Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

slub dla poczatkujacych- podstawowe informacje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eve86
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 365

PostWysłany: Sro 18 Lis 2009, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooooo:) a jaki model?pytajnik? no one sa drogie, wlasnie ta co mi sie podoba to kwestia 1600 funtow, ale jak przyjdzie nowa kolekcja to ta bedzie na za ok 400 funtow:) dlatego najbardziej oplaca sie kupowac pod koniec roku. Ale te suknie sa piekne:) mmmmm język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasi_a
bywalec
bywalec


Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 108
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 18 Lis 2009, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eve86 napisał:
slub mam za 1,5 roku;p a suknie chce kupowac tu pod koniec przyszlego na pol roku przed slubem:) nie pisalam przeciez ze kupuje ja z wyprzedzeniem?pytajnikpytajnikpytajnik i w ciagu roku fasony nie zmieniaja sie tak diametralnie;p tym bardziej ze fason ktory mam wypatrzony mozna powiedziec ze od paru lat jest ciagle w modzie:) po prostu zmienilo sie kilka detali:>


Zorientuj się ile będziesz musiała czekać na swoją suknie. Ja na swoją muszę czekać 6 miesięcy - uważaj żeby nie było za późno uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eve86
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 365

PostWysłany: Sro 18 Lis 2009, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli kupuje z nowej kolekcji to max 6 tygodni, tu sie dluzej nie czeka w tych wiekszych salonach;) a jesli wybiore Sale to bede miala od razu:) juz obcykana jestem;P do slubu 19 miesiecy a ja znam wszystkie sklepy na pamiec:P hehe
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Sro 18 Lis 2009, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eve86 - model 8278 uśmiech
w Radomiu w salonie czeka sie na suknie Justina Alexandra 4 miesiące.. Rolling Eyes bo szyta jest w Niemczech..
Ale jak mowilam, ja swoją uszyje na wzór tego modelu uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
eve86
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 365

PostWysłany: Sro 18 Lis 2009, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strasznie długo;| sukienka piękna:) moja koleżanka z pracy też zamawiała z kolekcji JA i miala ja po 3 tygodniach, może tu ciut szybciej to idzie:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zimka83
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1

PostWysłany: Czw 15 Kwi 2010, 14:09    Temat postu: powrót do watku Odpowiedz z cytatem

dziewczyny, ja jestem na etapie poszukiwań wstępnych sali weselnej (chcielibyśmy wziąć ślub we wrześniu lub październiku 2011) chociaż nie wiem czy uda nam się znaleść salę w tym terminie.
moje pytanie jest takie: na co zwracałyście uwagę podczas oglądania sali? Czy "testowałyście" jedzenie i wypytywałyście o wszystkie szczegóły? czy dopiero po wstępnym obejrzeniu umawiałyście sie z kierownikiem żeby dogadać szczegóły i dopytać sie o wszystko?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Czw 15 Kwi 2010, 14:55    Temat postu: Re: powrót do watku Odpowiedz z cytatem

Zimka83 napisał:
dziewczyny, ja jestem na etapie poszukiwań wstępnych sali weselnej (chcielibyśmy wziąć ślub we wrześniu lub październiku 2011) chociaż nie wiem czy uda nam się znaleść salę w tym terminie.
moje pytanie jest takie: na co zwracałyście uwagę podczas oglądania sali? Czy "testowałyście" jedzenie i wypytywałyście o wszystkie szczegóły? czy dopiero po wstępnym obejrzeniu umawiałyście sie z kierownikiem żeby dogadać szczegóły i dopytać sie o wszystko?


Myslę, ze znajdziecie bez problemu, trzeba tylko zacząć szukać odpowiednio wcześniej. My rezerwowalismy w kwietniu tego roku salę na 2 lipca 2011.
Swoje poszukiwania zaczęłam od internetu. Przegladalam sale pod kątem miejsca, gdzie planuje wesele. Potem rozsylalam maile do tych, które mnie interesowały z pytaniem o cenę. Po cenniku odrzucilam "za drogie" i umowilam się na oglądanie kilku. W miedzy czasie poszukalam w internecie opinii na ich temat i tego co pisali inni. Po ostatecznym odrzuceniu kolejnych propozycji, wybrałam. Nie testowalam jedzenia, bo po pierwsze nie było tego dnia wesela, albo innej imprezy, po drugie za rok może być zupełnie inna kucharka, catering, itp. O szczegóły dopytalam wszystkie, dużo pytań zadawalam wcześniej droga mailową (selekcja, o której pisałam wcześniej).
Umowę podpisalam od razu, wymagana była zaliczka 2 000, taka sama we wszystkich salach w moich okolicach). Wszystkie szczegóły mamy ustalać na miesiąc przed ślubem, menu od razu widziałam, co tu więcej ustalać?
Osobiście jestem bardzo zadowolona uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewqa04
guru
guru


Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4995

PostWysłany: Czw 15 Kwi 2010, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja szukając sali zrobiłam rekonesans w okolicy. Mieszkam w niewielkiej miejscowości, więc nie ma problemu, żeby pojechać i pogadać.
Moja selekcja wyglądała inaczej niz u koleżanki. Metody były bardziej tradycyjne.
Pojechałam, zobaczyłam, zapytałam kiedy mają wolne terminy. I dopiero wtedy drążyłam temat uśmiech Cena za talerzyk, wygląd sali, położenie sali (w tym łatwość dojazdu), mozliwość noclegu dla gości. Co zapewnia lokal, co należy do naszych obowiązków...

Zwracałam szczególna uwagę na podejście do klienta. Byłam u pani, która nie dość, że nawet nie wstała, gdy do niej poszliśmy, to jeszcze cały czas żuła gumę, a nam nie zaproponowała, abyśmy usiadły.

Zrobiłam też rekonesans wśród znajomych (wszak od 2 lat jest taki bum weselny, że cos niesamowitego), dzieki temu również dowiedziałam sie kilku cennych informacji. Korzystalam też z opinii w internecie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miminka
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 1

PostWysłany: Sro 21 Kwi 2010, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem przerażona. Planujemy ślub na 07.07.2012. Chcemy mieć fajną salę od 60 do 100 osób w rozsądnej cenie z możliwością noclegu gości. Chodzi mi o prawy brzeg Warszawy ok. 20 km od centrum. Nie wiem kiedy zabrać się za poszukiwania. Widziałam kilka stron i jestem przerażona, jak nie ceną to wyglądem sali. Pomóżcie, kiedy mam szukać sali? Może znacie jakieś fajne? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 21 Kwi 2010, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj uśmiech

Po pierwsze nie ma się czym denerwować uśmiech Czasu macie jeszcze bardzo dużo, zdążycie wybrać kilka - kilkanaście sal do obejrzenia i na spokojnie będziecie mogli podjąć decyzję o tym, która ostatecznie okaże się Waszą. Myślę, że poszukiwania możecie zacząć już teraz - w razie jakiś zmian zawsze możecie ją odstąpić innej parze za cenę zaliczki (zwykle jest to około 2000 zł).
Sama poleciłabym Sułtana w Markach, Melodię w Legionowie, albo Przybyszówkę w Kobyłce, są jednak na pewno inne, równie ładne sale. Jeśli masz dostęp do internetu poczytaj na początek fora dyskusyjne i opinie innych ludzi. Ja na przykład zaczepiłam na gronie dwie dziewczyny, mające wesela w sali, którą byłam zainteresowana. Zacznij też od kalkulacji - na przykład Galop w Kobyłce uchodzi za świetną i prestiżową salę, ale niech Bóg wybaczy im te ceny Very Happy Średnia cena za talerzyk w tym i przyszłym roku to 200 zł (przynajmniej tam, gdzie pytałam), musisz się jednak liczyć z tym, że kalkulacja na 2012 może wyglądać już inaczej.
To tak na początek - jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania - tutaj zawsze pytaj śmiało uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strona 7 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group