Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dekoracja kościoła, tak czy nie

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleszka
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 60

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 13:58    Temat postu: Dekoracja kościoła, tak czy nie Odpowiedz z cytatem

Nie chcę, by mnie ktoś źle zrozumiał. Mój ślub jest i będzie dla mnie wielkim wydarzeniem, tylko z forsą jest krucho. Nie jest też zbyt możliwe, mimo odległej daty ślubu, by odłożyć pieniądze z przyczyn osobistych na więcej niż samą ceremonię. Dlatego chciałam Was zapytać czy wiecie czy jest możliwość nie ozdabiania kościoła?
_________________
[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, że tak! ozdobienie to indywidualna strona każdego z nas-
osobiście ja nie mam zamiaru mieć żadnych dekoracji w kościele chyba, że kwiaty na ołtarz raz ze względów finansowych a dwa i to chyba jest ważniejsze, że kościół to nie miejsce na takie rzeczy, upust swojej wyobraźni dam na sali weselnej
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na wsi jest trochę inaczej- nie ozdobisz kościoła, w sensie nie kupisz kwiatów, by zostały na niedzielną mszę- to tubylcy wezmą Cię w obroty.

Ale jeśli chcesz kościół ozdobić np. dwoma-trzema bukietami (osoba, która się opiekuje kościołem powie Ci ile tego trzeba) to stawiaj na margaretki- zawsze są tanie, a wybór w kolorach jest ogromny. Wiem, że koleżanka za margaretki na dwa bukiety (kremowe i czerwone) dała 100zł i całkiem dobrze to wyglądało uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie ozdabiam- kwestie finansowe również uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas po prostu nie można było przybierać kościoła, więc miałam problem z głowy język W sumie dobrze, bo wnętrze jest na tyle ładne, że nie potrzebuje dodatkowej dekoracji. To jest nowa moda, a nie żaden obowiązek. Tradycyjnie można zadbać o bukiet na ołtarz, jeżeli w danym kościele się to praktykuje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie chcieliśmy ozdabiać kościoła - uważaliśmy to za definitywnie zbędny wydatek. Szczególnie, że dekoracje macie jedynie przez godzinę, a później dylemat - zostawić dla kolejnych, czy chamsko zwijać swoje manatki karząc innej parze czekać...

Rozmawialiśmy jednak z księdzem i on powiedział nam, że jeśli chcemy to oni ubiorą kościół, załatwią organistę i śpiewaczkę i za to wszystko, wraz ze ślubem proszą o ofiarę w wysokości 600 zł... zgodziliśmy się bo i tak planowaliśmy dać około 500 zł dla samego księdza, a tak w 600 zł zamkniemy się ze wszystkim co nie jest źle uśmiech
Koniecznie zapytajcie księdza co i jak, bo może jest tak jak w naszej parafii uśmiech
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie musisz ozdabiać. To tylko mały szczegół, na który i tak w dniu ślubu nie zwrócisz uwagi. A gadanie ludzi to chyba ostatnia rzecz, jaką można się w dniu ślubu przejmować..

Do tego są kościoły, w których księża nie pozwalają na dekoracje, więc nie jest to żadne dziwactwo;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 5 Paź 2011, 8:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest już temat o dekoracji kościoła. Dziewczyny, nie zakładajcie nowych!
Moderatora działu proszę o zamknięcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group