Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Bramy w drodze do domu weselnego.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiula
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 948
Skąd: mazowsze

PostWysłany: Wto 23 Lis 2010, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas były 2 bramy, dzieciom daliśmy cukierki a dla starych wóda. Muszę dodac że to nie byli nasi znajomi tylko obce osoby. Mój P. miał u siebie we wsi chyba tez 2 bramy ale to już znajomi zrobili
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Your_princess
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 781
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 25 Lis 2010, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas bramy robią tylko panu młodemu w drodze do panny młodej, później już nie.
Mój mąż osobiście (na 2 bramach) rozdał 6 butelek wódki. Dzieciom cukierki. Czyli po 3. Przecież nie musisz każdemu z tych 15 osób dawać wódki - no przestań! zresztą powinni mieć koszyk (*ala wodzirej tej bramy) i do tego koszyka powinno się wkładać alkohol. Jak dasz każdej bramie po 3 butelki nic się nie stanie... Smile tak tradycyjnie o! A reszcie cukierki...język
_________________
Jesteśmy małżeństwem od dnia 27.06.2009r.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joasia23
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 23
Skąd: nn

PostWysłany: Czw 25 Lis 2010, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas tradycja bram jest bardzo "rozwinięta" i powszechna... I nie obędzie się bez nich... I też się zastanawiam ile powinniśmy przygotować alkoholu na tę okoliczność... Dla dzieci oczywiście cukierki prawdopodobnie w koszyku przystrojonym i ile wezmą tyle ich...

Ja jednak, jak spora część forumowiczów, wolałabym tego uniknąć, ale nie da się w malej wioseczce uniknąć tego typu rytuału... i tak jak u WAS zazwyczaj jakieś tam pijaczki, albo młodzież (18-21lat) staja i robią bramę. Rozstawiają jakiś taborecik kieliszki i kwiaty i brama jest... Najczęściej po wyjściu z Kościoła...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Weroniczka3101
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 67
Skąd: Dobczyce

PostWysłany: Czw 25 Lis 2010, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas robią bramy tylko znajomi uśmiech Ja się spodziewam na pewno jednej strażackiej i myślę, że sporo wódki będę musiała przygotować lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milagros
bywalec
bywalec


Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: woj. Zachodniopomorskie

PostWysłany: Pią 7 Sty 2011, 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas nie wiem czy będą jakieś bramy. Przed ślubem cywilnym to sąsiedzi nam zrobili jak wychodziliśmy z klatki, a teraz Ci sąsiedzi są zaproszeni na wesele. Very Happy
_________________
ślub cywilny

ślub kościelny

[u
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
daniel36Wilk12
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Paź 2020
Posty: 29

PostWysłany: Sro 7 Paź 2020, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy macie alarm w domu czy alarm i ochronę. buduję dom i chciałem się zapytać czy warto montować takie systemy zabezpieczań. Nie wiem czy to się sprawdza. Opłaty za ochrę nie są duże.Zwykle na jednym terenie działa kilka firm ochroniarskich. Mają one zwyczaj wywieszania na ogrodzeniach monitorowanych domów tabliczek informacyjnych ze swoimi danymi (co jest też pewnym ostrzeżeniem dla złodzieja). Znalazłam taki sklep co oferuje w atrakcyjnych cenach produkty jak ten tania deska tarasowa wpc Czy warto montować samemu czy zmówić firmę?

Ostatnio zmieniony przez daniel36Wilk12 dnia Pon 20 Lut 2023, 13:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kazikdobry
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Sty 2019
Posty: 759

PostWysłany: Pią 4 Lut 2022, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie bramy to stara tradycja ale myślę nadal miła dla młodej pary.


_______________
warto przeczytać
https://www.odniku.edu.pl/bramy-garazowe-szczecin/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kowal31
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Gru 2021
Posty: 421

PostWysłany: Pon 27 Lut 2023, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym Wam polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z najróżniejszą automatyką i napęd do bramy , w tym np. napęd do bramy garażowej . Sam jakiś czas temu szukałem częsci do mojej bramy i skorzystałem z oferty tego sklepu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group