Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

żal do teściów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 107, 108, 109  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 22 Kwi 2011, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, ja usłyszałam też kilka pięknych haseł. Moja babcia w tym przoduje. Gdy zamówiliśmy salę i mówiłam jej o tym, to nawet nie zapytała na kiedy, tylko zaczeła się mnie pytać czy nie byłam głodna na półmetku który był dzień wcześniej. Musiałam sama się jej zapytać czy może by nie chciała wiedzieć kiedy biorę ślub. Wtedy powiedziała grobowym głosem "Ja widzę, że to jest naprawdę poważne". Powalające. Spytałam więc co w tym dziwnego że planujemy ślub, skoro się zaręczyliśmy jakiś czas wcześniej. Tego samego dnia gdy rozmawiała z mamą i mama jej to zachowanie wytknęła, to powiedziała "Ja widzę, że oni się muszą naprawdę kochać" - tym samym grobowym głosem. Teraz co jakis czas się dopytuje co mamy załatwione i się dziwi że wszystko robimy sami, bez rodziców, bo kiedyś to było inaczej, rodzice urządzali wesele. A mama do tej pory ma żal że nawet sukni nie mogła sobie wybrać sama te dwadzieściaparę lat temu - bo rodzice organizowali.
Ale moi dziadkowie nie są lepsi ("-Zamówiliśmy salę na 28 kwietnia. -O Boże! Dziadek prawie stracił szczękę! Czy tata już wie że jedyną córkę będzie musiał sprzedać?! -Sprzedawałby mnie gdyby M. musiał mu dać za mnie 3 wielbłądy, a z tego co wiem nie ma takiego układu."), tata też dokłada swojego ("-Umówiliśmy salę na 28 kwietnia. -No dobrze...")
Też mi z tym czasem nie jest łatwo. Wydaje mi sie że większości mojej rodziny sprawiam wielki zawód, bo wychodzę za mąż samowolnie, bez pytania o zgodę, za wcześnie, powinnam za kilka lat (ale wtedy byłoby już za późno w ich mniemaniu pewnie), wyprowadzam się na dodatek do innego miasta i w ogóle nie zachowuję się jak potulna dziefcynka.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziulka112
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 22

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie dużo postów w temacie żal do teściów. zastanawiam się dlaczego tak jest. Moja przyszła teściowa zrobiła z mojego ślubu cyrk, kiedy ja chciałam bardzo skromną uroczystość na 20 osób a potem krótki obiadek. A ona krok po kroku wszystko zmieniła. Ciągle mówi co wypada a co nie, jakby była jakąś wyrocznią. Na mój ślub który jest intymną chwilą zaprasza swoje koleżanki z pracy i sąsiadki, których nigdy nie widzieliśmy z Marcinem na oczy. Będą nas oglądać jak małpy w cyrku
_________________
[url=http://slub-wesele.pl/][img]http://s1.suwaczek.com/20110723580113.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
misia1608
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 196

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że nie tylko ja się użeram z ' teściówką ' my z D. nie wdrążamy ich w nasze przygotowania bo po pierwsze interesują się tym tylko na pokaz, a po drugie D. załatwia wszystko sam na swoją rękę i gdy nie chcą dać nam wsparcia to przykro mi bardzo. Za to cieszę się, że pomoc ze strony moich rodziców płynie bardzo serdecznie uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziulka112
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 22

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co najważniejsze kiedy jej powiedzieliśmy że się zaręczyliśmy postukała się w czoło, że coś nam się w głowach poprzestawiało. Na wszystko co jest moim marzeniem np. skrzypaczka w kościele jej zdaniem szkoda pieniędzy (ok250 zł). Na moją sukienkę też za dużo chciałam wydać (1500, zeszłam do 670 żeby ją zadowolić) dodam tylko że sami płacimy za ślub. Ona organizuje wesele, ale napewno nie będę jej za to dziękować bo nie chciałam żednego wesela, zgodziłam się tylko dlatego, że Marcin chciał, a ona powiedziała że to nie wypada nie robić wesela Twisted Evil
_________________
[url=http://slub-wesele.pl/][img]http://s1.suwaczek.com/20110723580113.png[/img][/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Inka83
guru
guru


Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 2075
Skąd: z piekła rodem

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madziulka112, skoro sami płacicie to tupnij nogą i powiedz, że to Wasz ślub, a nie teściowej i koniec. Wasi goście, Wasze decyzje. Gdyby mnie się tak ktoś wtrącał w wybór sukni czy dopraszał gości...ojjj...odbyłaby się bardzo nieprzyjemna Evil or Very Mad ale rzeczowa rozmowa. Nie pozwól sobie zmarnować najpiękniejszego dnia w życiu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misia1608
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 196

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie, ślub to jedyny dzień w życiu, który należy tylko i wyłącznie to młodych uśmiech I to właśnie para młoda ma prawo przeżyć go tak jak sobie wymarzy uśmiech mi teściówka chciała doprosić ' swoich gości ' których nie mamy na liście, to jasno powiedziałam zostaną oni wyproszeni przez ochronę.
madziulka112 nie daj się, bo zobaczysz jak dasz się teraz to po ślubie tak samo będzie rządzić jak i przed Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie jest tak, że moi rodzice bardzo się ucieszyli. Mama od razu chce pomagać, nie wtrącać się, a pomagać. Jak jej mówię, że my sami chcemy wszystko, że chcemy sami płacić, szukać to widzę, że jest jej przykro. Już myślała o tym, że nie wie jak rodzice Połówka, ale ona widzi to tak, że oni zapłacą za połowę wesela, rodzice Połówka za drugą połowę. Wątpię, że tak będzie.
_________________



Ostatnio zmieniony przez asik dnia Pon 10 Paź 2011, 7:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.





Ostatnio zmieniony przez Pralinka dnia Wto 20 Lis 2012, 13:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misia1608
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 196

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas niestety też tak jest, tzn nie wszędzie ale w większości, dlatego młodzi już sami zapraszają delegacje z pracy na obiad... u nas będzie tylko szef D. zaproszony z rodziną, i kilka kolegów, ale to już jako goście a nie delegacja. Myślę, że też takie sytuacje zależą od miejsca pracy. Ale chyba zboczyliśmy z tematu język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 26 Maj 2011, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mnie pewnie przyjdzie do kościoła delegacja z mojego liceum, także dlatego ze moja mama w nim uczy oczko i to mi nie przeszkadza. Ale na wesele to nie słyszałam żeby się ktokolwiek wpraszał.

PS. Czy ktoś wie co się dzieje z Sandra88? Udzielała się w wątku a ostatnio jej ani tu, ani gdzie indziej, nie widuję...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 102, 103, 104 ... 107, 108, 109  Następny
Strona 103 z 109

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group