Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Małe co nieco o foto/video Dobre porady i ostrzeżenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Na wesele/ślub zamówię:
fotografa freelancera (wolny strzelec)
32%
 32%  [ 22 ]
Zakład fotograficzny z renomą
20%
 20%  [ 14 ]
Fotografa którego polecą znajomi
47%
 47%  [ 32 ]
Wszystkich Głosów : 68

Autor Wiadomość
zarembski
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Gru 2010, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztofmatysiak napisał:
Jakość zdjęć nie była zła bo temat ogarniałem ale moim zdaniem to nie fair wobec klienta.


Student to taki przykład - może trochę przerysowany ale czasami na cyberfoto czy innych forach spotyka się "poszukujących asystenta". Kluczowe jest tu "nie fair wobec klienta"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sebfoto
początkujący
początkujący


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob 1 Sty 2011, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy tekst. Swego czasu sam odpowiedziałem na ogłoszenie, gdzie poszukiwana była osoba do wykonania reportażu. Jak się później okazało miałbym oddawać 2000+ zdjęć z jednego dnia w zamian za kilkaset plnów uśmiech
Warto dodać, iż zleceniodawca to znany lokalny 'zakład fotograficzny'. W jego portfolio mnóstwo zdjęć, ale pewnie tylko promil własnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zarembski
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 1 Sty 2011, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego warto sprawdzić w umowie, czy fotograf gwarantuje osobiste wykonanie zlecenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ZIMFOTO
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 25
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto 11 Sty 2011, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy tekst i częściowo z tym się zgadzam. Ale nie ze wszystkim zgadzam się
zarembski napisał:
Dlatego warto sprawdzić w umowie, czy fotograf gwarantuje osobiste wykonanie zlecenia.

I czy jest z zamiłowania i jakie ma pakiety w ofercie , to same do kamerzysty.
A fotograf i kamerzysta potrafią się dogadać , żeby nie przeszkadzać sobie nawzajem podczas fotoreportażu i plenerze - ale nie liczni.
A tekst warty uwagi , bo czasami pary uważają że praca fotografa i kamerzysty kończy się po wyjściu z sali . A tak nie jest, przed nami jeszcze długa praca.


Ostatnio zmieniony przez ZIMFOTO dnia Pią 14 Sty 2011, 11:33, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
przemyslawsz
kandydat
kandydat


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Bytom

PostWysłany: Sob 15 Sty 2011, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Godny uwagi tekst.wykrzyknik Brawa dla autora ..
_________________
Fotograf Ślubny Przemysław Szklarski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Przemysław Cioch
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 47
Skąd: Warszawa / Ostrowiec Św.

PostWysłany: Czw 20 Sty 2011, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze kilka słów co do ustawiania.....
owszem fotograf jest dla wszystkich oczko I owszem portrety są ważnym punktem w albumie. Tylko niech będą one spontaniczne, realistyczne, pełne życia. Jeśli wiemy,że nie mamy daru rozruszania gości przed obiektywem, bądź też jesteśmy skazani na sztywniaków to nie proponujmy im "a teraz zrobie zdjęcie....3.....2......1...." Chyba że oczekujemy zdjęć do paszportu.

Sam miałem konieczność "ustawianek" w czasie wesela (przed domem weselnym na parkingu) ponieważ para wylatywała kolejnego dnia z kraju.
Cholernie trudny temat. Ale ludzie nie byli spięci. Bawiłem się znimi, żartowałem. Od buziaka do buziaka i nawet nie zauważyli mojej obecności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magnoliafoto
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 126
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 6 Lut 2011, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny tekst, miło się czyta Smile

Zdjęcia grupowe, ustawiane są fajne. Najczęściej nikt nie bruździ w kadrze, a nawet jestem w stanie rozbawić towarzystwo. Raz tylko trafił się delikwent, który miał minę mówiącą "pstrykniesz a pożałujesz". Pstryknęłam, przeżyłam, a on był najbrzydszym osobnikiem na zdjęciu Wink
_________________
Fotografia ślubna...
www.magnoliafoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
buskibj
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Suwałki/Warszawa

PostWysłany: Wto 8 Lut 2011, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magnoliafoto napisał:
Fajny tekst, miło się czyta Smile

Zdjęcia grupowe, ustawiane są fajne. Najczęściej nikt nie bruździ w kadrze, a nawet jestem w stanie rozbawić towarzystwo. Raz tylko trafił się delikwent, który miał minę mówiącą "pstrykniesz a pożałujesz". Pstryknęłam, przeżyłam, a on był najbrzydszym osobnikiem na zdjęciu Wink


Myślę,że takie "ustawki" jak zdjęcia grupowe są obowiązkowe w materiale oddanym dla Pary Młodej, raz,że kamerzysta w tym czasie nie biega przed obiektywem, dwa, rodzice często nalegają na takie zdjęcia.
Nie wiem jak Wy,ale osobiście nie przepadam za zdjęciami gdy młodzi na weselu chodzą od stołu do stołu i z każdą parą chcą zdjęcie. Ale klient nasz Pan, rzadko takie ujęcia trafiają do naszego portfolio.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto 8 Lut 2011, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że takie zdjęcia przy stołach nie trafią do portfolio bo one nie są dla Ciebie tylko dla Pary. Też nie lubię tego robić ale widzę jak goście i Młodzi cieszą się z takich zdjęć. Warto nawet poświęcić kartę w fotoksiążce na składankę tych zdjęć. To fajna pamiątka dla Pary. Artystyczne to nie jest ma dużą wartość sentymentalną.

Przykład:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Wto 8 Lut 2011, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie wykonane połączenie uśmiech
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group