Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub konkordatowy- plener \ zmiany?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fonky
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2

PostWysłany: Czw 24 Lut 2011, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich:)
chciałbym sie z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami a także prosić Was o podpowiedzi:)dotyczące ślubu w plenerze:
w tym roku latem z moja narzczoną chcemy wziąć ślub w plenerze, szukamy księdza ktory by nam pomógł w spełnieniu marzeń, i co otrzymalismy: każdy ksiądz mowił" sluby tylko w kosciele, nikt niezgodzi sie na ślub na dworze, tak dlugo drążylismy i jeden ksiądz któremu sie chciało dowiedzał sie u źródła, że księża mają wybijać z głowy młodm takie ceremonie-nakaz z góry, jedyne co moża to prosić,pytać,pisać do biskupa o pozowlenie, jeśli sie zgodzi to slub może dać tylko ksiądz z parafii do którego należy miejsce przyszłych zaślubin. pisze to co usłyszałem( niewiem czy to prawda), i teraz pytanie, bo widzę, że co poniektórym sie udało, jak to zrobiliście?co my mamy zrobić by spełnić marzenia?jakieś porady do kogo musimy uderzyć? jak na złość(nie wiem czy plus czy minus)to jesteśmy z Gniezna, mało parafii i księży spoza "betonu kościelnego"chę tnie skorzystamy z Waszych rad, pomóżcie bo czas leci...uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natka86
gaduła
gaduła


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 280
Skąd: śląsk

PostWysłany: Czw 24 Lut 2011, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka że nie ma nigdzie zapisu że taki ślub jest zabroniony. Ja pytałam bardzo wielu księży i słyszałam niestety odpowiedzi na nie a do swojego proboszcza poszłam na końcu i się zgodził ponieważ jestem jego parafinką uśmiech Tak naprawde to bardzo wiele zależy od woli księdza..

Gdzieś też wyczytałam że wniosek do kurii może pomóc ale szczegółów niestety nie znam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darka
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 25 Lut 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to chyba jesteśmy szczęściarzami ...
Bierzemy ślub w czerwcu pod Wrocławiem i mamy go w plenerze ... tzn. przed Pałacem, w którym będzie wesele. Ślubu udzieli ksiądz z pobliskiej parafii ( oddalonej 2-3 km), i dodam, że nie jesteśmy z tego regionu, a księdza widzieliśmy pierwszy raz na oczy ... więc to nie "przez znajomości".
Jedyny warunek to to, że musimy mieć ślub cywilny ( który jest zaplanowany na 3 tyg. przed ślubem właściwym).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
fonky
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 2

PostWysłany: Pią 25 Lut 2011, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darka....podpowiedz mi...jak to zrobiliście? czy były jakieś problemy, coś musieliście zrobic, pisać prośby czy co? orientujesz sie czy każdy ksiądz może dać taki slub czy wybrani? poradz co mamy zrobić, mi juz brakuje sil do szukania....kazdy odsyla do innego bo "on nigdy takiego nie dawal slubu" albo , że " takie widzi misie rodem z ameryki to w polsce sie nie da"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darka
początkujący
początkujący


Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 25 Lut 2011, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ofercie pałacu w którym bierzemy ślub było zdjęcie ślubu w plenerze ... i głównie z tego względu zdecydowaliśmy się na to miejsce. Na pierwszym spotkaniu z właścicielką rozmawialiśmy o tej opcji ( ślub w plenerze) i zasugerowała żeby spytać tego konkretnego księdza z parafii nieopodal, bo jest bardzo "przyjazny" młodym ... no i się zgodził ...
Spytał tylko dlaczego nie w kościele ? Motywacja była taka, że mamy bardzo dużo gości, głównie przyjezdnych, jego kościółek jest za mały aby wszystkich pomieścić ,,,a jakikolwiek inny kościół we Wrocławiu o tyle problemowy że goście głównie z poza kraju, tutaj bez samochodów, a w pałacu nocują więc kłopotliwe będzie wożenie cioć, wujków ... po okolicy autobusami etc ... a tak - wszystko na i miejscu .. no i wszyscy zadowoleni uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group