Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wieczór panieński - kto organizuje, kogo zapraszać? Pomocy!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 8 Wrz 2013, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku panieński organizować będzie moja przyjaciółka, bo świadkowa mieszka w moim rodzinnym mieście i trochę ciężko byłoby jej organizować panieński na odległość. Przyjaciółka jest na miejscu, wprawę w organizowaniu panieńskich ma więc się nie martwię. I wiem, że jeśli powiem jej, że czegoś nie chcę, to tego nie będzie uśmiech
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rammsteinowa
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 60
Skąd: Görlitz

PostWysłany: Pią 25 Paź 2013, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, a jak to jest z tym panieńskim? Kogo się zaprasza? Czy koleżanki, których nie będę mogła zaprosić na ślub mogę zaprosić na panieński? Wydaje mi się, że nie wypada i głupio by było.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej można zaprosić dziewczyny, których potem nie będziesz zapraszać na ślub. Na panieński zaprasza się koleżanki, które są Ci bliskie, z którymi się dobrze bawisz i chcesz z nimi "świętować" koniec panieństwa uśmiech

Na mój panieński będą zaproszone moje koleżanki, których na wesele prosić nie będę.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rammsteinowa
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 60
Skąd: Görlitz

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia na wesele czy na ślub??
Mam kilka koleżanek, z którymi chętnie bym się zabawiła, ale na ŚLUB (więc też na przyjęcie) zaprosić ich raczej nie będę mogła (po 1: zdecydowaliśmy się na dość kameralny ślub, poza Polską, po 2: ze względów finansowych. Bardzo bym chciała zaprosić więcej osób, ale nie wydolimy smutny Wszystko kosztuje: podróż gości, noclegi /wypadną chyba 3 noce/, przyjęcie, jakiś busik na miejsce przyjęcia itd).
Dlatego zastanawiam się, czy nie będzie głupio zaprosić te koleżanki na zabawę panieńską?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem jeśli to bliskie koleżanki to powinny zrozumieć dlaczego nie możesz ich zaprosić na ślub i bym je zaprosiła na panieński uśmiech ja sama panieńskiego raczej nie będę miała bo też nie mam tu na tyle bliskich znajomych żeby przyjechały to ze mną święcić oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi koleżankami mam kontakt, rzadki ale w miarę regularny, więc będą wiedziały kiedy biorę ślub i gdzie ale nie będą na niego specjalnie zapraszane. To czy się pojawią będzie zależało od nich.
Twoje koleżanki też pewnie wiedzą gdzie i kiedy planujecie ślub, to że najwyraźniej nie będą mogły się na nim pojawić wynika z różnych czynników (odległość, kasa). Nigdzie nie jest napisane czy przyjęte, że to nieelegancko zapraszać na panieński osoby, których nie zapraszamy na ślub. To jest zabawa, impreza dla uczczenia "końca wolności". Twoje koleżanki i tak wiedzą, że wychodzisz za mąż i moim zdaniem, jeśli macie bliskie kontakty mogłoby im raczej być przykro, że skoro i tak nie będzie ich na ślubie to chociaż poświętowałyby z Tobą na panieńskim.

Poza tym, nie ma czegoś takiego jak zaproszenie na ślub. O ślubie się powiadamia i to od ludzi, którzy o ślubie wiedzą zależy, czy się na nim pojawią czy nie. Nie możesz nikomu zabronić pojawić się na Twoim ślubie czy to w kościele czy USC czy na plaży. I podejrzewam, że gdyby dziewczyny np. same się skrzyknęły i stwierdziły, że na ślub pojadą na własny koszt to nie wyrzucałabyś ich z miejsca ceremoni.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rammsteinowa
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 60
Skąd: Görlitz

PostWysłany: Sob 26 Paź 2013, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No oczywiście, że bym nie wyrzuciła! uśmiech Byłabym na pewno wzruszona.
Dziękuję za odpowiedzi. O to mi chodziło uśmiech
Świadkowa już pytała o panieński, więc jeśli już wszystko będzie ustalone i przyjadę do Warszawy po dokumenty to pewnie wtedy zrobimy jakąś imprezkę uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
22nika28
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 11

PostWysłany: Nie 6 Kwi 2014, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Np. przyjaciółki czy świadkowa uśmiech. Ja panieńskiego nie miałam, ale byłam w styczniu u kuzynki i to nie był wcale tryskający se... wieczór a fajny i miły. Przyjaciółki kuzynki właśnie zorganizowały za pomocą firmy z NIE REKLAMUJEMY SIĘ zamówiły m.in. kurs makijażu i masaż, ja byłam bardzo zaskoczona że takie coś można zamówić bo zawsze myślałam że tylko Panów rozbierających się a tu niespodzianka uśmiech, ogólnie wszystkie byłyśmy zadowolone z miłego odprężenia, a z kuzynki stres na ten wieczór uleciał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata223
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 18

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to moją przyjaciłka tez miała niezły dylemat gdy organizowała taki wieczór panieński. Troche poszukała na necie i na tej strone znalazła kilka pomysłów tu była reklama w sumie nie wszystkie wykorzystała. Przy niektorych wykonała to podobnie ale impreza podobno była udana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2014, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam nie robię żadnego wieczoru panieńskiego - chyba, że koleżanki zrobią. Mi się marzy weekend w łóżku z książką uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Koniec wolności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 10 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group