Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jakie znacie zwyczaje weselne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Grosik" wkłada się w but również na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Teraz są to zwykle banknoty- bo nie uwierają w stopę. Mają za zadanie zagwarantować stabilność finansową.

U nas też okruszki chleba zaszywa się w fałdzie sukienki PM- co ma spowodować powodzenie, łatwe, dostatnie życie.


Ja przed ślubem byłam tak zabiegana, że nie zadbałam chyba o ani jeden zwyczaj. Nie miałam grosika w bucie, okruchów w sukience, noc pożyczonego, nic starego. Jedynie coś nowego, to sukienka: coś niebieskiego to kamień w pierścionku.
I też Małż nie widział mojej sukienki, bo nie chciał, a po drugie, ja marzyłam o tym, bo Go zaskoczyć- chciałam zobaczyć Jego minę, gdy mnie pierwszy raz zobaczył. I nie zawiodłam się- był zdumiony, miło zaskoczony uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
ja miałam pieniądz w bucie, w staniku zresztą też, ale to raczej przez przypadek. Jak podczas błogosławieństwa wkładali to potem widocznie wszytskiego nie wyjęłam. A po weselu ja się rozbieram (mąż mnie rozbiera) a tu patrze na cycku 50zł przyklejone Shocked

a w bucie nie przeszkadzał, potem wpłaciłam wpłatomatem na konto i po problemie język


Hmm, to rodzice wkładają w biustonosz banknoty?? Dziwaczne... Trudno mi to sobie wyobrazić Shocked .

A te okruchy w staniku też mi się wydają mocno niepraktyczne, bo jak tylko jakikolwiek okruszek gdzieś mi pod bluzkę wpada, od razu zaczynam się wiercić i robię wszystko, żeby się go pozbyć. Hihi, chyba nie da rady z tymi regułami; trudno, będziemy żyć o wodzie po weselu język z oczkiem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha język Margo, może wcale nie będzie aż tak źle Wink

Ja nie wierzę w przesądy, ale tradycja z banknotem... hm... jeśli mogłaby mi pomóc... hmmm uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a u nas Lubelskie buty mają stać na parapecie przy otwartym oknie uśmiech ale czemu nie mam pojęcia Shocked
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba, żeby szczęścia nałapać uśmiech Choć nie jestem pewna, u nas raczej tego nie ma.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) napisał:
a u nas Lubelskie buty mają stać na parapecie przy otwartym oknie uśmiech ale czemu nie mam pojęcia Shocked


żeby była ładna pogoda w dzień ślubu uśmiech Teściówka mi mówiła przed ślubem żebym postawiła, a ja jej na to: chyba po to żeby zżółkły Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pon 3 Paź 2011, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha uśmiech eh... Ty nie dobra oczko cokolwiek by nie było to wiem, że wystawię bo mam okno z kuchni wychodzi mi na balkon ( mam balkon kosztem ukróconej kuchni) i nie będę się bała, że mi z parapetu spadną uśmiechuśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też słyszałam o tym, by buty na parapecie zostawić- gdzieś mówili o ostatniej nocy, gdzieś o całym tygodniu. Miałam tylko problem, czy to ma być parapet wewnętrzny czy zewn. uśmiech

Sama też o tym zapomniałam- ale nie wiedziałam czemu to wystawianie butów miałoby służyć. Jeśli "złapaniu" dobrej pogody, to nam się baaardzo udało- a buciki w kartonie stały w szafie uśmiech


U nas jest zwyczaj z rzucaniem dla młodych grosików pod kościołem- zaraz po mszy ślubnej. Ponoć w domu rządzi ten z młodych, który nazbiera ich więcej. My mieliśmy małych pomocników do zbierania, więc szybko nam poszło- ale słyszałam jak Piotra ciotki kazały dzieciom oddawać pieniążki wujkowi Piotrkowi. Także wiecie- byłam na straconej pozycji!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blue_Bird napisał:
U nas jest zwyczaj z rzucaniem dla młodych grosików pod kościołem- zaraz po mszy ślubnej. Ponoć w domu rządzi ten z młodych, który nazbiera ich więcej. My mieliśmy małych pomocników do zbierania, więc szybko nam poszło- ale słyszałam jak Piotra ciotki kazały dzieciom oddawać pieniążki wujkowi Piotrkowi. Także wiecie- byłam na straconej pozycji!


Hehe Moja mama na którymś ślubie podczas takiego zbierania drobniaków przez młodych stwierdziła, że już wie czemu w sukni ślubnej nie ma kieszeni - młoda musi wszystkie uzbierane pieniądze oddać mężowi Wink

Marga napisał:
A te okruchy w staniku też mi się wydają mocno niepraktyczne, bo jak tylko jakikolwiek okruszek gdzieś mi pod bluzkę wpada, od razu zaczynam się wiercić i robię wszystko, żeby się go pozbyć.


Siostrze na ślubie wpadło za gorset ziarnko ryżu. Za nic nie mogła go wyjąć - no bo jak? Jak zdejmowała później sukienkę, to na żebrach miała odciśnięty ślad po tym ziarenku i siniaka Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 4 Paź 2011, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Hmm, to rodzice wkładają w biustonosz banknoty?? Dziwaczne... Trudno mi to sobie wyobrazić Shocked .


Dziwnie mi się skojarzyło;p

Nie wiem jak z tymi zwyczajami jest, ale przed zarejestrowaniem się na forum nigdy o pieniążkach nie słyszałam. Zresztą, wiedziałam tylko o czymś starym, pożyczonym, niebieskim, niewidzeniu sukni, miesiącu z r.. No i nic z tego nie przestrzegaliśmy;p Za to w domu po ściągnięciu sukni okazało się, że przetańczyłam noc z grosikami w biustonoszu, więc może to się liczy? Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 16 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group