Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ROZCZAROWANA ZDJĘCIAMI-PROSZĘ O OPINIE
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monia_1979
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: lubuskie\Gorzow Wlkp

PostWysłany: Czw 2 Gru 2010, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat:Czy na pewno uzgodniliście Cie szczegóły z fotografem przed ślubem? Oglądaliście jego portfolio? omówiliście Wasze potrzeby i jego pomysły/możliwości?
Odnoszę wrażenie, że niestety nie albo niedokładnie. Wystarczyło powiedzieć fotografowi, że chcecie mieć ostre wszystkie plany i już fotograf przestawia przesłonę na 8-11 i ma z głowy. Nie musi się martwić i kombinować, strzela jak leci byle było wszystko widoczne. Dla niego na pewno to byłaby łatwizna.
Zastanawiam się, czy bardziej Wam zależy na pokazaniu budynków czy na Waszych radosnych chwilach, bo odnoszę nieodparte wrażenie, że budynki widzę (pomimo rozmycia) a Waszej radości nie. I w tym zakresie jestem gotów stwierdzić, że coś poszło nie tak na sesji i nie istnieje między Wami a fotografem chemia.


Oczywiście ,że ustalałam -nasza sesja plenerowa była zaplanowana.
Niejednokrotnie wspominaliśmy o tym,iż nie możemy się doczekać przepięknych zdjęć na tle niesamowitej architektury itd...
Czyli wydaje mi sie, że jest to jednoznaczne z tym aby tło za nami było widoczne-taki był cel sesji.
Jeśli chodzi o emocje tego dnia były ogromne i zdecydowanie byliśmy bardzo ale to bardzo szczęśliwi
Fakt iż chcieliśmy aby na zdjeciach ujęta była architektura nie świadczy o tym że zależało nam bardziej na niej niż na ujęciu naszego szczęścia!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik
a co ma to z tym wspólnego?pytajnikpytajnikpytajnikpytajnik
Mieliśmy możliwość aby nasze wesele odbyło się w przepięknym miejscu i chcieliśmy z mężem je utrwalić- co w tym złego?pytajnikpytajnik
Wiele osób marzy o ślubie w takim miejscu.
Nie jestem ekspertem w dziedzinie fotografii,ale jak dla mnie mieć możliwość zrobienia sesji w Rzymie i napstrykać wiele zdjęć używając tej metody to ewidentne marnotrastwo!wykrzyknikwykrzyknik
Równie dobrze mogłam zrobić sesję na tle bloku-nie byłoby żadnej różnicy.


To był nasz najpiękniejszy najbardziej nadzwyczjany pełny emocji,miłości i radości dzień w życiu!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arturkos
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 52
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 2 Gru 2010, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monia_1979 napisał:
A oto zdjęcia , które zostały wrzucone na stronkę przez mojego fotografa
ślub i sesja plenerowa w Rzymie

sami dokonajcie oceny ...

http://www.facebook.com/album.php?aid=587903&id=332484670413


Pozwoliłem sobie przeglądnąć większość galerii. Nie oceniam jakości, umiejętności, oddania chwili czy uchwycenia istotnych momentów - odnoszę się tylko do tego co widziałem w zakresie rozmycia tła. Tego narzędzia fotograf używa w 95%. Nie sposób tego zauważyć, nawet kompletnie się nie znając na fotografii.
Monia_1979 - zdaje sobie sprawę, że stan aktualny rozrywa Ci/Wam serce i wypowiedzi są naładowane ogromnymi emocjami. Natomiast, oni tak robią.
Czy jest wyjście z tej sytuacji? Owszem. Poszukać innego fotografa i zrealizować sesję raz jeszcze. Jakkolwiek możesz w pierwszej chwili się oburzyć na moje słowa tak warto rozważyć i takie rozwiązanie.
Wielu osobom wydaje się, że fotografia ślubna to prosta sprawa to ten przykład pokazuję, że tak nie jest.
Fotograf ślubny odpowiada za to, żeby jak najlepiej pokazać jedyną w swoim rodzaju uroczystość, ba, święto dwojga ludzi. To jest ogromna odpowiedzialność z jednej strony a z drugiej? Młodzi muszą znaleźć czas, żeby zapoznać się z materiałem fotografa - nawet tego polecanego przez najlepszą przyjaciółkę. Sprawa gustu jest sprawą indywidualna każdego z nas! Jeżeli macie jakąkolwiek wątpliwość, szukajcie nadal i nadal i nadal. Aż znajdzie się fotograf, który spełnia Wasze oczekiwania.
Kończąc, zachęcam do tego aby wybierać rozsądnie. Jest na świecie 3-4 organizację zrzeszające najlepszych fotografów ślubnych: http://www.wpja.com, http://www.agwpja.com, http://www.ispwp.com. To jest światowa czołówka! Jest wśród nich kilku Polaków, którzy robią na prawdę doskonałe materiały na najwyższym światowym poziomie. Przynależność do organizacji gwarantuje, że fotograf wie jak i kiedy wcisnąć spust migawki.
_________________
________________________________
Wedding photography & Lifestyle portrait
www.arturkos.com | poczta@arturkos.com | tel.:+48 607 60 30 21
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytat: Poszukać innego fotografa i zrealizować sesję raz jeszcze. Jakkolwiek możesz w pierwszej chwili się oburzyć na moje słowa tak warto rozważyć i takie rozwiązanie.
Zakładając,że monia z mężem jeżdżą tam często. To nie jest 50 km od Gorzowa Very Happy I teraz zasadnicze pytanie: nawet. gdyby ta sesja została zrobiona w Rzymie jeszcze raz, czy będzie to samo ? Wiesz , co mam na myśli. Inaczej para młoda cieszy się swoim szczęściem w dniu ślubu, a inaczej będzie za jakiś czas- a to na zdjęciach wyjdzie.[/b]
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli pojadą tam z założeniem naprawiania błędu, to z pewnością zabiorą ze sobą pewien niesmak i nie będą się dobrze z tym czuli, ale jadąc z nastawieniem wyłącznie dobrej zabawy, przeżycia tych wspaniałych chwil w Rzymie, niezależnie od przeszłości (nieudane zdjęcia), to z pewnością emocji nie zabraknie.
Nie wiem Monia, jak Wam się współpracowało z fotografem, ale jeśli zabrakło "chemii" między Wami, nie zrażajcie się, bo to się zdarza. Natomiast w przypadku trafienia na fotografa, z którym "złapiecie falę" będziecie się bawić doskonale, co przełoży się na efekty na zdjęciach (dobry fotograf - dobre zdjęcia + dobre samopoczucie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwróćcie uwagę, że przybyło zdjęć w galerii fotografa i ogólnie mówiąc nie jest źle. Nie zauważyłem na zdjęciach przesadnie małej głębi, ta która jest wydaje mi się odpowiednia, nadająca kadrom dobrą plastykę i uwypuklenie głównego motywu. Zdjęcia plenerowe też są robione różną optyką i obok tych z rozmytym tłem są też z ostrym i wyraźnym. Myślę, że nie ma co narzekać bo zdjęcia są całkiem ładne a próby zdyskredytowania fotografa zaczynam odbierać jako czepianie się a może nawet próba wpływu na wysokość honorarium.

Podaję jeszcze raz link żeby nie szukać w postach:
http://www.facebook.com/album.php?aid=587903&id=332484670413
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monia_1979
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: lubuskie\Gorzow Wlkp

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynam się zastanawiać czy naprawdę dobrze zrobiłam poruszając ten temat na forum
Jeszcze troszkę wyjdzie na to że staram się wprost wyłudzić pieniądze od fotografów badz jak to stwierdzil Pan K.M. wpłynąć na honorarium
dodam tylko że całość środków została wpłacona na konto fotografów jakiś czas temu plus z naszej kieszeni poniesione koszta transportu(lot,odbiór z lotnisk)nocleg oraz wyżywienie podczas imprezy.
Nie wspomnę o filmie który na dzień dzisiejszy jest w trakcie poprawki bo nie zawierał nawet momentu oczepin!wykrzyknikwykrzyknik-ale to już inna historia!wykrzyknikwykrzyknik

Do Pana K.M
po wysłaniu kilku zdjęć na Pana maila otrzymałam odp.
Nie wnikając w szczegóły techniczne, powiem że zdjęcia są faktycznie
przesadzone.
Są robione dobrym sprzętem, jakościowo im nic nie brakuje ale operowanie tak małą przysłoną spowodowało za duże rozmycie tła. Może i artystycznie nic zarzucić im nie można ale reportaż powinien być robiony na większej przysłonie a co za tym idzie drugi plan byłby ostrzejszy.
Zdjęcia były robione profesjonalnym sprzetem ale to nie sprzęt robi
zdjęcia a fotograf. Profesjonalizm to wypadkowa umiejętności, doświadczenia i sprzętu a w tym przypadku zabrakło chyba porozumienia.
Pozdrawiam


Krzysztof Panie Krzysztofie proszę się dokładnie określić bo Pana wypowiedzi są sprzeczne a poza tym próbuje Pan mnie przedstawić jako osobę nieuczciwą itd a to nie jest w porządku z Pana strony
Poza tym jako klientka naprawdę wolałabym być przeszczęśliwa po otrzymaniu zdjęć (obecnie mam je tylko na mailu:( z własnego wesela a niż płakać i czuć rozczarowanie.
Dodam tylko że poruszając ten temat na forum chciałam tylko usłyszeć Waszych opinii na temat jakości zdjęć gdyż wspólnie z mężem i najbliższą rodzina nie jesteśmy zadowoleni z ich jakości
Poza tym reszta materiału też daje duzo do życzenia( mam tu na myśli film który nawet nie zawiera oczepin itd)
Przykry jest fakt ze na podstawie moich negatywnych odczuć co do pracy fotografów jestem spostrzegana jako osoba ,która próbuje wymigać się od płatności:(
Z mężem staramy się być naprawdę uczciwi,dlatego całość honorarium została wpłacona na konto wykonanców jakiś czas temu mimo tego,iż na dzisiejszą chwilę nie posiadamy żadnych materiałów oprócz zdjęć wysłanych na skrzynkę mailową oraz galerii web

/scaliłem posty, popr pisownię, usunąłem taki sam post tej samej treści omyłkowo wrzucony 2 razy na forum/ moder
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysztofmatysiak
kandydat
kandydat


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 60
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Moniko, na mail dostałem 3 zdjęcia, na których tak jak napisałem drugi plan był za bardzo rozmyty. Na podstawie tych 3 zdjęć i Pani zapewnień, że większość materiału tak wygląda wysnułem takie wnioski jak wysnułem.

Po przejrzeniu całości materiału na stronie fotografa zmieniłem zdanie bo większość zdjęć jest poprawna i ciężko im zarzucić niefachowość a o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie te zdjęcia w większości są ok a te kilka słabszych nie przekreśla całości materiału.

Za moje domysły przepraszam ale znam takie przypadki, że Klient szuka dziury w całym żeby uszczknąć coś z ceny i cieszę się, że w Pani przypadku tak nie jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vella
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 349
Skąd: Lublin -> Warszawa

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, chodzi o to, że według tego co mówiłaś, zdjęć rozmytych jest większość, natomiast w fejsbukowej galerii fotografa te proporcje wyglądają zupełnie inaczej, ledwie kilka rozmytych. W takiej wersji sesja jawi się całkiem nieźle.
Oczywiście mogło powstać 100 zdjęć: 10 wyraźnych i 90 z małą GO, ale nikt z nas (poza Tobą oczywiście) nie ma wizji całości, a gdy fotograf prezentuje w galerii 10 ostrych i 2 rozmyte, to proporcje są inne i Twoje słowa mogą zostać odebrane "co się baba czepia, przecież jest dobrze". Wiesz, to tak jak z tym słoniem, co go niewidomi oglądali Wink


Mnie zastanawia, to co już wcześniej pisałam. Dlaczego fotograf w rozmowie z Tobą twierdzi, że efekt rozmycia jest szczególnie pożądany, takich zdjęć robi większość i nimi się szczyci, uważa za najlepsze, a w galerii umieszcza ich tak niewiele, dając pierwszeństwo zdjęciom "zwykłym"?
_________________
4 grudnia 2010. No to mam już z głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monia_1979
kandydat
kandydat


Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 16
Skąd: lubuskie\Gorzow Wlkp

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vella o tym też rozmawiałam z mężem:)) z tego względu że własnie o to mieliśmy pretensje i pewnie dlatego dobrali takie zdjęcia na których "coś"widać
Otrzymaliśmy na maila ok 500 zdjęć i naprawdę większość z nich jest zrobiona przy użyciu GO
stąd jest nasze niezadowolenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebastianfrost
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Gostyń/Poznań/Włocławek

PostWysłany: Pią 3 Gru 2010, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, mała GO jest ok, ale nie koniecznie w tym przypadku i nie koniecznie w ten sposob wykorzystana. IMHO sesja z Rzymu jest mało rzymska. Targanie fotografa do Rzymu minęło się trochę z oczekiwaniem. I o ile zdjęcia się w sumie bronią, to tak naprawdę większość można było wykonać gdziekolwiek.
popr pisow/mod
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 5 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group