Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

dobry początek nowej drogi życia

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aga10220
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Gru 2008
Posty: 0

PostWysłany: Pon 8 Gru 2008, 23:35    Temat postu: dobry początek nowej drogi życia Odpowiedz z cytatem

Kochani Nowożeńcy!

Ostatnio na topie jest, aby składając życzenia Młodej Parze, zamiast kwiatków dawać pluszaki i inne zabawki z przeznaczeniem dla dzieci z Domów Dziecka lub dzieci przewlekle chorych. Miłe, ale efekt jest krótkotrwały. Podpowiadam inne rozwiązanie (może nic nowego, ale warto przypomnieć). Wystarczy na zaproszeniu ślubnym napisać np. „Zamiast kwiatków prosimy o pieniążki na operację dla rocznego Kacperka (rehabilitację siedmioletniej Marty, trzyletniego Kubusia itp.). Fundacje organizują zbiórki dla Dzieciaczków, które bardzo, bardzo potrzebują pomocy. Choroba dziecka kosztuje ogrom pieniędzy (wiem, bo pracuję
w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i niejedno widziałam i słyszałam).

Kacper Stankiewicz, to bohater artykułu „Ratujcie Kacperka” z białostockiego Kuriera Porannego
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081202/BIALYSTOK/695181119&SearchID=73338069446625.
Jego rodzice muszą zebrać 100tyś zł. Ogrom pieniędzy, a przecież to tylko 100x1000zł, 200x500zł…
Marta Bałdyga (http://martabaldyga.w.interii.pl/) i Kubuś Synowiec (www.kuba.webest.pl/ - 13k, www.mojkubusiek.bloog.pl/m,7,r,2008,index.html - 40k) potrzebują ustawicznej rehabilitacji. Na to idą ogromne pieniądze: dojazdy, noclegi, środki higieniczne, dodatkowe odpłatne turnusy rehabilitacyjne i ćwiczenia.

Inne dzieci też czekają na naszą pomoc. Kwiatki zwiędną, a satysfakcja z udzielonej pomocy zostanie.

Dobrze jest zaczynać nową drogę życia od tak pięknego gestu – wyciągniętej pomocnej dłoni do małego dziecka, balansującej na granicy nędzy rodziny, czy wegetującego staruszka.

Z życzeniami pomyślności i szczęścia
Agnieszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 9 Gru 2008, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pomysł uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Wto 9 Gru 2008, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze w sumie to piekny pomysl.... az mi sie nawet glupio zrobilo bo my zamiast kwiatow mamy napisane kupony totka... no coz teraz juz za pozno zmieniac zaproszenia... ale obiecuje tu na forum, ze trafiony kupon przeznacze na jakis wielki cel.... tyle ze znajac mnie pewnie pomysle o zwierzakach...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sro 17 Gru 2008, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my dopiero zaproszenia bedziemy zalatwiac.wlasnie zastanawialismy sie co zamiast kwiatkow.i9 chyba tu w koncu znalazlam odpowiedni pomysl:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cayra
bywalec
bywalec


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 101

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wspaniały pomysłwykrzyknik Szkoda, że my mamy już wydrukowane zaproszenia...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to fajny pomysł, ale szczerze mówiąc do czasu gdy będę zamawiać zaproszenia to mi z głowy wyleci Rolling Eyes lol całkiem możliwe, ze jednak zostanę przy maskotkach, bo już wiem gdzie trafią uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie spotkałam z parami które własnie takie rozwiązanie wybrały ( chodzi o pluszaki itp dla domów dziecka)...ale sie pózniej okazywało zedzomu dziecka czy inne instytucje niechciały przyjmować tych prezentów...bo np..weszło moda i juz kilka dostali albo niemogą przyjaąć bo muszą byc to rzeczy z certyfikatem bezpieczeństwa i wogóle zatwierdzone.....
...Najlepiej jak juz ktoś planuje..to znależć najpier miejsce dla którego chciało by sie cos takiego zorganizować i dogadać sie czy przyjmą i co dokładnie...a potem dopiero robić... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sol
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 299

PostWysłany: Sro 28 Sty 2009, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspaniały pomysł, muszę nad tym pomyśleć uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my poprosiliśmy, żeby gości przynosili przybory i wyprawki szkolne. Początek szkoły będzie za pasem. Wszystkie zebrane zeszyty, długopisy itp zawieziemy do lokalnej szkoły, dla dzieci z najbiedniejszych rodzin.
Myślę, że to taki bardziej naoczna pomoc, bo w sumie nie ma pewności ile osób rzeczywiście wpłaciłoby te pieniążki, a jak sie naprawdę chce pomóć, to zawsze można nawet jakąś malutką część pieniążków z wesela przeznaczyć i wtedy byc pewnym, że takie dzieciaczki naprawdę otrzymały pomoc.
My już nawet z karmą dla zwierzaków biegaliśmy na ślub, bo znajomi są miłośnikami zwierząt i zbierali dla lokalnego schroniska, a co do kuponów lotto, to strasznie teraz popularne i może takie ślubne właśnie szczęście przyniosąuśmiech
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siostra mojego K tez tak włąsnie zrobiła na swoim slubie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group