Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub w kościele nie będącym kościołem parafialnym
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 10:06    Temat postu: ślub w kościele nie będącym kościołem parafialnym Odpowiedz z cytatem

Ponieważ pogubiłam się totalnie (a do niedawna myślałam, że to ogarniam) proszę o radę.

Bierzemy ślub w parafii innej niż nasza, w kościele dominikanów (należącym do innej parafii).
1. spisaliśmy protokół w naszej parafii, daliśmy na zapowiedzi
2. za 2 tygodnie mamy się zgłosić po licencję na ślub w parafii, do której należy kościół zakonny, w którym mamy brać ślub.

... z licencją chyba mamy się udać do tejże właśnie parafii, tak?
Tu niby jest instrukcja: http://www.freta.dominikanie.pl/bootstrap.php/faq/slub
Ale przeczytałam to już setki razy, a im więcej czytam, tym bardziej nie rozumiem.
Gdy czytałam w zeszłym roku, to wszystko było dla mnie jasne.
Już stres mi rozum odbiera, czy co?!

Powiedzcie mi, co dalej..
Z licencją do parafii na Przyrynku 2, tak?

A co i kiedy mamy zrobić w kurii na Miodowej?
Bo na dole strony jest wspomniane:
"Tego typu ofiarę składa się również w kurii przynosząc podanie o pozwolenie na ślub w kościele św. Jacka".
W którym momencie mamy tam iść?
Tzn. najpierw na Przyrynek z naszą licencją, tak?
A potem z Przyrynku do kurii ze zgodą otrzymaną na Przyrynku (dobrze rozumiem?).

Przerasta mnie to.. Crying or Very sad
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt mi nie pomoże?

smutny
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Czw 17 Mar 2011, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużko,
my też bierzemy ślub w innej parafii, dziś - spisaliśmy protokół w parafii miejscowej i dostaliśmy licencję, następnie mamy ją zawieźć po prostu do parafii, w której jest ślub. Tak jest w Szczecinie, nie mam pojęcia jakie zwyczaje panują w Warszawie, ale myślę, że powinno być chyba podobnie uśmiech
Co do Kurii to wydaje mi się, że dokumenty muszą przejść przez nią wtedy, gdy ślub jest zawierany za granicą. W każdym razie po prostu zanieście licencję do parafii, której ma odbyć się ślub i na pewno Dominikanie Wami pokierują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też zgłupiałam....i też myślę Smużko, że jak pójdziesz do parafii z licencją itd...to zapytaj się o tą kurię język


też mieliśmy w palanch barać ślub w klasztorze, który nie należy do naszej parafii....ale jak się zorientowaliśmy ile to jest zachodu i biegania to zrezygnowaliśmy lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu chodzi o to, że kościół zakonny nie tylko nie należy do naszej parafii, ale sam w sobie też nie jest żadną parafią i trzeba wszystko załatwiać poza nim.
Ale nic to. Z licencją pójdziemy na Przyrynek i mam nadzieję, że tam nam powiedzą, co dalej..
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużko...tutaj jest temat w którym znajdziesz podpowiedz mam nadzieję

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5059&start=0
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pią 18 Mar 2011, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam ten temat i niestety nie ma w nim odpowiedzi na moje pytania. smutny
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
penelope
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 574

PostWysłany: Czw 19 Maj 2011, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużka, nie wiem, czy tu zaglądasz jeszcze, czy cię szukać na drugim forum oczko Ale jeśli jesteś, daj znać, jak u Ciebie w końcu było. Musieliście angażować kurię? My dziś idziemy do parafii, żeby zanieść licencję i mam stracha, bo tam w kancelarii bywa naprawdę nieprzyjemnie, mam paranoję, że nam odmówią w ogóle...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oliwka2014
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 2

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny! Wygląda na to, że już dawno się w tym wątku nic nie działo, ale mam nadzieję, że ktoś się skusi na odpowiedź na moje pytanie uśmiech

Otóż na wiosnę przyszłego roku mamy termin ślubu. I również wybraliśmy obcą parafię. Mamy już tam zaklepaną datę. Poczytałam trochę na temat różnych formalności itd, ale mam jeszcze dodatkowy "kłopot". Otóż mój przyszły mąż nie jest Polakiem i nie mieszkamy w Polsce. Czy w takim wypadku też wystarczy tylko zgoda jego proboszcza na pobranie się w innej parafii niż moja i jego? Czy jednak w tym wypadku zgoda tylko jednej ze stron nie wystarczy? Co do dokumentów - czy ich tłumaczenie leży po naszej stronie? Czy w tym wypadku to parafia mojego przyszłego męża po prostu wysyła je do tej, w której się pobierzemy?

I jeśli chodzi o formalności w USC - rozumiem, że mój narzeczony musi w swoim mieście załatwić te same formalności, które ja muszę załatwić w Polsce? Czy w tym wypadku wymagane jest tłumaczenie? A może tłumaczenie przysięgłe?

Może któraś z Was była lub jest w podobnej sytuacji i mi trochę podpowie? Wink

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 23 Paź 2013, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak wyżej, ktoś już podałał link do tematu, gdzie takie pytania powinny być zadawane:

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=5059&start=0
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group