Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol? Nie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Emberro
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 75
Skąd: Bielsko - Biała

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie oszukujmy się język Wesele bez alkoholu ma ogromne szanse na niewypał.
Niestety jak ktoś wyżej określił (przepraszam, nie pamiętam kto smutny) takie mamy społeczeństwo i takim jesteśmy narodem. alkohol zdecydowanie "pomaga" się rozluźnić i ułatwia "przełamać" lody między rodzinami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 19 Sty 2011, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgodzę się, że alkohol jest wpisany w polską tradycję weselną ale myślę, że jego obecność lub brak na weselu nie jest wykładnikiem dobrej zabawy bo ta zależy równie od tego jak para młoda będzie się bawić, czy zespół będzie dobrze grał i czy jedzenie będzie smaczne, a jeśli chodzi o alkohol to są rodziny w których nie jest potrzebny do dobrej zabawy i tylko wy tak na prawdę znacie na tyle swoje rodziny żeby powiedzieć czy alkohol jest konieczny czy nie uśmiech

u nas będzie po 0,5 litra na głowę uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Czw 27 Sty 2011, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założenie wesela bezalkoholowego to w 99% przypadków recepta na zepsucie tej imprezy. Alkohol jest dla ludzi tak samo jak tort, kawa, ciepłe dania. Jedni piją bo lubią inni żeby się lepiej bawić. A czyż nie o to chodzi na weselu? Żeby gości ugościć i żeby się dobrze razem z młodymi bawili?
Myślę że 15-20 lat temu na weselach problemem mogli być upijający się goście. Teraz rzadko widuje mocno pijanych gości a już awantury czy skandale z tego powodu, że ktoś nadużył to wielka rzadkość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 29 Sty 2011, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się, że rzadkość, bo jednak słyszy się o problemach z mocno pijanymi gośćmi. Ja to jednak biorę w koszty i zgadzam się z Tobą, że wesele bez alkoholu to nie to samo. Moj znajomy ponieważ sam nie pije zorganizował wesele bezalkoholowe, a potem były pretensje i zdziwienie, że goście ledwo wytrzymali do północy. Ja rozumiem taki zwyczaj w środowisku, które nie pija, ale wsród przeciętnych Kowalskich to rzeczywiście kiepski pomysł.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 13 Cze 2012, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tylko wspomniałam, że może zrobimy wesele bez wódki, to wszyscy naskoczyli na mnie jakby nie wiem co, a że nie chce mi się kłócić to się zgodziłam. Nawet menager mnie uświadomił, że jeśli tak zrobimy to goście i tak znajdą sposób, żeby ją dostać u niego na barze, albo pójdą do sklepu, poza tym podobno jak miał dwa razy takie wesela to kończyły się one koło 23.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natik
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 681
Skąd: Skontowni

PostWysłany: Sro 13 Cze 2012, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zamawiałam salę, to właściciel powiedział nam, że było u nich robione wesele, na którym nie było alkoholu. Goście byli bardziej narąbani niż na weselu, na którym normalnie stoi wódka na stole.
_________________
"Nie ufam nikomu, kocham tylko tych co na to zasłużyli..."

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 13 Cze 2012, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahaha Very Happy No tak jak mówił mój, zawsze i tak znajdą jakiś sposób Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karolina657
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro 17 Paź 2012, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie narzucała nikomu swojej woli. Jeśli ktoś jest abstynentem to jego sprawa, ale daj możliwość wyboru dla gości. Warto pomyśleć w jaki sposób goście będą chcieli się bawić Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
danutellka
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 13

PostWysłany: Sob 3 Lis 2012, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego trzeba paru rozsądnych facetów wybrać do pilnowania imprezy, zarówno w jedną jak i druga stronę. wiem, że ze strony mojego faceta jest kilku pijusów, ale ma też kilku mądrych kumpli, którym przez mojego chciałabym dać zadanie, tak to sobie wyobrażam. bez alkoholu źle, ale z może być dramat...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
froog7
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 261
Skąd: Mazowsze - serce Polski

PostWysłany: Wto 8 Sty 2013, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest takie trochę igranie z ogniem tylko tu się nie można poparzyć a odbije się to czkawką a raczej złośliwymi komentarzami. Oczywiście nie można generalizować że zawsze tak będzie ale ja widziałem komunię bez alkoholu (znaczy takie było założenie). Atmosfera drętwa i w ogóle jakoś dziwnie a jak goście po paru godzinach chcieli się rozchodzić wtedy ojciec uratował sytuację stawiając %. Oczywiście ktoś może napisać że co ja porównuje wesele z komunią ale skończyć może się podobnie. Jeśli chodzi o problem nadużywania % to trzeba pomyśleć nad innym rozwiązaniem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group