Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przysięga małżeńska z pamięci :)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monik@
bywalec
bywalec


Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 159
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 13:35    Temat postu: Przysięga małżeńska z pamięci :) Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o tym aby w kościele mówić przysięgę z pamięci? Wiem,że to duży stres w tym dniu, ale my postanowiliśmy, że spróbujemy uśmiech w razie czego ksiądz powiedział, że nam podpowie
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas na naukach ksiądz kazał nam nauczyć się przysięgi na pamięć, żeby potem móc mówić patrząc w oczy ukochanej osoby, a nie w stronę duchownego uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.............

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 23:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blue_Bird
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 716

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl- tak, tak uśmiech Tylko weź poprawkę na to, że możecie być bardzo zestresowani i zapomnicie tekstu. Głupio tak utknąć w pół słowa uśmiech

Ogólnie mnie się to bardzo podoba, też znam przysięgę na pamięć, dlatego cieszę się, że mój P. sam zaproponował, że przysięgę powiemy z pamięci uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.............

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 23:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na cywilnym miałam problem, żeby zapamiętać te kilka słów, które miałam powtórzyć za urzędniczką..
Serio! Byłam tak masakrycznie zdenerwowana, że zapominałam po kilku sekundach, co ona mówi (mimo, że wcześniej znałam przysięgę na pamięć).
Przy zakładaniu obrączki palce mi się trzęsły tak, że ledwie trafiłam na odpowiedni palec Wojtka. Koszmar.
Nie wiem, czemu aż tak się stresowałam. Bardzo źle wspominam ten ślub.
W sumie pamiętam tylko to, że się denerwowałam.

Myślałam, że na kościelnym będzie powtórka, więc nie podjęłabym się mówienia z pamięci.
Tymczasem nie denerwowałam się w ogóle. Mówiłam spokojnie i z uśmiechem. Sama się zdziwiłam! Wink
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:

Ja to mam większy problem, bo nie do końca pamiętam przysięgę, a raczej oświadczenie z USC (końcówkę nie za bardzo) , a bierzemy tylko cywilny uśmiech
Raz chyba byłam na cywilnym (i to za gówniarza), a nie wiem czemu pamiętam całe oświadczenie. Chyba z filmów uśmiech

Przysięgę i formułkę z obrączkami też znam na pamięć i chciałabym bardzo powiedzieć ją z pamięci. Nie wiem jak to tylko z nerwami będzie.

Niedawno na weselu, na którym byłam panna młoda mówiła w taki sposób, że prawie równo z księdzem język z oczkiem On był w połowie zdania to ona juz zaczynała powtarzać uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A księdza było słychać? (jak razem mówią)
Bo u nas ksiądz szeptał, a my do mikrofonu.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 10 Sie 2011, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No było słychać właśnie przez mikrofon język
Nie podoba mi się strasznie jak ksiądz ustawi się w taki sposób no i mówi na tyle głośno, że go słychać :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Czw 11 Sie 2011, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My będziemy powtarzać uśmiech niby pamiętam jej słowa,ale w stresie mogę zapomieć uśmiech i będzie bez mikrofonu z racji tego że mamy ślub nad jeziorem nie chce żeby reszta słyszała co mojemu B. ślubuje Very Happy a i tak jest to tak osobista chwila...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group