Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

eko-mama (pieluszki, chusty i inne eko-cuda)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sro 3 Sie 2011, 19:50    Temat postu: eko-mama (pieluszki, chusty i inne eko-cuda) Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny pordzcie....zastanwiam się nad pieluchami i nie wiem na co się zdecydować.....tetra, jednorazówki czy może coś takiego:

http://allegro.pl/pieluchy-wielorazowe-minky-bambus-5szt-10wkl-mikr-i1737481401.html



te wielorazowe mi się podobają...ogólnie cała idea wielorazówek do mnie przemawia, ale przydałaby mi się jakaś opinia kogoś kto używał ich....
_________________



Ostatnio zmieniony przez nimfa dnia Pią 24 Lut 2012, 21:44, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Czw 4 Sie 2011, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My uzywamy pampersów uśmiech Tetrowych też mam kilkanaście - bo a to się Małej uleje, a to trzeba gdzieś podłożyć, przydają się uśmiech

Takich pieluszek jak pokazałaś nie używałam i nie planowałam ich używać uśmiech Może inne dziewczyny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 4 Sie 2011, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

będę czekać może ktoś zna kogoś kto czegoś takiego używał....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 4 Sie 2011, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nimfa, siostra mojej mamy ich używała ich dla swojej córki. bardzo sobie chwali. Ja miałam okazję prać te pieluchy kilka razy i wszystko się dobrze spiera, do czysta. Używała używała zestawu: pieluszka kieszonkowa + wkład bambusowy + takie cienkie jednorazowe specjalne chusteczki (jak jest coś grubszego to się mniej brudzi- łatwiej wyprać).
Ogromnym plusem dla niej było to, że mała szybko czuła, że jest jej mokro i dopominała się o wymianę pieluszki, tym samym nie było problemu z odparzeniami, zawsze miała świeżo w pieluszce. Podobno ten rodzaj pieluszek z tego samego powodu sprawia, że maluch szybciej się uczy sikać do nocnika- u niej się to sprawdziło, bardzo szybko mała nauczyła się dopominać, że chce do łazienki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Czw 4 Sie 2011, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieluszki tetrowe na pewno się przydadzą, chociażby do buzi, jak ewa napisała. Zamierzam kupić kilka pieluszek tetrowych i kilka flanelowych.
A co do pieluszek wielorazowych, to mam po sąsiedzku mamę, która ich używa. Te, które widziałam są podobne do tych z Twojego linka, nimfa. Są pluszowe i mają bambusowe wkłady. Dobrze się piorą, sąsiadka bardzo je sobie chwali, głównie dlatego, że w takiej pieluszce pupa dziecka ma możliwość przewietrzenia, "oddycha", przez co nie robią się odparzenia. Aha, do tych wielorazowych pieluszek można włożyć tez inny wkład, nie tylko bambusowy, sąsiadka wkłada też zwykłą tetrę.
Ja jestem - jak na razie - zaciekawiona wielorazówkami, ale zamierzam używać jednorazówek. Leniwa jestem i mam wrażenie, że jednak trzeba mieć nieco wprawy w używaniu wielorazowych.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 4 Sie 2011, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to szczerze zastanawiam się czy te wielorazowe czy tertrowe....jednorazówki jak już to na spacer i na noc....ale pewnie kupię ze 2 szt tych wielorazowych i zobaczę czy będę zadowolona.

Dzięki za odpowiedz.....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Nie 7 Sie 2011, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem zwolenniczką jednorazówek zdecydowanie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tak samo jak florzak uśmiech wielorazowe? - NIE!
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy mi pranie i prasowanie ciuszkówuśmiech Na pieluchy już się nie pokusiłabym.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Wto 9 Sie 2011, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ula trzymam kciuki, abyś wytrwała w postanowieniu, ale bęzie Ci ciężko Wink Wrócisz do domu po porodzie, obolała i strasznie zmęczona... Początki z maleństwem są ciężkie. Ja nie miałabym jeszcze siły na zajmowanie się pieluchami Rolling Eyes
Cytat:
Wystarczy mi pranie i prasowanie ciuszków uśmiech Na pieluchy już się nie pokusiłabym.

Dokładnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 1 z 33

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group