Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiany przy udzielaniu ślubu kościelnego.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
borusia
maniak
maniak


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 1665

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przy moim pierwszym chlopaku tez myslalam ze to pierwszy i ostatni. A ułozylo sie inaczej. Teraz moge tylko powiedziec, ze MAM NADZIEJE ze moj K. bedzie ostatnim oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
owiraptorek
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 569
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 10 Kwi 2011, 5:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez owiraptorek dnia Wto 21 Cze 2011, 18:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 10 Kwi 2011, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 18:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Nie 10 Kwi 2011, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze zatem nosić w sercu własne przekonania, nie wynikające z niczego innego uśmiech Co zaś się tyczy tematu wybrzydzania, to myślę, ze każdy swoje wie. Życie ma dla nas w zanadrzu wiele niespodzianek, nie warto mówić, że nic się nie wydarzy, warto wierzyć i dbać o to, by tak się nie stało.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sopocianka
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 1453

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy off top, moje drogie.

Pozwolę sobie wrócić do tematu... Gdy przeczytałam pierwszy post mojemu narzeczonemu, powiedział, że jeśli będą takie zasady to z nim ślubu kościelnego mieć nie będę... Sad Sama bym się zastanowiła, czy chcę przechodzić przez te upokarzające (- czyjeś trafne stwierdzenie) procedury... Myślicie, że to naprawdę wejdzie w życie??
_________________


Razem od 19 kwietnia 2008.
Mąż i żona od 20 lipca 2013.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 1 Maj 2011, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorąc pod uwagę jak media przedstawiają takie sprawy należy do tego podejść z dystansem.. Choć wiadomo, bez powodu takie wiadomości się nie pojawiają, więc coś musi być na rzeczy. Musisz sobie odpowiedzieć, czy jest to dla Ciebie ważne, czy chcesz iść przed ołtarz bo tak wypada.. Myślę, że jak zaostrzą procedury osoby, które naprawdę wierzą nie będą za bardzo narzekać, za to dużo par biorących ślub kościelny bo tak ładniej, bo tak wypada etc. zacznie się zastanawiać..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monia79
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 18 Cze 2011, 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest wielka głupota jesli człowiek niema co do gardła włożyć księża się wtenczas tym nie interesują!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 21 Cze 2011, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Ale został taki zwyczaj "co by ludzie powiedzieli" jakby dziecko miało rodziców bez ślubu... normalnie tragedia. Najczęściej na wsiach jeszcze tak jest, babcie plotkują, że sie puściła, że to i tamto. .


Mówisz o szkodliwych stereotypach, a sama je powielasz, być może jesteś z dużego miasta i masz fałszywe zdanie o wsiach i małych miasteczkach. Urodziłam się na wsi i mieszkałam tam 15 lat, teraz mieszkam w bardzo dużym mieście i w kwestii rozwodów, nieślubnych dzieci itd nie widzę różnicy... Wszędzie zdarzają się ludzie, którzy będą wytykać palcami, ale ich ilość nie jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości miejscowości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misia1608
bywalec
bywalec


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 196

PostWysłany: Wto 21 Cze 2011, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz to przeczytałam... jak dostanę jakiś protokół zawierający 200 pytań to z pewnością wezmę tylko cywilny. Od razu zadzwoniłam do wujka, który jest księdzem i on również o niczym nie wie, więc nic na rzeczy chyba nie jest... uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Sro 22 Cze 2011, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy na rzeczy, czy nie, ale jak parę miesięcy temu o tym usłyszałam, to się przestraszyłam. Na szczęście ja załatwiam formalności ślubne według starych zasad.
Ps. Atina nie znasz w ogóle wsi i ludzi tam mieszkających.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Strona 12 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group