Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Dziewczyny, co z nazwiskiem?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 62, 63, 64  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 8 Wrz 2011, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiak napisał:
Oczywiście będę miała nazwisko M mojego nie chce ponieważ ludzie go nie potrafią normalnie wypowiedzieć i zapisać



Po rozważeniu za i przeciw też zdecyduję się na nazwisko przyszłego męża - mam identyczną sytuację i nie chce mi się jeszcze bardziej komplikować życia, nosząc dwuczłonowe. A Narzeczony ma ładne, polskie, choć nie aż tak bardzo typowe nazwisko. Szczęściara jestem uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8 Wrz 2011, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie dlatego, że mam nietypowe-zostanę przy swoim i drugi człon od przyszłego męża uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qvciorka
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 33

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście , że tylko i wyłącznie dwa nazwiska przedzielone myślnikiem. Przez dwadzieścia parę lat nosiłam swoje, przyzwyczaiłam się , ludzie kojarzą mnie właśnie z takiego, a nie innego. Wszystkie ksywki i inne takie były od niego tworzone bo fajnie się zdrabnia oczko a tu nagle mam stać się kimś innym. Poza tym zarówno ja jak i Mój mamy krótkie nazwiska (5-6 liter) do tego na tą sama literę, będzie ładnie wyglądało w komplecie. Oba nazwiska są bardzo rzadkie po kilkadziesiąt osób w całej Pl, a nazwisko Mojego kończy się na y i się nie odmienia, a to dziwnie wygląda. Nie wyobrażam sobie jak mogłabym zrezygnować ze swojego nazwiska. Moja mama też była dwojga nazwisk i nigdy nie miała z tego powodu żadnych problemów. Co innego jakbym miała jakieś wyjątkowo długie lub wstydliwe nazwisko to rozumiem, ale takowego powodu nie ma oczko
_________________


a Ty oddychaj, oddychaj, oddychaj... i tylko żeby Twój oddech było słychać ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dwuczłonowe, chociaż mam imię na 8 liter, nazwisko na 12 a P. ma nazwisko na 9.
Ale co tam.
Zmaina nazwiska dla mnie, to jakbym wyrzekłą sie swojej tożsamości. Nie umiem!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:

Zmaina nazwiska dla mnie, to jakbym wyrzekłą sie swojej tożsamości. Nie umiem!
W życiu bym tak do tego nie podeszła, nawet mi przez myśl nie przeszło uśmiech No ale każdy ma swoje przekonania uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie wczoraj na ten temat przypadkiem rozmawiałam z mamą. W sumie to długie mam tylko imię (8 liter), ale nazwisko zarówno moje, jak i M. jest krótkie dość (6 i 7 liter) i chyba obstawiam jednak dwuczłonowe. Do mojego nazwiska wszyscy się przyzwyczaili (mimo, że jest dość dziwne), jest mało osób o tym nazwisku no i współgra z moim imieniem. Nazwisko mojego M. z kolei nie gra z moim imieniem, a do tego u nas w mieście jest mnóstwo osób o takim nazwisku i nawet nie musi to być rodzina. Poza tym dyplomy ukończenia studiów mam na swoje nazwisko i generalnie to jestem z nim jednak bardzo związana. Oj będą dwa nazwiska... tylko M. muszę do tego przekonać, bo on jednak chciałby żebym przyjęła jego. Kiedyś byłam pewna, że przyjmę nazwisko męża, ale teraz ta pewność zniknęła.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, a ja długo walczyłam z P., by przystał na pozostawienie mojego nazwiska- ech, aż Jego rodzina zaczęła Go nazywać moim nazwiskiem oczko Te negocjacje zajęły nam chyba z kilka lat!

Ale przystał na to, wyłuszczyłam Mu na czym mi zależy i dlaczego, wspomniałam, że nasze dzieciaczki już będą nosiły nazwisko po tatusiu- ja mam ładne, szlacheckie nazwisko i szkoda mi go było, a Jego jest takie sobie...więc przekonałam Go uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 23:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bez żalu zmieniłam. Moje nazwisko ciągle mylono, teraz mam proste, krótkie, polskie nazwisko i jest ok uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia Katarzynka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 572
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw 22 Wrz 2011, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak już tu pisałam - mam bardzo ładne nazwisko a Sz. lipne Very Happy Teraz noszę dwuczłonowe uśmiech Więc jestem na poły za...sta i lipna Very Happy A tak serio to podoba mi się teraz moje podwójne nazwisko, ładnie się wszystko komponuje. Pilnuję tego, aby pisano moje pełne nazwisko, bo zdarza się, że piszą tylko pierwszy człon, np. w pracy. Zawsze przedstawiam się podwójnym, nie zapominam o tym, że jestem już żoną uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 62, 63, 64  Następny
Strona 41 z 64

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group