Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kwota na prezent - pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam10067
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 5
Skąd: Prawie Wawa

PostWysłany: Pon 7 Cze 2010, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem okazję być kilka razy na ślubie i weselu w USA. Tam zwyczajowo goście przynosili dwu-krotność tzw. talerza. Rodzina i osoby blisko związane z PM dawali więcej. Oczywiście to są inne realia finansowe. U nas, jeśli kogoś stać, może dać i 5kzł. Jeśli jednak kogoś nie stać, powinien dać tyle ile może. I bez wpędzania się w zadłużenia w różnych podejrzanych instytucjach finansowych.
_________________
Ślub i wesele to piękny moment w życiu człowieka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mariana
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: Pon 28 Cze 2010, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się wydaje, że każdy daje po prostu tyle na ile go stać... Wiadomo, że chrzestny jest teoretycznie trochę bardziej "obciążony" Wink Ale jeśli kogoś nie stać, to przecież nie weźmie pożyczki...
Ja sama będę miała wesele za rok, ale mimo wszystko nie nastawiam się specjalnie na prezenty i pieniądze. Nie ma co kalkulować, ślub to tak droga impreza, że Młoda Para musi się liczyć z tym, że może się nie zwrócić. Wyprawia się wesele dla rodziców, dla siebie, ale nie po to żeby prezenty dostać...
Przynajmniej takie jest moje zdanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aneczkaaa90
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 8

PostWysłany: Wto 20 Lip 2010, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ile teoretycznie powinien dać brat swojej siostrze w prezencie?

a tak nawiasem to ja spotkałam się z czymś takim że panna młoda po weselu wypominała że ktoś dał jej tylko 200 zł w kopercie jak jej ciotka czy ktoś taki dała 1000 Confused ciekawe podejście.. ale ja nie rozumiem czegoś takiego..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 20 Lip 2010, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aneczkaaa90 napisał:
a ile teoretycznie powinien dać brat swojej siostrze w prezencie?

Nie da się wymienić konkretnej kwoty, bo do zależy od wielu rzeczy. Inną kwotę będzie w stanie dać brat student/uczeń, a inną osoba pracująca. Inną ten który zarabia 1 tys. zł, inną ten z kilkukrotnie wyższą pensją. Wreszcie ważne są również wzajemne relacje między rodzeństwem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Wto 10 Sie 2010, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja trochę nie rozumiem tego dawania 'od talerzyka' co by im się pokryło, tym bardziej jak ktoś nie ma Confused A co jak ktoś ma np. 4 dzieci czyli w sumie 6 osób, to co wyjdzie im 1tys. i trzeba dać bo tak pasuje... Lepiej dać od serca tzw. wdowi grosz i trzymać kciuki za udane małżeństwo uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 10 Sie 2010, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze i tak.. gdyby taka rodzina miala na kazde wesele na jakie idą, dawac 1000zł w kopercie to musieliby miec spore poklady pieniedzy albo unikac wesel..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda. my ostatnio daliśmy kuzynce 500 na nas dwoje. trochę więcej niż planowaliśmy. ale niech się cieszą Smile

natomiast moi rodzice nie przyjechali w ogóle i to głównie dlatego, że nie mieli kasy Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Sro 11 Sie 2010, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My właśnie mamy dylemat, jesli kupić to co, a jesli dać kasę to ile... W ogóle muszę Wam opisać trochę ten slub na który jesteśmy zaproszeni.. Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karo0olcia
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 19

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że rzeczywiście chrzestni zazwyczaj dają trochę więcej kasy niż inni goście, ale uważam, że nie ma tu żadnych kryteriów ile należy dać, bo każdy da tyle na ile go stać. Wiadomo, że nikt nie będzie głodował przez cały miesiąć, żeby móc dać chrześnicy lub chrześniakowi 1000zł bądź 2000 zł w prezencie. A nie ma co się oszukiwać, ale u nas właśnie przeciętne zarobki wachają się od 1000 do 2000zł. Osobiście znam też parę młodą, która dostała pustą kopertę, bo ktoś z gości chciał przyjść na wesele, a nie miał kasy, a młodzi i tak byli zadowoleni, że ta osoba przyszła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Wto 17 Sie 2010, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karo0olcia napisał:
Osobiście znam też parę młodą, która dostała pustą kopertę, bo ktoś z gości chciał przyjść na wesele, a nie miał kasy, a młodzi i tak byli zadowoleni, że ta osoba przyszła.


Chyba wolałabym dostać tylko kwiatka albo nawet i nic niż przeglądając później prezenty znaleźć pustą kopertę. Byłoby mi naprawdę przykro. Jeśli ktoś nie ma to nie da, to nie jest obowiązek dawać prezent idąc na ślub i wesele, u nas tak już jest i tyle. Ale nigdy pustych kopert Exclamation (No chyba że mówiąc o pustej była mowa o takiej z kartką z życzeniami, ale bez pieniędzy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group