Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

odpis aktu urodzenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 11 Maj 2011, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpytajcie rodziców, może maja w domowych archiwach wasze odpisy. My wzięliśmy stare (te, które dostali nasi rodzice przy naszych narodzinach) i wystarczyło.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J atez musze p[oszukac w domu może okaże się że mam i nie będę musiała latać.

A odbiera sie ten odpisa aktu urodzenia w tym samym dniu? Czy najpierw trzeba złożyć podanie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pinesska napisał:
J atez musze p[oszukac w domu może okaże się że mam i nie będę musiała latać.

A odbiera sie ten odpisa aktu urodzenia w tym samym dniu? Czy najpierw trzeba złożyć podanie?


Od ręki wydają.. Pani wstukuje dane do komputera, drukuje i gotowe.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HubaBuba
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 97

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam w domu stary akt urodzenia. Poszłam z nim do Kościoła i okazało się, że do ślubu konkordatowego potrzebny jest inny;/ Musiałam pisac wniosek do USC, w m. gdzie się urodziłam, żeby mi wysłali ;/ Czy któraś z Was miała taką sytuacje? Teraz zastanawiam się z jakim a.u. mam iść do USC po zaświadczenie o braku przeciwskazań...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HubaBuba napisał:
Ja miałam w domu stary akt urodzenia. Poszłam z nim do Kościoła i okazało się, że do ślubu konkordatowego potrzebny jest inny;/ Musiałam pisac wniosek do USC, w m. gdzie się urodziłam, żeby mi wysłali ;/ Czy któraś z Was miała taką sytuacje? Teraz zastanawiam się z jakim a.u. mam iść do USC po zaświadczenie o braku przeciwskazań...




W USC potrzebny jest skrócony odpis. A w kościele potrzebny jest akt urodzenia? Wydawało mi się, że skoro uzyskuje się zaświadczenie o braku przeciwwskazań to już oczywiste, że musiałaś dostarczyć do USC odpis.

Wszędzie wymagają 'aktualnego odpisu aktu urodzenia' a jest to dokument nie mający daty ważności. O ile nie zmieniły się żadne dane to teoretycznie powinien być dobry - ale czasem dla zasady się czepiają, żeby ludziom życie utrudnić.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HubaBuba
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 97

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byam w parafii i babka mnie zapytała czy biorę ślub konkordatowy. Powiedziałam, że tak. A ona, ze musze donieść akt urodzenia. No to doniosłam. A ona, że ten, który mam jest zły, i musze zadzwonić tam gdzie się urodziłam do USC, żeby przysłali mi taki, jaki jestem potrzebny do ślubu konkordatowego ;/ Nic ie rozumiem, ale zwrócilam się do USC, zobaczymy co mi wyślą. Nie nawidzę formalnościiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HubaBuba, ja miałam identyczną sytuację. Musisz zadzwonić albo wysłać wniosek do USC w miejscu Twojego urodzenia, zapłacić chyba 24 złote i odpis Ci wyślą. Dopiero wtedy z odpisem aktu urodzenia idziesz do USC Twojego aktualnego miejsca zameldowania, aby złożyć "zapewnienie" uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 31 Maj 2011, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kościele akt urodzenia nie jest potrzebny, za to potrzebne jest zaświadczenie z usc o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa. Czyli: bierzesz odpis aktu urodzenia (stary czy nowy), idziecie z nimi do usc, tam wypełniacie formularz, dostajecie zaświadczenie i z tym idziecie do kościoła. I zaświadczenie jest ważne tylko 3 miesiące, czyli musicie je załatwić najwcześniej na 3 miesiące przed ślubem, żeby było ważne w dniu ślubu - to dosyć ważny punkt.

Wejdź sobie na stronę główną portalu - tam jest wypisane dokładnie co, jak, gdzie i kiedy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 1 Cze 2011, 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Pinesska napisał:
J atez musze p[oszukac w domu może okaże się że mam i nie będę musiała latać.

A odbiera sie ten odpisa aktu urodzenia w tym samym dniu? Czy najpierw trzeba złożyć podanie?


Od ręki wydają.. Pani wstukuje dane do komputera, drukuje i gotowe.



aaaa.. uśmiech dzieki . Odrazu lżej na sercu:) a ile przed slubem to ząłatwialiście?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 1 Cze 2011, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pinesska napisał:
ewelinka89 napisał:
Pinesska napisał:
J atez musze p[oszukac w domu może okaże się że mam i nie będę musiała latać.

A odbiera sie ten odpisa aktu urodzenia w tym samym dniu? Czy najpierw trzeba złożyć podanie?


Od ręki wydają.. Pani wstukuje dane do komputera, drukuje i gotowe.



aaaa.. uśmiech dzieki . Odrazu lżej na sercu:) a ile przed slubem to ząłatwialiście?


zaświadczenie jest ważne tylko 3 miesiące, czyli musicie je załatwić najwcześniej na 3 miesiące przed ślubem, żeby było ważne w dniu ślubu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 4 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group