Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

pomarudźmy sobie.....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 735, 736, 737 ... 939, 940, 941  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz…
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent jasne, tu nie chcodzi o to zeby dostac wszystko, bo ja uważam, że nawet jak się ma pieniądze to nie powinno się dzieci rozpieszczać, ja mówie tu o innych rzeczach, wiesz na zabawkę mozna poczekac, ale na leki nie za bardzo. Moja siostra od dziecka była bardzo chora i myslę, że gdyby rodzice mieli więcej kasy i stać by ich było na wszystkie leki to i moja mama byłaby zdrowsz teraz o 10 lat. Mama musiała na pierwszym miejscu wykupic leki a potem ledwo starczało na zycie, a tu jeszcze 2 dzieci.
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi się wydaje, że czasami ludzie pewne rzeczy wyolbrzymiają. oczywiście wszystko w granicach rozsądku, jak komuś ledwo co na życie starcza jak jest sam albo we dwoje to jasne, że sobie nawet na jedna dziecko nie powinien pozwolić, bo tylko problemy z tego wynikną. jak dziecko jest ciężko chore na chorobą z którą trudno się walczy albo jest wręcz nieuleczalna, ma jakieś wady wrodzone.... tego się nie da przewidzieć, ale takie jest też życie. jakbym miała pod tym kątem patrzeć to nie wiem czy bym się w ogóle zdecydowała nawet pomyśleć o dziecku, a co dopiero się na ie zdecydować. ale moim zdaniem to są sytuacje dość ekstremalne, a przy normalnej (nie głodowej) pensji przeciętnego człowieka jak się człowiek postara i w sprzyjających okolicznościach to z 2 dzieci (które nie są nie wiadomo jak ciężko chore i nie wymagają specjalnych zabiegów) na pewno da się wyżyć. dlatego nie sądzę, żeby należało od razu przekreślać możliwość postarania się o kolejne dziecko, kiedy ani nie jest się po ślubie, ani nie ma się nawet 1 dziecka.

już wiem na co muszę się poskarżyć. mam za dużo wolnego czasu... całe 48 godzin. i nie wiem co mam z nimi zrobić Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miss jasne, ale wydawało mi się że chodzi tu o sytuację kiedy rodzice nie mają stałej pracy tylko dorywczą, wtedy decydowanie się na 2 gie dziecko z pełna świadomością jest glupota.

Oczywiście sytuacja w mojej rodzinie była nie do przewidzenia, masz rację i mama cieszy się z każdego z nas uśmiech
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="MissIndependent"] jak komuś ledwo co na życie starcza jak jest sam albo we dwoje to jasne, że sobie nawet na jedna dziecko nie powinien pozwolić, bo tylko problemy z tego wynikną.

właśnie o to mi chodziło. Na prawdę nie chciałabym się martwić jak utrzymam rodzinę, dzieci. Niestety to moje główne zmartwienie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martita8503 napisał:
No nie wiem, dla mnie jest to ogromna różnica. O ile ubrania mogą nosić po sobie, tak leków nie podzielisz na pół, jedznia też, pampersów nie przepłuczesz i nie zostawisz dla 2giego dziecka. Jesli chodzi o opiekę to też musisz zapłacić za 2kę dzieci a ne za jedno, poźniej szkoła, studia itd.

Ja nie twierdza, że nie ma różnicy. Koszty są oczywiście większe, ale nie dwa razy większe. Jeżeli kogoś nie stać na pampersy, to rzeczywiście nie powinien się decydować wcale. Jeżeli ktoś żyje normalnie przy jednym dziecku, to stać go też na drugie.

martita8503 napisał:
miss jasne, ale wydawało mi się że chodzi tu o sytuację kiedy rodzice nie mają stałej pracy tylko dorywczą, wtedy decydowanie się na 2 gie dziecko z pełna świadomością jest glupota.

W takiej sytuacji głupotą jest decydowanie się nawet na jedno dziecko.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette, a wyście już się zabrali za majstrowanie planowanej czwórki czy jeszcze nie?:)
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deina napisał:
Juliette, a wyście już się zabrali za majstrowanie planowanej czwórki czy jeszcze nie?uśmiech

Jeszcze nie Wink Obrona we wrześniu, ale potem kto wie język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pustynnaburza
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 98

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Jeszcze nie Wink Obrona we wrześniu, ale potem kto wie język


Ale to juz teraz można zabierać się do dzieła oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 7 Lip 2011, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantazja napisał:
Ja to mam jakiś dar do cięcia sobie rąk papierem... dzisiaj tak centralnie między palcem wskazującym a środkowym prawej ręki sobie elegancko rozcięłam skórę... ajjjć... tak sprytnie chowałam segregator do szafy, że sama już nie wiem jak do tego doszło... boli... zrobiłam opatrunek z rywanolem, trochę złagodzi...



Nie martw się.. Ja w trakcie sesji jestem cała pocięta - co chwilę jakąś kartką się skaleczę.. W tym roku jeszcze dodatkowo wbiłam sobie ołówek w udo (automatyczny)..

MissIndependent napisał:
ja nie ucierpiałam, a u mnie w domu nigdy się nie przelewało i rodzice liczyli się z każdym groszem. po prostu na niektóre rzeczy musiała sobie dłużej poczekać, innych nie dostałam w ogóle, ale uważam, że na dobre mi to wyszło.

kwestia podejścia. jak ma się małe pensje i kilkoro dzieci (od 2 wzwyż) to jednak czasem trzeba będzie wybierać, na co wydać pieniądze i na niektóre rzeczy nie będzie można sobie pozwolić.

nie trzeba za wcześnie myśleć o dzieciach. najpierw zatroszczcie się o własny byt, poczekajcie kilka lta i sami zobaczycie na co możecie sobie pozwolić i ile pociech będziecie chcieli mieć. niepotrzebnie od początku zakładacie, że chcecie tak a nie inaczej.

weszłam, żeby się trochę poskarżyć, ale... zapomniałam na co Rolling Eyes język


Tylko mamy troszkę inne czasy - wszystko jest droższe. Od malutkich wydatków jak pampersy, kaszki po edukację.. O innych sprawach - rachunki, mieszkania nie wspominając.. Weź ze skromnej wypłaty spłać kredyt mieszkaniowy i utrzymaj 4 osoby. Kiedyś mieszkanie miał każdy..
Ale przyznam, że nazwanie dziecka rozrzutnością trochę mnie zszokowało. Nie wyobrażam sobie planowania dziecka, jeżeli sytuacja finansowa na to nie pozwala.. Ale żeby rozrzutność?

Mówisz niegłodowej pensji - zauważ, że u większości młodych małżeństw jej kilkadziesiąt procent pochłania kredyt mieszkaniowy..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Czw 7 Lip 2011, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkurzam się, że w moim mieście nie można nic załatwić. Chciałam zrobić sobie europejską kartę ubezbieczenia zdrowotnego, poszłam do oddziału NFZ i co się okazało, że zlikwidowano i teraz najbliższa placówka jest w mieście oddalonym o ponad 40km. Tak samo jest z biurem paszportowym. Miasto 40tys. mieszkańców i ze wszystkim trzeba jeździć gdzieś dalej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz… Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 735, 736, 737 ... 939, 940, 941  Następny
Strona 736 z 941

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group