Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Weselne dylematy
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Pon 4 Paź 2010, 10:04    Temat postu: Weselne dylematy Odpowiedz z cytatem

Mam pewien problem, który nie do końca wiem, jak rozwiązać. Może Wy mieliście podobny i coś doradzicie.

O co chodzi? Otóż moi rodzice zadeklarowali się, że pokrywają główną część kosztów wesela (sala i sukienka). Próby wyperswadowania im spełzły na niczym. Mama się uparła, że zrobi wesele córce. Koniec kropka.

Rozpoczęliśmy więc poszukiwania sali, o dziwo okazało się, że znaleźliśmy wolne terminy zarówno na interesujący nas czerwiec, wrzesień, jaki przyszłoroczny Sylwester. I to w tych miejscach, które nas interesowały. Rodzice dali nam wolną rękę, co do wyboru. Stwierdzili, że to nasza decyzja i oni nie mają zamiaru się wtrącać.
Gdzie więc leży problem? Na ten moment najbardziej interesują nas dwa sale. Jedna - sprawdzona i polecana, ładnie umiejscowiona, ale nie powalająca mnie samym wystrojem. Za to z naprawdę przystępnymi cenami - całkiem bogate menu to tylko 150 zł. Druga - tez polecana, choć doszukałam się mniejszej ilości opinii, w równie dobrej lokalizacji, w moim stylu - super wyglądająca zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Niestety mocno średnie na jeża menu to koszt 180 zł. Zapewne trzeba byłoby jeszcze 10 zł (optymistycznie) do talerzyka dorzucić. Przy 50 osobach różnica miedzy obydwiema salami to 2000 zł. Gdybyśmy opłacali to sami, to pewnie machnęłabym ręką, powiedziała - raz się żyje - i zamówiła tę drugą. Ale w sytuacji, gdy płacą za nią rodzice - mam wątpliwości. Nie są jakoś nadziani, wiem, że dla nich będzie to spory wydatek. Wiem, że przy opłaceniu tej droższej nawet by nie mrugnęli okiem. Zależy im, żebym była szczęśliwa. Ale nie oto chodzi.
Poza tym, jak ich znam, ta pierwsza sala byłaby bardziej w ich stylu.

Mieliście może takie dylematy? Co wybraliście?

P.S. Nie byłam pewna czy wrzucić ten temat tu, czy do sal, w razie czego przepraszam moderatora za dostarczenie mu dodatkowej pracy uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MadziulkaO20
bywalec
bywalec


Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 162

PostWysłany: Pon 4 Paź 2010, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem światkiem takiego wesela gdzie młodzi totalnie zmienili wystrój sali.. tzn. świeczniki, kwiaty, kryształy na obrusie.. a w oknach wiszące ozdoby , na parapecie świeczniki i takie fajne kwiatowe bombki.. I szefostwo nie miało nić przeciwko temu..
Po prostu młodzi nie wzięli standardu z wystrojeni ( który jest starodawny) tylko zdecydowali się na swój nowocześniejszy.

Ja bym wybrała tą tańszą sale.. a za różnice w cenie zamówiła bym dekoratorkę wnętrz by troszeczkę mi tą sale ozdobiła, żeby było ładnie a nie drogo.
_________________
\
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Pon 4 Paź 2010, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yenna, przesunęłam Twój wpis pod bardziej odpowiedni temat uśmiech
przeprosiny przyjęte Wink

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
the bride
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 500
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 4 Paź 2010, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yenna zakładam,że Twoi rodzice po prostu dadzą wam pieniądze na salę? U mnie tak to się odbywa- dostajemy pieniadze do ręki. ( Nasi Rodzice również chcą pokryć niektóre z kosztów - między innymi sali. )
Jeśli jest tak podałabym im niższą cena i sama pokryła różnicę nie informując nikogo o niczym.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 4 Paź 2010, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the bride napisał:

Jeśli jest tak podałabym im niższą cena i sama pokryła różnicę nie informując nikogo o niczym.

Dokładnie na ten sam pomysł wpadłam lol Weź salę, która bardziej Ci się podoba, powiedz rodzicom że koszt menu to 150 zł/os., a różnicę pokryjcie z własnej kieszeni (skoro sami chcieliście płacić za całość to chyba nie będzie duży problem).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pon 4 Paź 2010, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym powiedziała rodzica jak wygląda sprawa...i zaproponowała ze zapłacę różnice..ale jeśli nie widzieli by w tym problemu i chcieli zapłacić to co za problem....wyść z tej sytuacji jest kilka...wszystko zależy od sytuacji i od rodziców..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 4 Paź 2010, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zaczęła od dokładnego wywiadu, czy oprócz ceny za talerzyk przewidziane są dodatkowe opłaty, np. za napoje i ciasta. Co z dekoracją i obsługą. Jeśli okazałoby się, że wszystko jest w cenie wybrałabym jednak tę tańszą opcję. Wydatków przed ślubem i tak nie brakuje, więc jeśli można zaoszczędzić to czemu nie? Wink Poza tym wesele jest dla gości - zobacz w której będzie swobodniej, jeśli wybierzecie miesiące wakacyjne, czy będzie klimatyzacja. Tak, żebyście wszyscy dobrze się tam czuli i był to naprawdę niezapomniany dzień uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Pon 4 Paź 2010, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yenna my z P. stanęliśmy przed dokładnie takim samym dylematem i wybraliśmy opcję tańszej sali, bo nie chcemy obciążać rodziców tak bardzo, poza tym ta też jest bardzo nam się podoba uśmiech I wiem, że to była dobra decyzja, a jeśli wymyślimy sobie jeszcze jakieś inne urozmaicenia i dodatki to spróbujemy w miarę naszych możliwości sami pokryć tego koszty, więc myślę, że będzie cudowne wesele lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Pon 4 Paź 2010, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Magdalenko uśmiech Poza tym myślę, że wesele zależy w większej mierze od atmosfery niż od wyglądu i ceny sali oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolcia25
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 131
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 5 Paź 2010, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze wybrałabym sale sprawdzoną uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Miejsce przyjęcia weselnego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group