Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kto płaci za obrączki?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Nie 21 Lis 2010, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jasne. Wy się stosujecie do zasad i dlatego jak kaski brakuje- hop do kąta i po problemie Smile Kurna, u nas sie nie da. Tylko jeden pokój jest. A czy feng shui nie wspomina o trzymaniu kasy w łazience lub chociaż na balkonie? Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 21 Lis 2010, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

balkon ostatecznie mógły być Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Pon 29 Lis 2010, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepsza jest opcja o której pisze Smużka,czyli ustalenie wspólnego budżetu ślubnego. Wtedy nie ma wyliczeń kto i za ile kupował. Wszystkie koszty brane są własnie z owego budżetu. Nie mówie tutaj o pierścionku,bo to już osobna kwestia dla narzeczonego uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nomika
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 112
Skąd: Pszczyna

PostWysłany: Czw 13 Sty 2011, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako że obrączki robiliśmy ze swojego złota to koszt był mniejszy niż normalnie. A. zdecydował że resztę złota sprzeda i dopłacimy ewentualnie tyle ile będzie trzeba. No i dopłacił ze swoich (jako że zarabia więcej i akurat w tej chwili ja miałam mały kryzys finansowy) a za wspólne pieniądze kupiliśmy wódkę , a reszta kasy "czeka" na swoją chwile...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Nie 16 Sty 2011, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my na początku korzystaliśmy tylko 1 konta (mojego K) ale kiedy podjeliśmy decyzje o ślubie założyliśmy mi drugie konto i teraz to co ja zarobie zostaje na tym koncie i to jest nasz budżet na wesele a z tego co mój K zarabia opłacamy rachunki i żyjemy no a jak coś zostaje to też idzie na wesele.
Więc teoretycznie zapłaciliśmy z moich pieniędzy ale u nas nie ma takiego czegoś jak "moje twoje" wszystko jest nasze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klara85
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 12

PostWysłany: Sob 22 Sty 2011, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My raczej budzet będziemy mieć oddzielny, więc chyba fifty fifty będziemy dzieliś koszty. Ja i moi rodzice część, część witek i jego rodzice (chociaz wątpię czy oni coś nam dadzą)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można dzielić się też po połowie,ale z doświadczenia wiem ze jeżeli chodzi o pieniądze,to bywa naprawdę różnie. rodzice jeżeli mają coś dać,to i tak dadzą,dopiero po weselu zaczyna się wyliczanie: kto za co i ile zapłacił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sro 26 Sty 2011, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 16:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jakoś tak nie liczymy, kto da ile. Ja zarabiam trochę więcej niż mój narzeczony, mam mniej wydatków, daje więcej kasy, ale ustaliliśmy, kto za co płaci. Za obrączki akurat płaci on.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 8 Mar 2011, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie patrzymy kto za co płaci, staramy się, żeby było równomiernie. Jak ja zapłacę za jedną rzecz to P. za co innego. Bez znaczenia z czyjej kasy będą obrączki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Następny
Strona 3 z 29

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group