Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub w piątek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jakiego dnia tygodnia bierzecie ślub?
piątek
11%
 11%  [ 9 ]
sobota
84%
 84%  [ 67 ]
niedziela
0%
 0%  [ 0 ]
inny dzień
3%
 3%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 79

Autor Wiadomość
kasiulek215
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 984
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 15 Maj 2011, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas środa uśmiech Ale to się nie liczy, bo to środa 2 maja czyli prawie jak sobota oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś wie, że goście nie będą mieć problemu to piątek może być.. Nawet jeden plus, bo jak ktoś robi poprawiny to w sobotę i w niedzielę czas na spokojny powrót. Ale to zazwyczaj oznacza, że wszyscy pracujący muszą w piątek wziąć wolne, bo nikt nie pójdzie prosto z pracy na ślub..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem tradycjonalistką w tym temacie i wesele mam w sobotę, niemniej jednak nie mam nic przeciwko organizowaniu ślubu i wesela w inny dzień. Byłam już na niejednym weselu w niedzielę, a zdarzyło się też wesele w czwartek więc jakoś da się to wszystko zorganizować. Jedyny dodatkowy punkt organizacji takiego wesela to sonda wśród potencjalnych gości o ich możliwościach "dostosowawczych" do naszych planów. Bo co jak okaże się, że niewiele osób będzie mogło przyjść z tego powodu, że wesele jest "na tygodniu"? Trzeba przemyśleć ZA i PRZECIW - zresztą jak w każdej poważniejszej decyzji uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
elizusiek
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 464
Skąd: Ząbki k/Warszawy

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nawet nie myślałam o piątku uśmiech po pierwsze - tradycja, po drugie - goście. Dojeżdżają z daleka i w sobotę to zrobią to na spokojnie, a tak musieliby brać sobie wolne, a wiadomo - nie zawsze się da.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie sądzę żeby śluby w sobotę to była jakaś tradycja - tak jest po prostu wygodnie. Sobota jest wolna, więc od samego rana jest czas, a potem niedziela na odpoczynek po całej nocy imprezowania.

Gdybym miała możliwość to chętnie bym zorganizowała ślub w piątek, ale po pierwsze - śluby w usc są tylko w soboty, a po drugie - goście musieliby wziąć sobie tego dnia wolne - nie wyobrażam sobie ciotek i koleżanek, które by nie poszły do fryzjera przed weselem Shocked Dodatkowo dochodzi zmęczenie dla osób, które całego dnia wolnego nie mogłyby wziąć, a także brak osób, które w ogóle nie mogłyby mieć tego dnia wolnego.


agatt - jak to nie przysługuje Ci dzień wolnego na ślub? Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nasz ślub odbył się w poniedziałek uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asik napisał:
śluby w usc są tylko w soboty


Są w praktycznie każdy dzień.. Chyba, że mają mniej ślubów to wyznaczają konkretne dni, ale w większym USC nie ma ograniczeń.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 19:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm...
Na stronie warszawskich urzędów jest wszędzie podane: "Ceremonie ślubne odbywają się w soboty w godzinach ....... " i nie ma innych dni myślący

Chyba, że to jest taka informacja "dla mas", a faktycznie jest inaczej Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pon 16 Maj 2011, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem księża nie chcą się zgodzić na ślub w piątek...zwłaszcza w małych miejscowościach. Wiem,że u mnie jest z tym problem. My mamy tradycyjnie w sobotę, ale tak po prostu chcieliśmy.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group