Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kłopotliwy polter
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Pią 22 Lut 2008, 21:22    Temat postu: kłopotliwy polter Odpowiedz z cytatem

nie we wszystkich regionach polski ale w moim akurat niestety mamy beznadziejna moim zdaniem tradycje poltrowania w piatek poprzedzajacy wesele. bardzo jest mi to nie na reke, bo zamiast zabawiac nieproszonych gosci i sprzatac do nocy potluczone szklo, wolalabym odpoczac i zrezaksowac sie przed najwazniejszym dniem w moim zyciu. wiec poradzcie mi drogie kolezanki co zrobic, zeby taki polter odwolac? spedza mi to sen z powiek i na prawde jestem bezradna smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piotr
moderator
moderator


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob 23 Lut 2008, 12:52    Temat postu: A co to jest polter? Odpowiedz z cytatem

A możesz mi wyjaśnić na czym polega taki polter, bo szczerze mówiąc pierwszy raz się spotkałem z tą nazwą Surprised
W wielkopolsce, gdzie mieszkam, nic takiego nie mamy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Sob 23 Lut 2008, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi piotrze! Cool
polter polega na tym, ze w piatek poprzedzajacy wesele pod domem rodzinnym panny mlodej zbieraja sie nieproszeni goscie (zazwyczaj sasiedzi, znajomi, delegacje z pracy itp) i tlucza szklo ktore przyszla panna mloda musi posprzatac i na dodatek poczestowac gosci alkoholem i jedzeniem, no bo przeciez czyms trzeba "zagrysc" Rolling Eyes . a jak juz impreza sie rozkreci to potrwac moze do poznej nocy Confused
zastanawialam sie juz nad tym, zeby dac ogloszenie do lokalnej gazety, ze nikogo sobie nie zycze, albo nawet ze na ta noc wyniose sie z domu Question
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piotr
moderator
moderator


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 24 Lut 2008, 13:07    Temat postu: Polter... Odpowiedz z cytatem

No rzeczywiście Aniu, nie zazdroszczę Ci smutny
Prawda jest taka, że z tradycją trudno walczyć, nawet z taką uciążliwą.
A może zrób tak: uczestnicz w "ceremonii" tłuczenia szkła, potem posprzątaj je zgodnie z tradycją a później grzecznie przeproś, że niby musisz coś jeszcze zrobić (jakaś poprawka sukni, próba fryzury itp... na pewno coś wymyślisz uśmiech i się pożegnaj.
Co ty na to ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Nie 24 Lut 2008, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Crying or Very sad
chyba nie bede miala innego wyjscia, nie chce tez zeby pozniej wszyscy mieli mi za zle ze jestem niegrzeczna lub komus "pozalowalam" Embarassed
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 45

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak polter i szczerze mówiąc sama nie chciałabym, aby i mnie dotknął.

Na Twoim miejscu uświadomiłabym Twoje otoczenie, że rezygnujesz z takie "akcji" bo np. nie będzie Ciebie wtedy w domu? lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
butibuma
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wydaje mi sie ze ten dzien jakbys miala wolny to bys sie zrelaksowala. Niestety ale o tej porze, na godziny przed powiedzeniem "tak" nerwy by cie zżarly i na okraglo myslalasby jak to bedzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 19 Mar 2008, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wow, też pierwszy raz słyszę o takiej tradycji
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agat
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 35

PostWysłany: Pią 21 Mar 2008, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też pierwszy raz słuszę o czymś takim. Starsza koleżanka z pracy opowiadał mi cos podobnego, ale to Panna Młoda tłukła stare talerze wyrzucając przez okno. Ze niby żegna się " ze starym".
U mnie byłoby ciężko.. mieszkałam na 8 pietrze:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Sob 22 Mar 2008, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked
talerze przez okno Question no to żeczywiście inna bajka Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group