks jest w dziekanacie %#$^#$^&$%&), więc mam czekać, aż zaliczą mi rok (co może trwać i trwać), stanąć w kolejce, odebrać i potem znowu przyjść z tym indeksem i złożyć z nim podanie. Po długich negocjacjach i dodatkowej wizycie w kserze (bo za brzydko napisałam to, co kazano dopisać), wejściu zgodnie z zaleceniami bez kolejki udało się. Czyli da się, ale dla zasady trzeba komuś na złość robić.


Wymieniłam dowód, prawo jazdy, paszport, załatwiłam US i wszystko na luzie. W dziekanacie takie cyrki, dwie wizyty, a i tak nie wiem nawet kiedy dostanę legitymację i indeks (koleżanka na legitymację kilka miesięcy czekała)..
Czuję się, jakbym wróciła po 12 godzinach pracy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zabcia
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 18

PostWysłany: Pon 10 Paź 2011, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nadal nie wiem jakie nazwisko przyjąć. czy problemem będzie kiedy obydwoje zostaniemy przy swoich nazwiskach?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 10 Paź 2011, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w jakim sensie? Bo jeśli chodzi o kwestie urzędowe i prawne, nie ma żadnego problemu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pon 10 Paź 2011, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 9:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zabcia
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 18

PostWysłany: Pon 10 Paź 2011, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi głownie o kwestie formalne ale skoro nie ma z tym problemu to się cieszę. w sumie mam jeszcze dużo czasu i albo zostawie swoje albo zdecyduję się na dwuczłonowe uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Pon 10 Paź 2011, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja najchętniej bym pozostała przy swoim... jest bardzo, bardzo polskie. Ale nie chcę robić przykrości Lubemu i dołączę też jego, jakieś takie dziwne ma Ale to nie jego wina. lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wrzos2012
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 130

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wręczyłam kartkę z moim nowym dwuczłonowym nazwiskiem kochanemu i oświadczyłam,że tak będę sie nazywała;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agasia
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 152
Skąd: Koluszki

PostWysłany: Sro 18 Sty 2012, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też myślałam o dwuczłonowym nazwisku, zdecyduję się na nazwisko mojego przyszłego męża jest troche z nim problemów bo zle je piszą inni, ale ja sobie z tym poradzę bedę mówiła że mają pisać przez ó i z uśmiech
_________________


Aniołek 06.11.2013r. 10 tydz smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 25 Sty 2012, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię moje obecne nazwisko. Lubego na początku mnie krępowało, ale się przyzwyczaiłam. Również bywa przekręcane, ale jak się powtórzy wyraźnie, to jest ok. Kiedyś D. wpadł na pomysł, żeby przyjąć moje nazwisko, ale kiedy przegadaliśmy sprawę, to okazało się, że jeśli zmieni nazwisko, to ród całkowicie wyginie. Także będę nosiła nazwisko przyszłego męża uśmiech
P.S. Najzabawniejsze, że ślub ma być we wrześniu, a ważność mojego dowodu kończy się w lutym... Kobietki, a jak to jest z wymianą dowodu związaną ze zawarciem małżeństwa i zmianą nazwiska? Czy trzeba płacić w urzędzie za wymianę dowodu?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 22 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group