Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezenty czy pieniążki
Idź do strony 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aleta
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 17:12    Temat postu: Prezenty czy pieniążki Odpowiedz z cytatem

Co wolicie dostać z okazji ślubu - pieniążki czy prezenty?
Czy prezent nie będzie jakąś trwałą pamiątką na xx - lat?
Z doświadczenia wiem, że teraz Młodzi w większości wybierają kasę.
Jednak powiem Wam, że jak moja mama do tej pory ma jeszcze skompletowane sztućce, które dostała w prezencie ślubnym i używa ich na specjalne okazje to wydaje mi się to naprawdę świetną pamiątką.
A jeśli wolicie prezenty, to robicie jakąś listę?
_________________

Grawerowane podziękowania dla rodziców
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdecydowanie wolę pieniądze. Mam tylko zamiar poprosić gości,że jeśli chcą kupić jakieś kwiatki, to niech zamiast tego kupią jakąś książkę albo żel pod prysznic uśmiech
Oczywisćie o kasie nie będę pisać na zaproszeniach, ale dobrze,że powiedziałam mamie-planowałą mi kupić za 5000zł jakieś "wypasione" urządzenie kuchenne- to byłby dopiero problem
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tuśka
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 412
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również wolimy pieniądze, ale jeśli ktoś będzie miał ochotę nam coś kupić to też będziemy zadowoleni uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katorii
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 234
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ostatnio stwierdziłam że jednak chciałabym dostać kilka prezentów. Prawie od 3 lat mieszkamy razem i wszystkie pieniądze ładujemy w dom. Od tylu miesięcy zbieram się żeby kupić coś z rzeczy użytkowych typu ręczniki zasłony ale zawsze są jakieś inne ważniejsze wydatki typu styropian czy klej do ocieplenia. Niby po weselu z pieniędzy które dostaniemy sama mogłabym kupić co potrzebuje ale patrząc po znajomych i po sobie wydaje mi sie że właśnie na taki zestaw sztućców dla 12 osób, komplet dobrych garnków czy jakieś urządzenie do kuchni najczęściej szkoda jest pieniędzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałabym nic przeciwko prezentom, jeżeli trafiłyby w mój gust, a że o to trudno, to milej widziane były pieniądze Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo sobie cenię prezenty artystyczne, kompletnie niepraktyczne - marzę, że przyjaciółka-malarka podaruje mi swój obraz, siostrzyczka cioteczna ma zaśpiewać do pierwszego tańca i Ave Maria, a ciocia zrobi obrus na szydełku... pewnie któraś z koleżanek podaruje mi piękny wazon czy inny detal, bo znają moje ciągoty uśmiech. A sztućce, ręczniki, itp. z przyjemnością kupię sobie sama, bo uwielbiam takie zakupy uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieniądze uśmiech . Wszystko w domu już mamy i jakieś dodatkowe rzeczy wylądowałyby w piwnicy na wieczność. Pierdółki, ozdóbki okolicznościowe czy inne durnostójki też w karton i do piwnicy. Jak ktoś ma mi kupić prezent, to już wolę żeby nic nie dawał. Od znajomych to szczerze mówiąc pieniędzy byśmy nie chcieli. Wiemy, że są dopiero po studiach zarabiają po jakieś marne 1 500 zł. Ubranie się na ślub też kosztuje i nie mielibyśmy sumienia przyjąć od nich pieniądze. Może w zaproszeniach dla nich wpiszemy, że prezentów żadnych nie chcemy ani pieniędzy, jeśli już to butelka wina
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no co Ty, 1500zł to całkiem nieźle język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
no co Ty, 1500zł to całkiem nieźle język


Też na początku "kariery zawodowej" tyle zarabiałam, a teraz nie wiem jakbym za to przeżyła. Biorąc pod uwagę, że obydwoje zarabiają po 1500 zł to mamy 3 000 zł i teraz... wynajęcie mieszkania 1500 zł, rachunki mieszkaniowe ze 100 - 200 zł miesięcznie, telefony też pewnie ze 150- 200 zł, jedzenie i zakupy domowe jakieś 600 - 800 zł, karty miejskie, a jak jeszcze jakiś kredyt, rata, to w kieszeni zostają drobniaki na kawę. Gdzie ciuchy, wyjścia, imprezy, wyjazdy? Masakra jakaś, my narzekamy a mamy ponad dwa razy tyle co oni. Ty, Karolina, za sam talent i dbanie o niego to powinnaś z urzędu dostawać 4 000 - 5 000 miesięcznie.

Przepraszam moderatora, ale się wkurzyłam na to "nasze" państwo.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sro 28 Wrz 2011, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochanie, gdybym miała chociaz te 1500zł to bym spała spokojniej język
Ale stwierdziłam, że tak się artystycznie wyrażę, Cool , że kładę na to lachę. Spokojnie skończę studia- i do lutego to mnie zajmuje. Ćwiczenie do dyplomu i pisanie pracy mgr.
A potem dopiero zacznę się martwić i wydziwiać uśmiech Teraz mam, co mam i żyć trzeba. Ha!! A ja wydaję miesięcznie na telefon do 30zł uśmiech Zrobiłam się oszczędna.
No i znikam, bo już mamy offtop
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 46, 47, 48  Następny
Strona 1 z 48

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group