Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pomysły, porady, plany...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 27 Lip 2010, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja planuje (poki co) zaopatrzyc sie w pieluszkie tetrowe do domku. Jesli dziecko nie bedzie akurat wychodziło to bedzie w takiej pieluszce. Juz zerkalam na allegro, teraz mozna kupic kolorowe, w ciekawe obrazki pieluszki tetrowe i flanelowe (swoją droga - ktoras z was sie orientuje czy warto kupic flanelowe pieluszki?). Jednorazowe zas na wszelkie wyjscia - nie tyle dla mojej wygody, co dla malenstwa uśmiech Pewnie tak bedzie dopoki dzidzia nie zacznie chodzic, bo mysle ze wtedy pieluszki jednorazowe będą najbardziej komfortowe.
Natomiast maksymalnym priorytetem dla mnie będą doimowe posiłki. Wiadomo, na początku mleko matki (mam nadzieje ze tak pol roku sie uda) a pozniej troche mleka modyfikowanego, powoli nowe smaczki - tarta gotowama narchew, groszek i inne "przysmaki" Very Happy A pozniej domowe zupki - krupniczek, gotowany kurczaczek. Jedyne czego nie chcialabym dziecku dawac to parówki. Sama nie cierpie, jadam jedynie jak mnie naprawde najdzie ochota, ale nikt tak naprawde nie wie z czego to jest robione, nawet te lepsze drobione parówki.. Wiec raczej nie.
Takie są plany, a jak bedzie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka426
moderator
moderator


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 4826
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 27 Lip 2010, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nastawiłam się że będe używać tetrowych pieluch , tańsze i w ogóle, a na dłuższe spacery i wyjazdy do teściów to na droge pampersy żeby się Patrycja nie odpażyła.

Lizii moim zdaniem flanela to jest troszkę za gruba i kiepsko wchłania , oczywiście pare trzeba kupić np. żeby na wagę w szpitalu czy u pediatry położyć żeby dziecko nie leżało na zimnym metalu, albo do owinięcia w razie by było chłodno uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Wto 27 Lip 2010, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flanelowe pieluszki podobno się przydają, nie tyle do obsiusiania co właśnie do innych celów, chocby takich jak pisze Myszka, czy nawet żeby okryc nóżki czy wytrzec buzię.
My zdecydowanie będziemy używac jednorazowych pieluszek i w domu i poza nim. Pierwsze jakie zakupiliśmy to bella happy, po pierwsze dlatego, że mają wycięcie na pępuszek a po drugie są już od 2 kg, a ja nie wiedziełam czy Szymek nie wyjdzie zaraz po tym jak nas nastraszył i wtedy by nie miał ich za dużych.
A jeżeli chodzi o posiłki to mam taki sam plan jak Liziii uśmiech
Kolejny plan jest taki, że przez rok robię przerwę od studiów i siedzę z Szymkiem, później już będziemy myślec czy jakoś będziemy się wymieniac czy poślemy Szymka na 4 h dziennie do żlobka, ale to po ukończonym roku, nie wcześniej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Wto 27 Lip 2010, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja musze do konca roku napisac prace mgr, obrona pewnie w czerwcu, ale to jeden dzien wiec mysle ze jesli uda mi sie do niej przygotowac (a w tym roku slyszalam ze byla formalnoscią i wszyscy dostali 1 pytanie - czym jest keatywnosc [ja studiuje psychopedagogike kreatywnosci i bardziej podstawowergo pytania na mojej specjalnosc byc nie moze]) to podejde w 1 terminie. Ale najpierw musze napisac te prace...
A potem coz, posiedze z malenstwem ile sie da i do pracy. Mysle tylko nad tym co wtedy z dzidzią. Moi rodzice i rodzice M pracują (tata M zajmuje sie budową domu). Najchetniej oddałabym Kuleczke na wychowanie mojej kuzynce, ktora poki co siedzi w domu ze swoimi dziecmi. Ale obawiam sie ze do tego czasu zdąży pojsc do pracy...bo u niej kolejne dziecko jest poki co niemozliwe
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coni
guru
guru


Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 2526

PostWysłany: Sro 28 Lip 2010, 6:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to i ja sie przylacze do rozmowy uśmiech

Nasze plany sa takie: przez trzy pierwsze lata zostaje z Groszkiem w domu. Potem Groszek maszeruje do przedszkola a mama do pracy (jesli uda mi sie cos interesujacego znalezc). Jesli by mi sie udalo to przez okres przedszkolny praca na 4 godziny dziennie.
Co do pampersow - mam zamiar zrobic tak, jak Flo - urzywac i w domu i poza nim, jak dla mnie duza wygoda, a ze idzie tutaj kupic dobre pampersy za niewielkie pieniadze, to nie bede sobie dodatkowych zajec z pieluchami terowymi wynajdowac. Nie mowie jednak, ze pieluch tetrowych nie kupimy, bo sa przydatne takze do innych celow uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Sro 28 Lip 2010, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, że jeszcze nie jest to temat dla mnie, ale rzeknę coś uśmiech
Nie znam się na pieluchach, ale powiem Wam, że wiele moich koleżanek twierdziło, że beda używać tetrowych pieluch. Ale na deklaracjach sie kończyło język Jak dzidzia posikała tetrową pieluszkę, a przy okazji i śpioszki, i łóżeczko, to wszystkie miguniem przechodziły na jednorazowe uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katarzyna
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 332
Skąd: Suwalszczyzna

PostWysłany: Sro 28 Lip 2010, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas tez pieluchy jednorazowe cały czas, a co do zupek to tesciowa zapowiedziała że wszystkie warzywa przechowa zeby były domowe na zupki a w przyszłam roku sadzi troche warzyw w szkralni żeny wnuczek/ka miał świerze warzywa na obiadki uśmiech
A w domu będe siedzieć jakieć 3 lata ale w tym czasie planujemy 2 Szkraba więc ten czas raczej sie przedłuży lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 28 Lip 2010, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewciu, plany planami a zycie pewnie zweryfikuje oczko Moja kuzynka uzywala tetrowych w domu - fakt, ciagla zmiana spioszków oczko ale mnie np razi gdy dziecko ma całe ubranko utytłane w jedzeniu, slinie, czasem w tym co mu sie zwróci czy uleje a rodzice go nie przebiorą "po lata po domu". Wiem ze przy takim maluchu trzebabyloby wciaz przebierac, ale ja chyba bede prała non stop tylko po to zeby mi to dziecko nie chodziło takie brudne.. Rolling Eyes Nie znosze i juz (zwlaszcza jak zwymiotuje zupke czy mleczko - fu!). No i tetrowe wychodzą taniej oczko

Tak czy siak, tetrową pieluszke sie naklada dziecku nawet na pampersa, przynajmniej niemowlakowi, zeby bioderka dobrze rosły uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 28 Lip 2010, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lecę na jednorazowych. Też w planach była tetra dopóki po jednym siusiu nie trzeba było jej zmieniać. A małe dziecko sika prawie non stop, więc co 10min trzeba by było wymieniać tetrę. Mam w domu 20szt tetry, ale to w ciągu tygodnia się zużywa, bo a to przy ulaniu podkłada się pod buzie, na początku między nóżki, na przewijaku leży jedna i w zapasie ze dwie. Do kąpieli na początku używałam, ale teraz już leży na gąbce i myję Młodą też gąbeczką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia
moderator
moderator


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 35
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 28 Lip 2010, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas pieluchy tetrowe używane były do wycierania mnie jak np. Agatka mnie opluła uśmiech
Jeśli chodzi o siusianie to od początku były pieluchy jednorazowe. Teraz jest ich taki wybór, że można sobie dopasować odpowiednią firmę, tak by pieluszka nie odparzała pupci dziecka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group