Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wino - jakie podać gościom na weselu?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziup
początkujący
początkujący


Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 3

PostWysłany: Pią 26 Wrz 2008, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na przyjęciu będzie finlandia bądź ukraiński nemiroff i napewno gośka żołądkowa.)
co do wina będzie go bardzo dużo bo starsi prędzej wypiją winko niż siwuche, ciągle się zastanawiamy, nie wybraliśmy marki wina bo szczerze mówiąc nie jesteśmy obeznani w tym temacie.
piwa nie będzie, choc nie z obawy przed wymieszaniem trunków.
każdy zna swoje możliwości i nawet po zmieszaniu wódki z tortem. lub szampanem, które praktycznie są obowiązkowe, może wywołać sensacje.
więc argument z mieszaniem trunków jest nie trafiony.
piwo się wg nas na takie okazje nie nadaje, bo jest zbyt syte i wydaje się mało gustowne.

pozdrawiamy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Czw 23 Paź 2008, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze dziewczyny wcześniej pisałyście, że najlepiej, jak się ustali wcześniej, że alkohole z barku każdy kupuje na swój koszt, a nie Młodych...
Ja też planuję mieć wódkę i winko. Tylko jeszcze nie wiem ile i jakie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mania
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 27

PostWysłany: Czw 23 Paź 2008, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też standardowo - wódka i wino co do ilości i marek to też się jeszcze nie orientuję za bardzo.

A poza tym postanowiliśmy urządzić taki powiedzmy mini drinkbar, tzn planujemy ustawić dodatkowy stolik gdzieś na sali a na nim przeróżne alkohole, likiery, soki, akcesoria, dodatkowo proste przepisy na dobre drinki wydrukujemy na kartkach i każdy z gości będzie mógł sobie zrobić jakiegoś dobrego drinka jeśli będzie miał ochotę uśmiech
_________________






...zawsze tam gdzie Ty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Czw 23 Paź 2008, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mania dobry pomysł z takim mini barkiem z likierami i innymi różnościami. Dzięki za podpowiedź, bo może my też coś podobnego zorganizujemy. lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mania
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 27

PostWysłany: Pią 24 Paź 2008, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że nasz pomysł się spodobał uśmiech
_________________






...zawsze tam gdzie Ty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wewka
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Podhale

PostWysłany: Sro 12 Lis 2008, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam winko IMIGLYRKOS czy jakoś tak. Jest ono półsłodkie ale nadaje się do obiadu. U mnie było i goście bardzo chwalili sobie to wino chociaż nie zeszło go pierwszego dnia dużo. Dopiero drugiego dnia cieszyło się większym zainteresowaniem. Próbuje sobie przypomnieć ile go kupiłam ale nie wiem? Myślę, że miałam w sumie ok 70 butelek na dwa dni (1-szy 140os. 2-gi 70os.) No i parę butelek mi zostało tzn ok 25 (dla mnie to nie problem ponieważ przy okazjach się wypije)
Zastrzegłam sobie również, że wina mają być otwarte jak już przyjdziemy, żeby później nie było, że jest obiad i zamieszanie bo nie ma kto otworzyć wina, właściciel nam odradzał a bo to nie schodzi i takie tam ale ja powiedziałam, że choć by się zmarnowało to ma być otwarte.
Z tego co piszecie to zauważyłam, że goście sami muszą płacić za drinki piwo itd... no mnie się to nie podoba co prawda ja tez miałam sporą dopłatę za piwo ale myślę, że było warto ponieważ wielu moich gości piło tylko piwo.
Co do drinków to ja mogłam mieć własny alkohol, więc sobie go kupiłam goście tylko podchodzili i mogli zamówić sobie drinka z tego co było wystawione na barku. Szczególnie dobrze schodziło malibu (ok 10 butelek)
Obowiązkowo był również koniak i brandy(?) to głównie dla starszyzny.
Oprócz tego na stołach była czysta wódka, przepalanka i cytrynówka.
Ja piłam wodę mineralną niegazowana oraz parę kieliszków cytrynówki całe wesele, mój mąż również. Ważne jest żeby chodzić z własnym kieliszkiem. Bo przecież z każdym wypada się napić na weselu i pogadać a jak bym miała tak pić (chociażby wino) to mogła bym się lekko upić a to dla mnie było by niedopuszczalne. Ale każdy robi jak uważa.
Ja tylko mogę troszkę podpowiedziećoczko
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Czw 13 Lis 2008, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My sobie zastrzegamy, że jeżeli goście będą chcieli piwo, to sami za nie muszą zapłacić, bo nie dysponujemy a takimi kwotami, żeby potem jeszcze dodatkowo regulować rachunek, który czasami potrafi być gigantyczny...
A co do kieliszka, to jak najbardziej ze swoim, tyle, że ja pewnie i tak nie będę piła... No, chyba, że wodę...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monique30
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 17 Gru 2008, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem chce mieć wino białe i czerwone postawione na stołach weselnych. I tu mam problem, ma być już otwarte? tzn bez korka. Bo kupiłam wino IMGLYKOS do spróbowania i po otwarciu już korka nie da się ponownie włożyć do butelki. Pani w sklepie z winami mówiła, że wino powinno pooddychać przed podaniem ale niezbyt mi się podobają otwarte butelki stojące na stołach. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Sro 17 Gru 2008, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, mnie też nie bardzo podobają się pootwierane butelki z winem na stole, bo jeszcze ktoś niechcący trąci i już "nieszczęście" gotowe. Najlepiej byłoby wetknąć jednak jakoś korek, albo po prostu zapytaj w lokalu, gdzie robisz, jak rozwiązać tę sprawę. Oni się w końcu na tym najlepiej znają.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monique30
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 2
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 17 Gru 2008, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co powiecie na takie korki

Kosztuje 4,53
myślę że musiałabym kupić 8 sztuk. Jeśli wiecie gdzie kupić coś w tym stylu taniej to proszę o namiary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Menu weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 4 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group