Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Odparzenia
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Czw 30 Gru 2010, 12:14    Temat postu: Odparzenia Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny,

Czy u waszych pociech występowały odparzenia?
Dzisiaj w czasie wycieranie pupy małego zauważyłam niedoczyszczone miejsce po kupce z nocy, a po obmyciu go pod spodem była lekko zdarta skórka, niekrwawiąca( jestem pewna, że sama jej nie zdarłam, tylko była pod tym felernym brudnym kawałeczkiem). Nie wiem czy to odparzenie czy skutek wcześniejszego nadmiernego podcierania pupy Crying or Very sad
Umyłam mu pupę i posmarowałam sudocremem. Ale i tak mam schizę, że zaszkodziłam własnemu dziecku. Crying or Very sad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Czw 30 Gru 2010, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnusss i dobrze z robiłaś z posmarowaniem pupę sudocremem uśmiech
z tego co piszesz to jest małe odparzenie , ale u tak małych bąbli to normalne uśmiech
I skórka jest bardzo delikatna i czasami nie wiele trzeba żeby wydarzyło się coś takiego jak u Twojego malca
Teraz tylko smaruj i bardzo delikatnie obchodź się z tą częścią ciała bo przy myciu może go zwyczajnie pobolewać uśmiech
W razie gdyby sudocrem nie był za skuteczny możesz kupić linomag jest bardziej tłusty

PS. Może dzieci jeszcze nie mam ale mam młodsze rodzeństwo na którym wykonywałam takie praktyki Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw 30 Gru 2010, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabi, to tak jak ja. Mam młodsze rodzeństwo i małą bratanicę uśmiech Z tego co kojarzę dobrze jest też czasami dać dziecku odpocząć od pampersów i założyć zwykłą pieluszkę. Pupa dużo lepiej się goi uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Czw 30 Gru 2010, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie mieliśmy nigdy jeszcze odparzenia i oby jak najdłużej. dobrze, że posmarowałas. Daj Olusiowi pofikac z gołą pupcią to szybciej się pozbędziecie odparzenia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 30 Gru 2010, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sudocrem w żadnym wypadku. Nawet położne mówią że to jest przereklamowane. Zwłaszcza na odparzenia gdzie właśnie zdarta jest skóra. Sudocrem zawiera alkohol, który podrażnia i szczypie. Mi w szpitalu pozwalali używać tylko i wyłącznie Linomagu zielonego. Albo starym sposobem mąka ziemniaczana, ale tylko na zaczerwienienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 3 Sty 2011, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My używaliśmy linomagu, pudru, kremu na odparzenia i nic nie pomagało. Dopiero jak zaczęłam smarować pupcię oliwką (na suchą skórę) to wszystko poznikało. Najlepiej od razu zmieniać pieluszkę po kupie, bo jak zależy to przez bakterie robi się czerwona.
U nas jak używaliśmy różnych chusteczek nawilżających to też pojawiały się odparzenia. Tylko przy bambino wszystko jest w porządku, tych chusteczek ściśle się trzymamy.
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 3 Sty 2011, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnuss a w ogóle gdzie twój temat ze synkiem? Wink
nie pochwalisz się?
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
welonik
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 191

PostWysłany: Czw 2 Kwi 2020, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety skóra małego dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa dlatego też mogą wystąpić odparzenia od pieluszki. Dlatego też warto jest kupić dobry i skuteczny krem na odparzenia dzięki któremu załagodzimy takie podrażnienia ale także dobrze nawilżymy daną okolicę. Jest to przypadłość dotykająca coraz więcej maluszków, ale nie ma co wszczynać alarmu gdyż to nie jest groźne i samemu można sobie z tym poradzić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klaxx
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Lut 2020
Posty: 46

PostWysłany: Sro 20 Maj 2020, 12:57    Temat postu: Re: Odparzenia Odpowiedz z cytatem

Agnusss napisał:
Dziewczyny,

Czy u waszych pociech występowały odparzenia?
Dzisiaj w czasie wycieranie pupy małego zauważyłam niedoczyszczone miejsce po kupce z nocy, a po obmyciu go pod spodem była lekko zdarta skórka, niekrwawiąca( jestem pewna, że sama jej nie zdarłam, tylko była pod tym felernym brudnym kawałeczkiem). Nie wiem czy to odparzenie czy skutek wcześniejszego nadmiernego podcierania pupy Crying or Very sad
Umyłam mu pupę i posmarowałam sudocremem. Ale i tak mam schizę, że zaszkodziłam własnemu dziecku. Crying or Very sad



Niestety przy pieluszce się zdarzało ;( najoma poleciła mi balsam sos z eeny meeny i sprawdził sie świetnie - wszystko uspokojone i wygojone tak że nie ma śladu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamia23
bywalec
bywalec


Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 120

PostWysłany: Pią 31 Lip 2020, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odparzenia się zdarzają u każdego dziecka, nie da się uniknąć żeby nie wiem jak się starać. Dobrze, że są maści i kremy które szybko pomagają. I nic malucha już nie boli, nie piecze. Fajny jest Octenicare na takie problemy. Naprawia skórę ale nie wysusza przy tym. Pozostanie gładziutka i różowa. I taką warstwę ochronną zostawia, rzadziej się odparzenia już zdarzają jak się go stosuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group