Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Organizacja ślubu i wesela Podlaskie - Białystok
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anulcia1986
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią 1 Lip 2011, 14:12    Temat postu: Organizacja ślubu i wesela Podlaskie - Białystok Odpowiedz z cytatem

Oferta dotyczy pośrednictwa przy organizacji uroczystości weselnych uwzględniając: ustalanie terminu ślubu, wybór miejsca ślubu i wesela, elegancki wystrój kościoła i sali bankietowej, pomoc w doborze menu, koordynacja przebiegu uroczystości, dobór oraz własnoręczny wyrób zaproszeń, pomoc w czynnościach kościelnych i urzędowych, opiekę najlepszych stylistów w zakresie strojów i dodatków, sprawdzonych i wykwalifikowanych fotografów, kamerzystów o także transport Młodej Pary i zaproszonych gości. Ponadto w uzgodnieniu z klientem specjalne pokazy uświetniające przebieg uroczystości. Zakres oferowanych usług będzie uzgadniany każdorazowo z zamawiającym.
Dodatkowym atutem jest specyficzny wystrój pojazdu oraz kierowcy wraz z dodatkami (smoking, cylinder, laska), tworzący charakterystyczny nastrój doniosłości i wyjątkowości. Dzięki temu klienci będą się rozkoszować nastrojem intymności i prywatności, a obsługa będzie bardzo przyjazna.
Proponujemy usługi dodatkowe (szampan w limuzynie, dodatkowa dekoracja, możliwość wykonania dodatkowej fotografii ślubnej podczas wykonywania usług). Czynnikiem wyróżniającym oferowane usługi będzie pojazd. Oferta jest urozmaicona poprzez dodatkowe wykorzystanie własnoręcznych zaproszeń i kart okazjonalnych (treść pisana wierszem, karty dekorowane, wykonywane ręcznie, brak masowego charakteru wyrobu).
Państwa potrzeby dotyczą pomocy w organizacji imprez ważnych ze względów emocjonalnych. W tym zakresie oczekujecie kompleksowej obsługi przygotowań oprawy uroczystości i załatwienia formalności związanych z poszukiwaniem podwykonawców: sala bankietowa, limuzyna z kierowcą, fotograf oraz filmowiec. Związane to jest także z oszczędnością czasu przeznaczonego na przygotowania uroczystości ślubnych. Ponadto Państwo przy wyborze przedsiębiorcy kierują się modą i trendami w zakresie uroczystości ślubnych. Oczekujecie elementów uroczystości, które pozwolą zachować estetyczne i pozytywne wrażenia z uroczystości. Kładziecie nacisk na estetykę i jakość: wystrój sali bankietowej, wygląd limuzyny i kierowcy, jakość kwiatów i kompozycji. Należy zauważyć, iż wiele z Państwa ma problem z uzyskaniem wiarygodnych informacji o jakości świadczonych usług przez fotografa, kierowcę, filmowca. Jednocześnie nie mają Państwo czasu na zbieranie i weryfikowanie informacji o poszczególnych podwykonawcach.

1. Kompleksowa organizacja ślubu i wesela.
To optymalne rozwiązanie dla par, które cenią swój czas i nie chcę poświęcać wielu godzin żmudne przygotowań, niepotrzebny stres, a wolą raczej skupić się na czystej przyjemności i najmilszych aspektach tego szczególnego dnia. Dzięki tej usłudze macie gwarancję współpracy wyłącznie z profesjonalistami, a przede wszystkim oszczędzacie swój cenny czas.
Zakres działań:
- koordynacja uroczystości ślubnej i przyjęcia weselnego (koordynator + 2 asystentów pary młodej)
- dobór odpowiedniego miejsca zaślubin i przyjęcia
- pomoc w wyborze odpowiedniego menu i alkoholi
- ustalenie i rezerwacja terminów u podwykonawców
- przygotowanie zaproszeń oraz podziękowań
- pomoc w wyborze strojów ślubnych
- organizacja orszaku ślubnego oraz transportu zaproszonych gości
- pomoc w zakresie doboru biżuterii ślubnej
- kursy taneczne
- oprawa muzyczna ślubu i wesela
- fryzjer, stylistka, wizażystka, solarium
- Oferujemy również sesje fotograficzne Pary Młodej w plenerze wykonane przez doświadczonych i uznanych fotografików
- wiązanki ślubne, dekoracja świątyni, sali weselnej, samochodów
- nocleg Pary Młodej i zaproszonych gości
- poprawiny
Usługi specjalne:
- opieka nad dziećmi podczas przyjęcia
- pokazy taneczne, animacje z udziałem gości
- występy artystyczne (iluzjonista, kabaret, hipnotyzer, light show)
- pokazy barmańskie, obsługa baru
- występy gwiazd
- ochrona imprezy oraz domu nowożeńców

2. Kompleksowa organizacja ślubu.
Propozycja dla par, które rezygnują z przyjęcia weselnego, skupiając się na pięknej uroczystości zaślubin. Firma oferuję pomoc przy organizacji ślubu kościelnego i cywilnego. Nietypowe miejsca, piękna oprawa muzyczna, kwiatowe dekoracje przygotowane przez profesjonalistów sprawią, że w tym wyjątkowym dniu będziecie mogli skupić się wyłącznie na sobie i swoim szczęściu.
Zakres działań:
- koordynacja uroczystości ślubnej
- pomoc w formalnościach cywilno-prawnych (nauki przedmałżeńskie, USC)
- dobór odpowiedniego miejsca zaślubin
- ustalenie i rezerwacja terminów u podwykonawców
- przygotowanie zaproszeń
- pomoc w wyborze strojów ślubnych
- organizacja orszaku ślubnego oraz transportu zaproszonych gości
- pomoc w zakresie doboru biżuterii ślubnej
- oprawa muzyczna ślubu
- fryzjer, stylistka, wizażystka, solarium
- dobór profesjonalnych usług foto-video
- wiązanki ślubne, dekoracja miejsca uroczystości

3. Kompleksowa organizacja przyjęcia weselnego.
Niektóre Pary Młode decydują się na korzystanie z usług agencji jedynie pod kątem przygotowania przyjęcia weselnego. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom oferujemy swą pomoc w zakresie przygotowania wesela. I atrakcji mu towarzyszących.
Zakres działań:
- koordynacja przyjęcia weselnego (koordynator + 2 asystentów pary młodej)
- dobór odpowiedniego miejsca przyjęcia
- pomoc w wyborze odpowiedniego menu i alkoholi
- ustalenie i rezerwacja terminów u podwykonawców
- przygotowanie zaproszeń oraz podziękowań
- pomoc w wyborze strojów ślubnych
- organizacja orszaku ślubnego oraz transportu zaproszonych gości
- kursy taneczne
- oprawa muzyczna wesela
- fryzjer, stylistka, wizażystka, solarium
- dobór profesjonalnych usług foto-video
- wiązanki ślubne, sali weselnej, samochodów
- nocleg Pary Młodej i zaproszonych gości
- poprawiny
Usługi specjalne
- opieka nad dziećmi podczas przyjęcia
- pokazy taneczne, animacje z udziałem gości
- występy artystyczne (iluzjonista, kabaret, hipnotyzer, light show)
- pokazy barmańskie, obsługa baru
- występy gwiazd
- ochrona

4. Koordynacja ślubu i przyjęcia weselnego.
Pary, które decydują się na samodzielne zorganizowanie wesela, często dochodzą do wniosku, że w pewnym momencie najzwyczajniej w świecie brakuje pomocy osób z doświadczeniem, które odciążą parę młodą i ich bliskich od natłoku obowiązków. Jednak najczęściej takie wnioski nasuwają się zbyt późno. Proponujemy zawczasu zadbać o fachową pomoc osób z odpowiednimi umiejętnościami, aby w tym ważnym dniu wszystko poszło zgodnie z planem.
Zakres usług
- stworzenie harmonogramu ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego
- ostateczne potwierdzenie warunków współpracy z podwykonawcami
- stała opieka nad Parą Młodą
- koordynowanie pracy podwykonawców
- bieżące przeciwdziałanie wystąpieniu sytuacji problemowych
- pomoc w rozliczaniu z podwykonawcami

5. Konsultacje ślubne
W oparciu o naszą wiedze i doświadczenie oraz Wasze potrzeby i możliwości pomożemy Wam dobrać odpowiednich usługodawców. Dodatkowym atutem korzystanie z naszych konsultacji są zniżki, które wypracowaliśmy w ramach współpracy z partnerami.

6. Usługi dodatkowe
- pomoc w organizacji zaręczyn
- organizacja i koordynacja wieczorów panieńskich i kawalerskich
- przygotowanie i organizacja przyjęcia integracyjnego dla rodzin i znajomych pary młodej
- doradztwo w zakresie organizacji podróży poślubnej
- pomoc w uzyskaniu kredytów dla Nowożeńców



ZAPRASZAMY!

517 929 005

organizacja_slubwesele@wp.pl


Białystok


Ostatnio zmieniony przez Anulcia1986 dnia Sro 6 Lip 2011, 13:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anulcia: Nie napisałaś, gdzie ta Twoja agencja mieści się. Nie wyobrażam sobie pomocy przy organizacji wesela w bardzo odległych rejonach Polski.Przecież trzeba znać lokalne rynki, a one są bardzo różne. To jedno. Drugie: w obecnych czasach ludzie nie chcą korzystać z pośrednictwa jakiejkolwiek agencji, bo wiadomo,że nikt nikomu nic za darmo nie zrobi. Wiem, jak to wygląda w naszych rejonach na Lubelszczyźnie.W samym Lublinie były takie 3 albo 4 agencje- niestety padły.Nie było zleceń.Np. tylko restauratorzy nie chcieli podejmować żadnej współpracy z takimi agencjami- nie wiem dlaczego. Chyba tak mocno się czują na rynku,że wiedzą, że wszystkie terminy będą mieli zajęte.I w zasadzie tak jest. I tak jest w pozostałych branżach. Nie wiem Anulcia czy Ty dopiero zaczynasz tą działalność, czy już trochę siedzisz na rynku, wiem jedno,że takie pośrednictwa nie mają racji bycia.Ludzie są dzisiaj wyjątkowo zaradni w tych sprawach / znajomości, koneksje, układy, lobbingi,poczta pantoflowa itd etc/. Ponadto to co napisałem na terenie Polski było kilka firm tego typu, co nie sprawdzili się w swojej profesji i narobili tylko kłopotów młodej parze. Ale ja Ci życzę jak najlepiej i jak najwięcej klientów.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anulcia1986
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEJ;)

Ja działam głównie na Podlasiu i muszę Ci powiedzieć że akurat u nas to ma wzięcie. Chociaż ostatnio organizowałam wesele w Warszawie i było super. Szczerze powiem że ja jako osoba tak prywatnie nie wyobrażam sobie żeby ktoś za mnie organizował moje wesele ale są różni ludzie. U mnie ludzie przede wszystkim oszczędzają więc może temu jest ok. Nie mówię że mam mnóstwo Klientów ale też nie świecę pustkami.
Tak ogólnie to zaczęłam i robię to do dziś zajmować się organizacja imprez dla dzieci urodziny itp. no i oczywiście opieka nad dziećmi podczas wesel komunii itp. I coraz więcej ludzi pytało czy organizuje wesela wiec stwierdziłam dlaczego nie spróbować. Zobaczymy jak to dalej wyjdzie:)
W każdym bądź razie czy wesel czy urodziny to polecam sięuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
wiem jedno,że takie pośrednictwa nie mają racji bycia.

Po co mówić coś takiego, skoro istnieje na rynku sporo takich firm i niejedna świetnie prosperuje Rolling Eyes Nie wszyscy ludzie trzymają się za kieszeń i boją zapłacić pośrednikowi. Nie wszyscy piszczą z radości, że muszą jeździć po restauracjach, szukać fotografów, wybierać dekorację itp. a wreszcie nie wszyscy mają na to czas. Takie firmy są jak najbardziej potrzebny, ale wiadomo że same się nie utrzymają, muszą być dobrze zarządzane, łącznie z odpowiednią lokalizacją i określeniem grupy docelowej. Obserwują się właśnie coraz większy popyt na firmy, które robią coś za klienta, czy to projektowanie wnętrz mieszkaniowych, poszukiwanie nieruchomości do zakupu, czy pracowników.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM - teraz ty wypowiadasz się o kwestiach, o których nie masz pojęcia.. Takie firmy ostatnio mają bardzo dużą rację bytu. Nawet nie tylko kwestia organizacji całego wesela (która jest bardzo czasochłonna), ale o dziwo nawet znajdują się chętni na organizację wieczoru kawalerskiego/panieńskiego, a to przecież nie jest jakaś wielka filozofia.. I ludzie za to płacą, więc twoja opinia ma niewiele wspólnego z rynkiem. Dla mnie to trochę pójście na łatwiznę, wolę sama w tym uczestniczyć ale jak ktoś nie ma co robić z pieniędzmi, albo ma ograniczony czas (często np. organizacji wesela w innym miejscu niż się mieszka) to czemu nie. Może na wschodzie jeszcze się to nie przyjęło, wiadomo że tam większa bieda to też ludzie inaczej do tego podchodzą, ale w wielu miejscach jest to naprawdę popularne. Do tego ceny - wiadomo, że nikt nie robi tego za darmo.. Ale zaradni organizatorzy mają umowy z osobami zajmującymi się daną rzeczą, zniżki, potrafią wynegocjować lepszą cenę itd. Więc też nie zawsze jest tak, że płacimy tyle samo co organizując samodzielnie, a dodatkowo dla organizatorów.. Wtedy mówimy o innych kosztach. Wiadomo, że kosztuje to więcej, no ale to logiczne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat: teraz ty wypowiadasz się o kwestiach, o których nie masz pojęcia..
No trochę przesadzasz. W branży ślubnej siedzę już 21 rok i co mam nie wiedzieć co się dzieje? A jakie Ty masz pojęcie? Ty w tej chwili patrzysz jako klientka, bo akurat to przechodzisz.
Ja wiem, patrzysz pod kątem Wrocławia.Zgadza się, w takim mieście, gdzie panuje powiedzmy jakiś lepszy dobrobyt taka agencja ma rację bycia.Wiem też z kolei,że w Warszawie jest kilka takich firm, i jakoś dają radę, ale tam jest zupełnie inny rynek usług. No niestety,w Lublinie wygląda to trochę inaczej, tak jak wspomniałaś wschodnia ściana.
Juliet cytat:Po co mówić coś takiego, skoro istnieje na rynku sporo takich firm i niejedna świetnie prosperuje
Na rynku.No właśnie tylko nie wspomniałaś gdzie konkretnie.
Jesteś z Lublina i nie wiesz o tym jak to wygląda u nas ? Napewno słyszałaś o takiej agencji jak ,,Imresja'' jak Venus'' i co? Skończyli. Mało kto z usługodawców weselnych / szcz.restauratorzy/ chciał z nimi współpracować. Być może źle sobie to wszystko rozplanowali , brak klientów zdecydowanych na taką usługę, żle opracowany plan działania i wyszło jak wyszło.
Gdyby załóżmy w Polsce zrobił się dobrobyt w każdej branży, ludzie by mieli pracę, a więc też przypływ gotówki do kieszeni- oczywiście- wtedy takie agencje ruszają do przodu, jak narazie bynajmniej tu u nas nie widzę dla nich przyszłości.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Cytat: teraz ty wypowiadasz się o kwestiach, o których nie masz pojęcia..
No trochę przesadzasz. W branży ślubnej siedzę już 21 rok i co mam nie wiedzieć co się dzieje? A jakie Ty masz pojęcie? Ty w tej chwili patrzysz jako klientka, bo akurat to przechodzisz.
Ja wiem, patrzysz pod kątem Wrocławia.Zgadza się, w takim mieście, gdzie panuje powiedzmy jakiś lepszy dobrobyt taka agencja ma rację bycia.Wiem też z kolei,że w Warszawie jest kilka takich firm, i jakoś dają radę, ale tam jest zupełnie inny rynek usług. No niestety,w Lublinie wygląda to trochę inaczej, tak jak wspomniałaś wschodnia ściana.
Juliet cytat:Po co mówić coś takiego, skoro istnieje na rynku sporo takich firm i niejedna świetnie prosperuje
Na rynku.No właśnie tylko nie wspomniałaś gdzie konkretnie.
Jesteś z Lublina i nie wiesz o tym jak to wygląda u nas ? Napewno słyszałaś o takiej agencji jak ,,Imresja'' jak Venus'' i co? Skończyli. Mało kto z usługodawców weselnych / szcz.restauratorzy/ chciał z nimi współpracować. Być może źle sobie to wszystko rozplanowali , brak klientów zdecydowanych na taką usługę, żle opracowany plan działania i wyszło jak wyszło.
Gdyby załóżmy w Polsce zrobił się dobrobyt w każdej branży, ludzie by mieli pracę, a więc też przypływ gotówki do kieszeni- oczywiście- wtedy takie agencje ruszają do przodu, jak narazie bynajmniej tu u nas nie widzę dla nich przyszłości.


Nie patrzę jako klientka, ale jako osoba, której bliska osoba ma zamiar wejść w branżę, więc zrobiła spory rekonesans w okolicy, sama kilkukrotnie pomagała w tych kwestiach, zna osoby które już tym się zajmują.. I wiem o czym mówię. Wystarczy spojrzeć ile płaci się osobie za dekorację - przecież nikt nie mówi tylko o kompleksowej usłudze organizacyjnej całego wesela, ale także pojedynczych kwestiach. I powiem Ci tyle, że przynajmniej na dolnym śląsku takie firmy działają i mają się dobrze.

Może poupadały, bo jak piszesz nikt nie chciał z nimi współpracować.. A więc zachowywał się jak ty, na zasadzie byleby nikt inny na tym nie zarobił oczko Taka lubelska mentalność?

Z ciekawości przejrzałam ofertę u mnie.. Na pierwszej stronie znalazłam 8 ofert konsultantów ślubnych, a nie brałam pod uwagę stron z wizytówkami itd.. Część pewnie upadnie, bo nie spełni oczekiwań klientów, ale wiele przetrwa, a skoro tworzą się następne to zapotrzebowanie jest.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anulcia1986
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że pieniądze które ludzie zarabiają to jest 1 kwestia ale przecież nie wszystkich na wszystko musi być stać. Ja uważam że agencje ślubne nie są drogie po prostu większości na nich nie stać. Sprawa 2 to jaka to jest agencja czy obsługujemy Klienta profesjonalnie czy idziemy na sztukę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Na rynku.No właśnie tylko nie wspomniałaś gdzie konkretnie.
Jesteś z Lublina i nie wiesz o tym jak to wygląda u nas ?

Nie manipuluj, bo powiedziałeś, że dzisiaj ludzie nie chcą płacić pośrednikom, więc postawiłeś generalną tezę odnoszącą się nie tylko do Lublina. Chyba że chodziło Ci jedynie o Lubelszczyznę, ale niestety nie wynikało to z Twojej wypowiedzi. Uważam, że nawet w Lublinie takie firmy mają rację bytu, ale muszą dostosować się do specyfiki regionu, a nie bezmyślnie kopiować wzorce z Ameryki. Nie jest tajemnicą, że ułamek ludzi zakładających działalność potrafi nią kierować, a większość upada w pierwszych dwóch latach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
WIDEOFILM napisał:
Na rynku.No właśnie tylko nie wspomniałaś gdzie konkretnie.
Jesteś z Lublina i nie wiesz o tym jak to wygląda u nas ?

Nie manipuluj, bo powiedziałeś, że dzisiaj ludzie nie chcą płacić pośrednikom, więc postawiłeś generalną tezę odnoszącą się nie tylko do Lublina. Chyba że chodziło Ci jedynie o Lubelszczyznę, ale niestety nie wynikało to z Twojej wypowiedzi. Uważam, że nawet w Lublinie takie firmy mają rację bytu, ale muszą dostosować się do specyfiki regionu, a nie bezmyślnie kopiować wzorce z Ameryki. Nie jest tajemnicą, że ułamek ludzi zakładających działalność potrafi nią kierować, a większość upada w pierwszych dwóch latach.


Dokładnie. Zresztą - wszystko zależy od popytu. W jednej okolicy wystarczy jedna taka firma, a w innej jest duże zapotrzebowanie, więc istnienie 10 będzie mieć rację bytu. Ale zawsze znajdą się jacyś chętni.. Tylko trzeba dostosować ofertę do klientów. Czasem będzie ona bardzo ekskluzywna, czasem wystarczy tania pomoc w znalezieniu ciekawych ofert.. Na pewno w Lublinie/na Lubelszczyźnie są też osoby, które bez wahania wydadzą 50 tysięcy na wesele. Tylko o tym nie jest tak głośno, nie ma zapotrzebowania, więc nie powstają drogie sale itd.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group